Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79

Wątek: 2012 Subaru Forester

Domyślnie 2012 Subaru Forester

W sieci pojawiły się oficjalne zdjęcia nowego Forestera. Auto mierzy 4595 mm szerokości (35 mm dłuższe od poprzednika), 1796 mm szerokości (24 mm szersze) i 1732 mm wysokości (...1 mm wyższe). Rozstaw osi wzrósł o 32 mm do 2639 mm, prześwit wciąż wynosi 220 mm.

Do napędu posłużą znany już 2,5-litrowy bokser o mocy 172 KM (235 Nm) dostępny z manualną, 6-biegową skrzynią lub bezstopniową CVT oraz nowy, 2-litrowy z bezpośrednim wtryskiem, który ma się legitymować mocą 254 KM (350 Nm), będący doładowaną odmianą jednostki znanej z modelu BRZ. Co ciekawe, źródła podają, że ma on współpracować z 6-biegową skrzynią manualną lub nową, 8-biegową automatyczną. Zapewne na rynku europejskim pojawią się znane silniki o pojemności 2.0 i mocy 150 KM (benzyna i diesel).

źródło: subaruforester.org & caradvice.com.au

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Nijaka karoseria, nijakie wnętrze... ale ... 8-stopniowy automat w Subaru to dla mnie, przyznam, szok. Czyżby to też wynik współpracy z Toyotą i skrzynia jest przejęta z Lexusa?
    No i oczywiście, wersja turbo silnika 2.0 jest zacna - uczyni z tego Forestera niezłego "cichociemnego"

Awatar se7en
    Auto
    Yoyota

Domyślnie

tylko czy wersja turbo bedzie dostepna na europe? to wątpie, tu pozostaną poczciwe dobre 150 hp benzyny i diesle. bo normy..?
    podoba mi sie, postojowe swiatla wzieli z brz (biała linia)
    FUCK FUEL ECONOMY
    TDi engines are for senior citizens.

Awatar szymonn
    Auto
    328i

Domyślnie

e tam, zmiany wizualne na plus, nie jest super designerski, ale za to stonowany i niekiczowaty jak sporo ostatnio samochodow

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Biore tego z wcięciami z przodu w kolorze niebieskim

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

w koncu subaru sie odradza z popiołów :P
    design dyskusyjny, mi się podoba, poprosze o biala perle w najmocniejszym wariancie

Auto
    Renault Megane Scenic I 1.6 8V LPG

Domyślnie

Do aktualnego - po bólach - się przyzwyczaiłem; nowa generacja wg mnie brzydsza...
    www.i-moto.pl - moje spojrzenie na motoryzację

"Pojawił się wujek (albo dziadek) z Niemiec i widząc utrapienie młodego mężczyzny podarował mu swojego Golfa (nie bity, jeżdżony tylko w parzyste dni słoneczne). Młodzieniec nie potrafił powstrzymać łez, w końcu wygrał życie. Dziś dumnie spogląda na świat i pewnym krokiem codzienne zmierza do parkingu."

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Prawdopodobne wydaje się, że w Europie paleta jednostek napędowych nie ulegnie zmianie.
    Imho ulegnie o tyle, że dojdzie diesel.

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

Jeżeli chcą aby był tak popularny, jak obecny Forester, to faktycznie muszą się pojawić diesle.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów