Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: Mercedes W126

Domyślnie Mercedes W126

Witam!Jestem tu nowy, jednak znam sie dość dobrze na motoryzacji. Chciałbym wspomnieć o samochodzie, a właściwie w moim nazewnictwie "kobiecie", jakim była i jest nadal Mercedes W126. Samochód ten jest piękny, wielki, majestatyczny i klasyczny. Osobiście uważam że był to ostatni "prawdziwy" Mercedes, dalej to już znawcy tematu wiedzą o co mi chodzi. Moja ulubiona wersja tego modelu Mercedesa to 560 SEL i w niedługim czasie mam zamiar sobie taki wóz sprawić. Jest to auto dla ludzi, którzy wiedzą czego chcą od życia, samchód na naprawde długie lata, niezawodny aczkolwiek troche paliwożerny Mam świadomość tego, że są ludzie, którzy wiedzą więcej o tym modelu niż ja, dlatego jeśli pojawi się ktoś taki na forum chętnie nawiążę kontakt z taką osobą. Miłoby było jeszcze gdyby zostały dodane do zdjęcia najlepiej czarnego Mercedesa W126 560 SEL do galerii.

Awatar GTB
    Auto
    Passat B5

Domyślnie

W126 to kwintesencja doskonałosci Mercdesa
    A wersja coupe czyli SEC to jest autko przy którym najlepsza top modelka jest niczym !

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

Bardzo lubię ten model, którego nazywam "Szejkiem". Jeden z najładniejszych i najdostojniejszych MB. Do tego bajecznie wygodny. Kumpel ze studiów miał 420. Gdy siedziałem z tyłu jako pasażer, czułem się jak jakaś gruba fisza. Dwa osobne fotele, podgrzewane i ustawiane elektrycznie w połączeniu z "plywającym" zawieszeniem dawały bajeczny komfort. Nie wiem czy nie większy niż w W140. Silnik miał znakomite maniery a do tego bez wysilku i sprawnie (czyt. szybko) napędzał to niemałe auto.
    Przyjmę Porsche 911 jako darowiznę. Tylko poważne oferty.

Awatar GTB
    Auto
    Passat B5

Domyślnie

Cikawa stronka o ciekawym modelu :
    http://mb-w126.webpark.pl/moja_w126.html
    Miłej lektury !

Domyślnie

Najlepszy MB oczywiście zaraz po SLR!
    MB W123- Najpiękniejszy (no może tylko SLR jest śliczniejszy;p)

Domyślnie

W126 to bardzo dostojny i szarmancki model Mercedesa.Co z tego ze stary gdyz stary mercedes znaczy auto z wygodami.W czarnym kolorze oczywiscie wygalada najlepiej.Rzadko widzi sie go na drogach,mnie tylko raz sie poszczescilo ,ze mogle go ujrzec.Bardzo duzy samochod o czarnym wystroju wnetrza.najczesciej na filmach mafiajezdzi wlasnie o takim starszym Meredesem niz nową S klassą.

Awatar Don2x44
    Auto
    VW Down! half V6 24V 2.0l 120PS '13 /Mazda 323F GLX Lantis 1.9 16V '98

Domyślnie

Ojciec mojej znajomem miał takiego:P Ciemnozielonego z jasno zielonymi zderzakami i wykonczeniami.

Piękne auto jak kazdy Mercedes, tylko na swoj wiek(rocznik) ma dość przestarzałą sylwetke nawiązująca do W123.

Awatar GTB
    Auto
    Passat B5

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Don2x44
    ... tylko na swoj wiek(rocznik) ma dość przestarzałą sylwetke nawiązująca do W123.
    Wcale sie nie zgodze z tym, że auto na swój wiek miało przestarzałą sylwetke !!!
    Podczas prezentacji w 1979 r. bylo bardzo nowoczesne , a i na koniec produkcji ( 1991 ) stanowiło atrakcyjną propozycje wśród aut luksusowych.
    W140 w 1998 roku tez juz stylistycznie bardzo odstawał od reszty modeli.

Domyślnie Mercedes W126 - klasa i elegancja

Podzielam zdanie GTB w 100%!W momencie pojawienia się w 1979r. wywołał szok na tarkach IAA we Frankfurcie (gdzie został po raz pierszwy pokazany), nie przypadł od razy wszystkim do gustu, a to głównie za sprawą zbyt dużych różnic między nim, a innymi modelami Mercedesów w tym czasie. Był i nadal jest znacznie bardziej elegancki, ekskluzywny. Nie ma sensu się tu sprzeczać, bo to kwestia gustu, a o gustach się podobno nie mówi Nie mniej jednach Mercedes W126 i to jeszcze w wersji 560 SEL jest moim zdaniem najpiękniejszym Mercedesem jaki kiedykolwiek opuścił fabrykę Mercedesa.
    Pozdrawiam fanów W126-tki!

Domyślnie

Fajna strona ogólnie o Mercedese W126 (po angielsku).

http://www.topspeed.com/fast_cars/me...26-ar1844.html

Uprawnienia umieszczania postów