Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Mercedes SLK 250 CDI BlueEFFICIENCY

Auto
    -

Domyślnie

Chcę SLK ? Stać mnię ? Kupuję ! W dieslu, bo lubię. Co sądzą inni ? G**no mnie to obchodzi.

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Misiek masz pełną rację. Nikt nikomu nie zabrania kupowania roadstera na gnój za cenę większą niż jego benzynowy odpowiednik. Tak samo jak nikt nikomu nie zabrania zakładania białych skarpetek do mokasynów czy czarnego garnituru w ciągu dnia. Są pewne normy, kanony, tradycje czy zachowania które powinny być przestrzegane. W większości obecnie nie są przestrzegane, świat wygląda jak wygląda a jak widać za pieniądze nie można kupić wszystkiego. Miłości, zdrowia czy dobrego smaku i stylu. Zdania innych też powinno brać się pod uwagę czy rozważać to przejaw inteligencji

Powracając do samego auta nadal ciężko świeżyć mi że Mercedes w 'wielkiej trójce' wiedzie prym pod względem designu. Samochody Mercedesa nie są nudne, wyróżniają się z tłumu, budzą podziw. Jest tania wersja benzynowa jeśli ktoś nie potrzebuje nic 'szybkiego', jest stara klasyczna niedoładowana V6'stka, jest sportowa wersja AMG, jest nawet diesel dla dziwnych ludzi. Jest świetnie.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Niektórzy nie potrafią zrozumieć, że SLK nie musi być siódmym samochodem w domu (na niedzielę), a jedynym, codziennym środkiem transportu dla singla. Tu dynamiczny i oszczędny zarazem diesel sprawdzi się niczym w Golfie. Niższe koszty utrzymania i dużo rzadsze spotkania z personelem Orlenu mogą być równie dużym atutem, co przy kupnie taniego Golfa. Czy to naprawdę jest tak trudne do zrozumienia? Ile się jeszcze człowiek naczyta o gnojówce na tym forum... Jeśli ten SLK nie puszcza chmury niczym Leon TDI po grubym chipie to jest ok.

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

Zgadzam się z maćkiem. Znam ludzi kupujących takie auto jako jedyne, którzy robią przebiegi typu 60k+ rocznie i diesel się po prostu opłaca. Rozumiem, że ropy nie wkłada się do zabawek, ale to nie jest auto zabawka (a już na pewno nie na zachodzie, gdzie dziadki z de takimi jeżdżą) tylko normalne auto na co dzień. Nie każdy ma 15 dzieci i 30 znajomych do wożenia po imprezach.

A co do ekonomiczności diesla w mieście - chyba w każdym jednym miejscu w necie jest to tłuczone, że ekonomiczność diesla objawia się głównie w trasach i jak ktoś większość czasu spędza w mieście to benzyna jest kierunkiem w jakim powinien podążać.

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kubus Zobacz posta
    Misiek masz pełną rację. Nikt nikomu nie zabrania kupowania roadstera na gnój za cenę większą niż jego benzynowy odpowiednik. Tak samo jak nikt nikomu nie zabrania zakładania białych skarpetek do mokasynów czy czarnego garnituru w ciągu dnia. Są pewne normy, kanony, tradycje czy zachowania które powinny być przestrzegane. W większości obecnie nie są przestrzegane, świat wygląda jak wygląda a jak widać za pieniądze nie można kupić wszystkiego. Miłości, zdrowia czy dobrego smaku i stylu. Zdania innych też powinno brać się pod uwagę czy rozważać to przejaw inteligencji
    Tak, tylko normy się (nie)stety zmieniają. Poza tym, kto je ustala ? Podejrzewam, że większość nabywców tego auta nie ma pojęcia o tych "tradycjach" i o silnikach wiedzą tyle, że albo się leje ON albo PB. Jeżeli chodzi o pieniądze to fakt, wszystkiego kupić nie można. Ale jeżeli chodzi o samochody, to kto ma ten kupuje co chce i trzeba się z tym pogodzić. Zdanie innych ? Racja, byleby było uzasadnione. Opinie w stylu "Taaa kabriolet z napędem obornikowym" to zwyczajny bełkot. Druga sprawa, że to też kwestia gustu więc nie wydaje mi się, by było o czym dyskutować. Dla mnie diesle i benzyny o mniejszej ilości cylindrów niż 8 mogłyby nie istnieć.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Nie kwestia gustu a bezguścia.
    Pisalem to juz w innym temacie: klekot jest uzasadniony w PEWNYCH rodzajach aut za określone pieniadze.

Wg mnie NIE JEST uzasadniony m. in. w:
    - kabioletach
    - limuzynach
    - coupe
    - autach sportowych
    Każde z w/w aut z napędem na gnój oznacza dla mnie jedno: właściciela nie stać na to auto.

Odczucia podczas gdy widzę na drodze:
    - BMW 740d: dorobkiewicz żyjący ponad stan
    - BMW 750i: gość z kasą i klasą

I nie ma tu mowy o jakiejś zazdrości / zawiści / smutku / żalu etc.

Jeżeli ktoś wydaje na auto 500 tys. zl i nie ma kasy lać do niego normalnej benzyny a leje diesla dla POZORNYCH oszczędności oznacza jedno - nie powinien mieć takiego auta.

Zwłaszcza ze obecne benzyny wcale nie palą jakoś dużo a stwierdze, ze pala stosunkowo nieduzo a roznica miedzy spalaniem PB a ON mocno maleje.

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

Czyli gość w mondeo z dieslem to pozer bo go nie paliwo nie stać, a mógł przecież kupić fiestę z małą benzyną? :>

Im częściej czytam fora tym bardziej mam wrażenie, że ludzie w takich miejscach są skrajnie oderwani od rzeczywistości. Żeby nie było - sam nie lubię diesli, nigdy nie miałem i pewnie nigdy mieć nie będę, ale trzeba zrozumieć, że 99,9% nabywców aut to nie chorzy zapaleńcy tylko zdrowi pasjonaci.

Dyskusje takie jak ta przypominają mi te z for rowerowych - kiedy szukałem dla nas rozsądnej propozycji do 1-2k za rower, to po przewertowaniu internetu wyszło, że wszystko poniżej 10k to szajs dla debili i pozerów i każdy specjalista wyśmiewa takiego leszcza na ulicy.

Awatar maxior
    Auto
    2x Range Rover Classic V8 + jakies zwykle

Domyślnie

Driv3r przeciez przykladowo 740d kosztuje podobnie jak 750i wiec o co ci chodzi z tym pozerstwem? Bo nie bardzo rozumiem: wydaje 500 K na benzyne-stac mnie, wydaje 500 K na diesla - nie stac mnie ? Litosci... Tak jak joker hejtuje wszystkie BMW tak Ty wszystkie ropniaki i to na tyle bezsesnownie, ze podwazasz swoj autorytet na tym forum. Twoje opinie sa typu 6 sekund w dieslu to wolniej niz 6 sekund w benzynie do 100 i tym podobne a nie dociera do Ciebie np fakt , ze nie kazdy lubi tankowac po 2 godzinach jazdy na autostradzie?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Arrival od kiedy to mondeo jest limuzyną?
    Mondeo to w najlepszym (i najbrzydszym ) wypadku sedan klasy średniej a nie LIMUZYNA.

Takie auto to jeden z PEWNYCH przypadków: auto dla kadry kierowniczej średniego szczebla które czesto pracodawca leasinguje a pracownik pokonuje dziesiatki km rocznie.

Mamy w PL obowiązujący MIT diesla: bo mało pali.
    Szkoda że nie w mieście. Swego czasu często miałem meganki 3 zastępcze.
    1.6 16v paliło 0,5 litra więcej niż 1.5 dci o podobnej mocy.

Diesle w opisywanym SLK? Ciężko znaleźć słowa aby opisać tą abstrakcję a jeszcze trudniej aby znaleźć uzasadnienie dla dopłacenia 15 tysi względem 250-tki na PB.

----- Poprzedni post napisany o 13:13 -----

Maxior to w drugą stronę:
    z jakich powodów kupisz 740d zamiast 750i? zasięgu na autostradzie? Ile dluzej pojedzie klekot? godzine? wg katalogu 750-tka pali niecałe 2 litry wiecej niż 740d (6,6 vs 4,9). Zanim dojedziesz cały zbiornik w 750-tce to zasikasz swój drogi wentylowany skórzany fotel
    a względem osiągów 750-tka miażdży 740d i można by tu było jeszcze wmieszać 740i żeby udowodnić, że tańsza, równie szybka benzyna jest bardziej zasadna.

A co do kwestii że 6 sek w benzynie jest szybsze niż 6 sek w dieslu to musze to sobie zapisać

Awatar maxior
    Auto
    2x Range Rover Classic V8 + jakies zwykle

Domyślnie

740d porownujemy do 740i, czyli jest tansze, szybsze i mniej pali, nie spodziewalem sie po Tobie, ze podasz katalogowe dane ;P te wartosci to mozna miedzy bajki wsadzic, z reszta chetnie poznalbym opinie Pink-a bo zdaje sie smiga na sluzbie 740d. A to , ze ja tez wybralbym benzyne (tym bardziej za taka kase) to dla innych nie ma znaczenia, wole benzyny wiadome, ale az tak nie nie lubie diesli, zeby je bez namyslu deprecjonowac pozdr

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów