Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: System I-drive w BMW

Domyślnie System I-drive w BMW

Co myslicie o tym systemie montowanym w nowej serii bm'ek projektowanych przez Bungla? Slyszalem wiele zlego o tym systemie: ze jest trudny w obsludze, powoduje wiecej wypadkow. Nie wiem czy to prawda czy tylko brednie. Chcialbym znac wasze zdanie. Ja osobiscie wolalbym jakies tradycyjny sposob przekazu najwazniejszych funkcji auta np. w Merolach nie ma tego sytemu oprocz nowej klasy S. Powiedzcie czy ten system dobrze sie sprawuje i jak ogolnie dziala nawigacja satelitarna w bm'kach (lepiej niz w tych najnowszych mercach np CLS'ie?). Czekam na wasze opinie. :susp:

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Nie uzywałem tego systemu i nie miałem z nim kontaktu. Jednak mysle ze to dobre rozwiazanie a wszystkie opinie sa złosliwe i nieobiektywne. Bo trzeba odrywac wzrok od drogi brnac przez całe menu i takie tam brednie. Mysle ze bmw jako marka prestizowa nie pozwoliła by na to zeby jej wazna limuzyna jaka jest model 5 w jakis sposob denerwowała swojego kierowce. Mysle ze ten system to kwestia pryzwyczajenia. Ustawiasz wszystkie opcje na poczatku a potem tylko korzystasz z tych najbardziej wznych. Takie podstawowe rzeczy jak regulacja głosnosci i przełaczanie kanwałow w radiu oraz ustawianie temperatury i nawiewu sa dostepne na kierownicy i konsoli srodkowej bez uzywania i-drive. Przez to deska jest przejrzysta i nie przeładowana przyciskami a obsługa podstawowych ustwien intuicyjna.
    Dziennikarze twierdza inaczej bo dostaja auto do testowania na 2 dni i chca wszystko obsuzyc przez ten czas wiec sa zawiedzeni.
    Takie rozwiaznie powoduje ze auto scala sie z włascicielem a ten po jakims czasie bezdzie potrafił wszystko ustawic sprawnie. Inna sprawa ze stylistyka deski w 5 jest do bani.

Domyślnie

Moze i masz racje bo jak sie ma taka bm'ke to juz po miesiacu sie przyzwyczajasz gdzie masz krecic tym pokretlem zeby ustawic dana funkcje. Moze to i lepsze nawet niz zwykle rozwiazanie np w MB bo przeciez musisz sie co chwile naciskac guziki i nie spogladzasz na droge. Co chwile musisz cos naciskac zeby cos ustawic a tu wytarczy ze przekrecisz pokretlo, przycisniesz i juz masz dana funkcje. Chyba mnie to tego systemu przekonales.

A wiesz cos na temat nawigacji w BMW i nowych Mercach? Jak one dzialaja bo w TG Clarkson jechal swoim Sl'em i narzekal na nawigacje. O ile slyszalem to juz cos poprawiono w MB ale nie wiem czy to prawda. :susp:

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Chyba cie do tego przekonałem? Szczerze moiwac sam nie jest do tego przekonany ale mysle ze jak bym pojezdził i pouzywał tego troche to bym sie przekonał.
    Co do navi to jestem zielony w temacie. Lubie JC ale czasem jest starym zrzeda wiec nie wierzyłbym we wszystko co mowi. Idz do salony merca i sam sie przekonaj jak to działa. Z reszta jak na razie to lubie ogladac papierowe mapy podczas jazdy. Zanim bede miał auto z navi troche czasu minie wiec temat mnie zupełnie nie rusza.

Domyślnie

A czy ktos zna strone gdzie mozna sciagnac rozne odcinki TG. Polowy nie widzialem a uwielbiam ten program

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Idz i zaluguj sie na stronie AML'a tam znajdziesz w tym temacie co dusza zapragnie. Całe odcinki sa tu: http://www.astonmartin.fora.pl/viewt...?t=147&start=0
    Tam sa najnowe a jesli chcesz wszystkie to pogadaj z AML' em on ci powie gdzie co i jak.

Domyślnie

Dzieki za podanie stronki z TG .

Auto
    *

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak
    Nie uzywałem tego systemu i nie miałem z nim kontaktu. Jednak mysle ze to dobre rozwiazanie a wszystkie opinie sa złosliwe i nieobiektywne. Bo trzeba odrywac wzrok od drogi brnac przez całe menu i takie tam brednie. Mysle ze bmw jako marka prestizowa nie pozwoliła by na to zeby jej wazna limuzyna jaka jest model 5 w jakis sposob denerwowała swojego kierowce. Mysle ze ten system to kwestia pryzwyczajenia. Ustawiasz wszystkie opcje na poczatku a potem tylko korzystasz z tych najbardziej wznych. Takie podstawowe rzeczy jak regulacja głosnosci i przełaczanie kanwałow w radiu oraz ustawianie temperatury i nawiewu sa dostepne na kierownicy i konsoli srodkowej bez uzywania i-drive. Przez to deska jest przejrzysta i nie przeładowana przyciskami a obsługa podstawowych ustwien intuicyjna.
    Dziennikarze twierdza inaczej bo dostaja auto do testowania na 2 dni i chca wszystko obsuzyc przez ten czas wiec sa zawiedzeni.
    Takie rozwiaznie powoduje ze auto scala sie z włascicielem a ten po jakims czasie bezdzie potrafił wszystko ustawic sprawnie. Inna sprawa ze stylistyka deski w 5 jest do bani.
    To samo bym napisał, masz rację robaku, że ocena w gazetach itp. itd. jest często złośliwa, według mnie tak się dzieje też przez to że wielu ludzi irytuje coś co zawiera dużo opcji ustawień, mają wtedy po prostu więcej niż 3 guziki i ich mózg nie jest sobie w stanie z tym poradzić (z resztą to jest bardzo podobna sytuacja do niektórych programów na PC) i z tąd zniechęcenie ludzi do I-Drive'u.
    konto zamknięte

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie Re: System I-drive w BMW

Cytat Zamieszczone przez CLS 55AMG
    Co myslicie o tym systemie montowanym w nowej serii bm'ek projektowanych przez Bungla?
    bangel nie projektuje wszystkich bmw (wlasciwie w calosci to zaprojektowal tylko siodemke (sprzed face liftingu)

a co do samego systemu, nawet jezeli jest intuicyjny i wygodny to fakt faktem ze samo menu jest przeladowane i za duzo jest mozliwosci wyboru

Auto
    *

Domyślnie

jest przeladowane i za duzo jest mozliwosci wyboru
    Ja bym to ujął inaczej.
    Niektórzy mogą sobie nie poradzić z tymi opcjami albo niektórych mózg może po prostu nie wyrabiać.
    konto zamknięte

Uprawnienia umieszczania postów