Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: 2013 Skoda Octavia

Auto
    440i

Domyślnie

Ja ciagle mialbym opory, 100k za skode z zawiasem gorszym niz poprzednik i silnikiem bez fajerwerkow i kompletem spojlerow

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez reaver Zobacz posta
    z zawiasem gorszym niz poprzednik
    Rozwiń myśl.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Akurat RS będzie miał wielowahacz, a nie belke skrętną. Także w niczym nie będzie gorszy w kwestii prowadzenia.

"Silnik bez fajewerków"- 220 KM, 6,8s do 100km/h, 248 km/h. W zwykłym kompakcie z przepastnym bagażnikiem i 4 miejscami w środku. Bez fajerwerków. :lol:

Auto
    OOOO

Domyślnie

mimx wiesz tak sie dziwnie sklada ze jestem swiadom takiego wynalazku jak telefon, i może Cie to zdziwi ale nawet wiem jak z tego dobrodziejstwa korzystać, ale forum istnieje po to zeby pytac jak ktoś czegos nie wie i odwrotnie ,a Ty jak czegoś nie wiesz to nie sprowadzaj rozmowy na boczny tor . Pozdrawiam

----- Poprzedni post napisany 13-07-2013 o 23:50 -----

A tu fajny tescik , może poprzedni model ale daje jakis obraz http://www.youtube.com/watch?v=1h9O0qQ3cVo

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Rozwalił mnie komentarz na Facebooku Skody pod postem o RS: Czy w tym aucie można zamontować fabryczną instalację gazową?

Hahahahah. Leżę!

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Cóż Skoda :-)
    Co do paliwa, to raczej tylko PB98.
    Lakier zielony wydaje się być zdecydowanie najładniejszy.
    Generalnie RSka nie wygląda zbyt sportowo, te fotele w środku jak świni siodło, podobnie jak olbrzymie końcówki wydechów (zapewne nasadzone na małe rureczki).
    W ogóle Rapid i Octa są na ulicy prawie nie do rozróżnienia.
    Ostatnio edytowane przez test1uci ; 14-07-2013 o 11:11
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Rapid i octavia nie do odroznienia?
    Wg mnie mimo podobienstwa na zdjeciach na ulicy octavia sie zdecydowanie wyroznia.

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

tes1uci, nie to nie tylko odnosi się do skody, taka jest mentalność niektórych Polaków. Zamonotwaliby pewnie gaz nawet do Ferrari i McLarena. Skoro mają kasę na klacz, to trzeba mieć także na wyżywienie dla niej, a nie pisać takie ośmieszające posty. Pół biedy jak to jest na piśmie, a nie w realnej rozmowie.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Tylko w Polsce jest takie "kompleksowe" podejście do gazu. W europie (zwłaszcza w Holandii) montują nawet do aut za grubą kasę (znacznie droższe niż RS) i nikogo to nie bulwersuje, E-klasa wychodzi z fabryczną instalacją CNG. Ale nasi zazdrośnicy oczywiście muszą się uczepić LPG. LPG nie jest w niczym gorsze od diesla, tyle że nie klekocze i nie kopci. Tyle, że LPG i TSI to nie jest dobre połączenie.

Sam LPG wprawdzie nie mam i nigdy nie miałem, mimo że spala mi 13l/100 PB98 w mieście, gdzie robię większość przebiegów, ale nie widzę powodu nabijania się z ludzi, którzy chcą mieć to samo za połowę ceny.

Fotele są w środku auta więc służą nie temu żeby szpanować a żeby zapewnić odpowiednie trzymanie w zakrętach. I pewnie są pod tym względem doskonałe. Sam dałbym się za takie fotele pokroić.

Co do zawiasu - RS ma seryjne sportowe zawieszenie (-20 mm i delikatnie usztywnione).

Co do silnika - fajerwerków ma już pod dostatkiem. TSI to dość skomplikowane jednostki. A więcej mocy w FWD jest bez sensu.

Ps. szkoda, że ten filmik z hillclimb taki udawany.

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

Holandia to nie cała Europa, poza tym pokaż mi w Europie taki naród jak Polska co każdy seryjny napęd w aucie zamieniłby lub zamienia z chęcia na gaz - nie ma. Konkretne, dedykowane wersje modeli danych marek, które już w salonie stoją z taką instalacją to zupełnie inna para kaloszy. Bawi mnie to tylko i wyłącznie w kontekście samego zakupu auta, chce się mieć osiągi i wysoką moc, a chce się profanować to, co tą sportowość niejako kreuje - auto usportowione z gazem, sorry memory, ale jak to brzmi? Idę o zakład, że gdybyście spotkali chociażby Golfa Mk7 GTi na gazie, pomijając to że się nie da, to większość by się przynajmniej mocno zdziwiła - są pewne modele w których po prostu nie wypada i koniec kropka. Oczywiście to tylko moje zdanie i może jestem staromodny, ale takie samo podejście mam do hybryd, elektryków i innych eko-badziewi.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów