Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: 2013 Skoda Octavia

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Uwaga! Cennik:
    Załącznik 4984
    300 zł za tylną wycieraczkę.

Poza tym DSG niedostępne na razie dla 1.2 i 1.4 TSI, MDI w standardzie, LED-owe tylne lampy za 500 zł, sportowe zawieszenie za 500 zł, tempomat za 700 zł, podgrzewane fotele za 800 zł, PARKING ASSISTANT za 2000 zł. W 75 000 zł można poskładać bardzo fajnie wyposażone 1.4 TSI Ambition, a za 80k jest Elegance.

Auto
    różne

Domyślnie

Mi wyszło prawie 80k cennikowo za 1,4 TSI ambition z tym co chce, myślę, że w przyszłym roku będzie spokojnie do wzięcia poniżej 70k i będzie to całkiem rozsądna propozycja. Chwilowo pewnie specjalnych rabatów nie będzie więc nie ma sie co napalać i trzeba zobaczyć jak ten silnik sie będzie sprawował. Osobiście brakuje mi tego silnika w Rapidzie i wówczas mam idealny samochód

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Elektrycznie składane lusterka w standardzie nawet w 'podstawie' (Active). Rzadko spotykane. Ogólnie analizując cennik dochodzę do wniosku, że wersja Ambition to najgorsza opcja. Albo Active dla oszczędności albo od razu Elegance. Różnica w cenie między Ambition a Elegance to 4000 zł, a wartość dodatkowego wyposażenia Elegance względem Ambition to 6650 zł. Do tego lepsza tapicerka w Elegance, jakieś dodatkowe lampki i inne pierdołki.

Awatar Lorenzo
    Auto
    Audi A4 B6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    Wróżę porażkę.

Kurcze samochod wiekszy, nowoczesniejszy i w dodatku tanszy od poprzednika, trzeba byc naprawde zaslepionym hejterem zeby glosic tezy jakoby nie mial sie dobrze sprzedawac, szczegolnie biorac pod uwage sprzedaz poprzedniej generacji.

Auto
    Focus mk2

Domyślnie

jako komentarz do cennika
    - spora dopłata między obiema wersjami 1.2 tsi (wiem że 105 ma 6bieg i start-stop)
    - dlaczego nie ma 1.4 tsi 122 ?
    - czy 1.4 140 dostanie ACT?
    - mała dopłata między Ambition a Elegance (tylko 4k zł) - jeśli dorzucić do Ambition automatyczną klimę (1.8k) i coś jeszcze to lepiej wziąć Elegance
    - za to spora dopłata (w stosunku do dodatkowego wyposażenia) między Active a Ambition - w O2 podstawowa wersja (w teorii - bo Mint'y) nie miała klimy, w O3 jest w każdej
    - 50 za oświetlenie nóg przód+tył - okazja
    - tanio (350) za kolorowy maxi dot - w Golfie7 kosztuje chyba 700
    - szkoda że nie takich okazyjnych xenonów jak w G7 (koło 1300 za wersje Basic)
    - szkoda że nie ma także okazyjnego pakietu foteli Ergo jak w G7 (koło 1200 wraz z masażem, wstawkami skórzanymi i podgrzewaniem)
    - elektrycznie składane lusterka nie są w Active, tylko w Elegance, ale już Ambition są jako mega tania opcja, tylko 200 (i to wraz z dodatkowym oświetleniem) podczas gdy inni producenci cenią 5 razy więcej
    - czujnik deszczu - mega tanio, tylko 100zł (chyba że to błąd w cenniku)
    - lusterka fotochrom - też b. tanio
    - czy Bolero ma zintegrowanego bluetootha?

tak czy siak, to żebym wziął to brakuje wielowahacza w 1.4 140 (a najlepiej w 1.4 122)

Awatar Nikolakis
    Auto
    bmw 116i 136 km

Domyślnie

Witam wszystkich forumowiczów.

Moim zdaniem trochę z opcjami przesadzili porównując do Golfa7.
    climatronic o 1800:g 1370 zł
    czujniki parkowania p/t o 1200:g 1000
    alarm o 900:g 730
    bi ksenon z led o 4000: g 2910 a podstawowy bi ksenon bez AFS można już mieć za 1320 zł
    parkassist o 2000: g 1870
    są też wyjątki:
    halogeny z funkcją corner o 450: g 670 zł.
    Chyba rzeczywiście celują w passata.
    Jeżeli ktoś nie potrzebuje wielkiego bagażnika, to taniej wyjdzie Golf. Liczyłem dla g7 diesla 1,6 highline dsg, ksenon basic, czujniki parkowania p/t, autoalarm, podgrzewane siedzenia, lakier bazowy i najdroższe radio, to G7 wyszedł wg konfiguratora 97 940 zł a octavia elegance po doposażeniu we wszystko co ma highline wyszła 101 250 zł.
    Czy octavia ma z tyłu wielowahaczowe zawieszenie, bo tego akurat nie sprawdziłem?

Auto
    Focus mk2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Nikolakis Zobacz posta
    czujniki parkowania p/t o 1200:g 1000
    1200 kosztuje w O2 dopłata do przednich w Ambition, która ma seryjne tylne czujniki
    dopłata za czujniki P+T w Active wynosi 2500!!! :-O
    Czy octavia ma z tyłu wielowahaczowe zawieszenie, bo tego akurat nie sprawdziłem?
    nie ma, Golf7 1.6 105 też nie ma

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    Za krótko jesteś na forum żeby ferować takie wyroki, zdecydowanie i współczuję tak uproszczonego postrzegania rzeczywistości.
    Nikt nie raczył zauważyć, że ten samochód ma uproszczone zawieszenie w stosunku do poprzednika(nawet tani Tour miał wielowahacz a tutaj wersje króte w Polsce się praktycznie nie sprzedają) i nie ma prostych silników, można mnie wyzywać ale spójrzcie w statystyki i zobaczcie, że przez dwie generację sprzedaż Octavi ciągneły dwa silniki 1.6 MPI i 1.9 TDI, 1.9 TDI ma godnego następce ale silniki TSI to nie jest alternatywa dla kogoś kto kupował te najprostsze wersje.
    Ciekawe czy firmy które tak ciągną sprzedaż Octavi zaakceptują absurdalną dopłatę do diesla w tej generacji bądź zaryzykują z TSI, wątpię.
    "Sukces" Rapida pokazał, że jednak nie każda Skoda jest w Polsce skazana na sukces.
    Szanuję Twoją dezaprobatę do zaistniałej sytuacji ale mam wrażenie, że przy swojej analizie przeoczyłeś kilka istotnych faktów, a przede wszystkim to, że z punktu widzenia marketingowego i sprzedażowego Octavia III NIE jest tym samym czym była Octavia I i II.

Sprzedaż, którą generowały modele Tour ze swoimi prostymi silnikami miała docelowo zostać zastąpiona przez Rapida (czy z sukcesem - to się jeszcze okaże). Octavia III natomiast ma nie tyle skoczyć o oczko wyżej (do klasy średniej), lecz zaoferować w większej (bardziej konkurencyjnej) formie, nowoczesne rozwiązania w klasie kompaktów.

Zastosowanie prostej jednostki 1.6 o mocy około 100KM (z gazem czy bez) w aucie o tak dużych wymiarach w cenie 52-55 tys zł oznaczałaby śmierć sprzedażową Rapida. Zatem Twoje sugestie pogrążyłyby model, który nie wszedł na rynek przebojem i który potrzebuje jeszcze nieco czasu na ustabilizowanie rynkowej pozycji.

Ciekawe czy firmy które tak ciągną sprzedaż Octavi zaakceptują absurdalną dopłatę do diesla(...), niektóre już wybrały...Rapida (i to nie w najtańszej wersji):
    http://www.skoda-auto.pl/news/SKODA-...e-Grupy-Zywiec

Przy okazji pisania różnych czarnych scenariuszy oprzyj się na faktach i szerszej analizie a nie własnych przemyśleniach czy przekonaniach. Ja, gdybym miał zarządzać flotą dużej firmy, obecnie nie zdecydowałbym się na Oct tylko właśnie na Rapida. Oct III powalczy zapewne z klasą średnią a nie z gołymi Ceedami, i30, Focusami czy Astrami - z jakim skutkiem, to się okaże...

Awatar Nikolakis
    Auto
    bmw 116i 136 km

Domyślnie

Dziękuję, G7 już trochę śledzę więc wyczytałem o tylnej belce w słabszych wersjach silnikowych.
    Dla zainteresowanych był test w wersjach benzynowych http://www.auto-motor-und-sport.de/t...r-6334766.html
    Poza zdjęciami niczego konkretnego z translatora się nie doczytałem.
    W którymś automaniaku testowali kilka samochodów w zakręcie z poprzecznymi przeszkodami. Pamiętam, że nowy focus przegrał tą próbę z jakimś autem z belką.
    Może ktoś pamięta wyniki, szukałem na YT ale nie znalazłem.

Auto
    Focus mk2

Domyślnie

w lutowym numerze auto motor i sport jest też ten test golfów

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów