Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: 2013 Skoda Octavia

Auto
    Ford Focus 3 1.6 ecoboost

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Nikolakis Zobacz posta
    Licząc ile razy wyprzedziła mnie na trasie służbowa octavia jestem skłonny uprościć, że są to najszybsze samochody na naszych drogach
    Ich kierowcom wcale nie przeszkadza tylna belka i ścigają się z focusami jak równy z równym.

W którymś odcinku automaniaka był test w którym kilka kompaktów podczas jazdy po łuku pokonywało poprzeczne nierówności.
    Na pewno był tam nowy focus z wielowahaczem i przegrał tą konkurencję chyba z Astrą.
    Pisałem już o tym wcześniej jednak nikt mi nie odpowiedział, może ktoś pamięta jakie auta brały udział w tej zabawie i jaki był rezultat tego testu.
    Ale co to za osiagniecie wyprzedzic 109 konnego diesla? To raczej ma niewiele wspolnego z rodzajem tylnego zawieszenia, pozatym 1.8 tsi ma wielowachacz wiec o czyms to swiadczy- skoda dajac do mocniejszej wersji wielowachacz pozycjonuje taki rodzaj zawieszenia jako lepszy i dostepny w lepszej wersjinsilnikowej.

Sama octavia kombi fajnie wyszla i taką 1.8 tsi z dsg bym przygarnol.

Awatar Nikolakis
    Auto
    bmw 116i 136 km

Domyślnie

Dzięki, byłem pewien, że focus przegrał tą konkurencję z autem z belką.
    Ponieważ nie wiem jakimi zawieszeniami dysponują konkurenci, więc na razie wstrzymuję się z wychwalaniem belki.
    Moim zdaniem, ważne jest zestrojenie całego zawieszenia, amortyzatorów i sprężyn. Jeżeli producent nie przyłoży do tego odpowiedniej uwagi, to sam rodzaj zastosowanego rodzaju zawieszenia nie przesądzi który samochód lepiej zachowa się w określonych warunkach.
    Poszukam tego odcinka na tvn.player.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez miki2 Zobacz posta
    Moze przerasta to Twoje postrzeganie swiata, ale patrzac na ilosc kombii jezdzacych po swiecie sporo jest na nim debili, przyjmujac Twoje kryteria.
    Tak. I czy ci sie moja umiejetnosc lub brak prowadzenia kulturalnej dyskusji podoba czy nie, uwazam wozenie powietrza przez caly rok bo 2x sie przyda za nie zbyt rozsadne.

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Wożenie powietrza nic nie kosztuje.
    Ale kosztuje - na doplacie za samochod, na paliwie, na komforcie...

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

A od kiedy to auta z malym bagaznikiem sa wygodniejsze od tych z duzym?
    Naprawde to dla mnie nowosc, moglbys uzasadnic?
    A co do kosztow, to nie powinny Cie obchodzic, za Twoje nikt tego paliwa czy samochodu nie kupil, tak wiec zbyteczna troska.
    Nie rozumiem oceniania wszystkich samochodow przez pryzmat jedynie slusznego, wlasnego myslenia.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Miki weź pod uwagę, że każdy (niezależnie od wieku) może zalogować się na forum i napisać dowolną głupotę. Nie znaczy to jeszcze, że z każdym warto dyskutować.

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Nie siejcie bezmyślnie propagandy. Może i Focus przejechał wolniej przez zakręt niż Civic, ale nikt już nie sprawdził kultury pracy zawieszenia. Prawda jest taka, że prędkości pokonywania zakrętów są w zasadzie identyczne. Wystarczy poczytać sobie porównania belki i wielowahacza w Golfie VII. Różnica leży gdzie indziej. Zawieszenie wielowahaczowe odznacza się wyższą kulturą pracy i tu leży jego przewaga nad belką.
    No replacement for displacement

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Co nie oznacza jeszcze, że z belka jest źle. Może nie jestem szczególnie wyczulony ale nie miałem zastrzeżeń do kultury pracy zawieszenia Civica.

Auto
    Focus mk2

Domyślnie

wielowahacz z tyłu to nie tylko ściganie - przez długi czas jeździłem zamiennie Focusem 2 (wielowahacz) i Astrą 3 (belka), oba po ok. 100koni i różnica w komforcie zawieszenia była ogromna

Zbanowany
    Auto
    W203

Domyślnie

Tylko że akurat wiekszy wpływ na komfort maja amortyzatory +spręzyny a nie typ zastosowanych wahaczy. Natomiast korelacja wystepuje. Przy zastosowaniu belki niwelowanie jej ograniczen wzgledem układu wielowahaczowego odbywa sie kosztem komfortu.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

A jakaś podstawa dla takich twierdzeń? Skoro tak piszesz to pewnie wiesz jak skonstruowana jest belka i zawieszenie wielowachaczowe i potrafisz to uzasadnić.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów