Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: 2013 Skoda Octavia

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

No, nie powiem, takiego czarnego kombiaka 1.8 TFSI 4x4 z DSG to bym przygarnął. Chyba żaden z kompaktowych rywali nie oferuje tak atrakcyjnego połączenia skrzynia+silnik+AWD. Byleby tylko nie popłynęli z ceną.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Byłby to chyba jedyny na rynku kompakt 4x4 z automatem. Myślę, że scout mimo wszystko się pojawi za jakiś rok.

@ Dj Brabus

Myślę, że to brak precyzji materiałów prasowych, a napęd jest przekazywany w stosunku 90:10 tak jak w IV gen. Gdyby napisali "In normal driving situations the engine drives the front wheels only (...)" to co innego Ale trzeba by poczytać coś więcej o nowym Haldexie i porównać.

@ Pink

Niestety popłyną. Samo DSG + 4x4 to blisko 20 000 PLN. Można się spodziewać, że elegance z tymi bajerami spokojnie przekroczy 110 000 PLN.

Domyślnie

700 000 koron za kombi Elegance 1.8 TSI DSG 4x4 - to mniej więcej cena podstawowego Audi A4 Avant 1.8 TSI (707 900 CZK), Volkswagena Passata Variant 1.2 TSI 122 KM Comfortline (709 900 CZK), czy Yeti Amition 2.0 TDI 170 KM 4x4 (704 900 CZK). Mówimy więc o cenie z przedziału ok. 95 000 - 120 000 zł. Stawiam na poniżej 110k.

Awatar Rok z Bagien
    342
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Obecny liftback 1.8 Tsi elegance kosztuje 86.350 zł.
    8000 zł. DSG
    Wg AŚ Combi to dopłata 4000 zł.

No i pytanie o 4x4 ? Stawiam na 10.000 zł.
    Razem: 108.350 zł. bez metalika.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Czyli byłem blisko Dodać lakier i robi się ponad 110 000. 10 000 pewnie dadzą rabatu w salonie i robi się okrągła stówka. Za dobrze wyposażone auto 4x4 z automatem to chyba i tak najtańsza oferta na rynku. Ale sprzedawać się nie będzie. Mało kto kupi taką Octę zamiast golasa a4 :P

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

bardzo ciekawe połączenie, 1.8 TSI kombi + dsg + haldex v, pierwszy nocny opad śniegu i kluczyk sam otwiera się w kieszeni ;-)

Auto
    Focus mk2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    kluczyk sam otwiera się w kieszeni ;-)
    może da się wynegocjować KESSY w cenie

Awatar marian1978
    Auto
    FF III 1.6 125 KM

Domyślnie

własnie zakonczyłem tygodniowe testowanie nowej octavi 1.6 tdi dsg w wersji elegance z dodatkowymi bajerami jak nawigacja, ksenony, asystent pasa itp. Byłem jednym z tych co "wygrali" użyczenie autka na tydzien z pełnym bakiem. Pozwolę sobie opisac moje wrażenia. Jako ze jeżdzę obecnie focusem III, więc siłą rzeczy bedę porównywał octę z obecnie posiadanym autem. Musze przyznac ze skoda pozytywnie mnie zaskoczyła. Po moich doswiadczeniach z yeti byłem bardzo sceptycznie nastawiony, ale sceptycyzm ustępował z każdym przejechanym kilometrem. Jesli chodzi o wygląd to nie będę komentował, jaki koń jest każdy widzi, mnie sie nawet podoba. Wnętrze sprawia bardzo pozytywne wrażenie, dużo lepsze niż w focusie, dobre materiały, wzorcowa ergonomia i spasowanie. Nie ma sie do czego przyczepic. Fotele bardzo wygodne, po 650 km jazdy, praktycznie bez postójow, nie odczuwałem żadnych dolegliwosci, podobnie jak w focusie. Silnik 1.6 tdi troche słaby, ale z dsg daje radę i co ważne przy ciężkiej nodze jaką posiadam zeżarł 5,1 l/km, srednia po trasie 88km/h. Dsg bardzo fajnie działa, super sprawa, jednak 8 tys chyba nie dałbym za nią. Jesli chodzi o zawieszenie to mimo 17 calowych felg bardzo przyjemne, mniej nerwowe niż w focusie, nie odczułem negatywnych skutków zastosowania belki. Focus jest bardziej twardy( mimo 16), w zakrętach idzie jak po szynach, octa ciut gorzej, ale bardziej podoba mi sie zawias w octavi, lepiej wybiera krotkie nierównosci i jest cichsze. Zaletą octy jest bagażnik, wielki jak stodoła, tyle ze liftbacka nigdy bym nie kupił, bo pies itp. Co innego kombi. Reasumując bardzo fajne auto, jestem pod wrażeniem. Niedługo powiekszy mi się rodzina o ..... blizniaki, wiec będe musiał zmienic fure, z focusem w hatchu bedzie cięzko. Troche boje sie skody, po moich doswiadczenich z yeti, ale będe rozpatrywał ten zakup z przyczyn oczywistych( wózek dla bliżniat troche zajmuje miejsca). Jednak ja celowałbym w 1.4 tsi w wersji elegance, diesle mnie nie kręcą. Alternatywą jest kia ceed kombi, ale tam nie ma silnika dla mnie, 1.6 troche słaby jest, te konie(135), jakies są niemrawe , bardziej niz w foce 1,6 125 km. Zobaczymy, pomyslimy, jak nie poprawi sie sytuacja z trwałoscią silników tsi, to se odpuszcze skode. Może s-max, hehe

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez marian1978 Zobacz posta
    Zobaczymy, pomyslimy, jak nie poprawi sie sytuacja z trwałoscią silników tsi, to se odpuszcze skode.
    Hmm...a jeszcze się nie poprawiła? Podobno tak według kilku osób na forum. :surp:

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Ja bym celował w Vana. Przy bliźniakach tylna kanapa może nie starczyć.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów