Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Jakiego małego Suvika mozna kupic?

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie Jakiego małego Suvika mozna kupic?

Mojej mamy wspolniczka chce sobie kupic nowe auto. Bardzo sie jej podoba nowa Suzuki Grand Vitara 3d. Powiedziałem jej ze to dobre auto ale...
    Po pierwsze wazy 1370 kg i przy silniku 1.6 107 koni bedzie słabo jechac. Tym bardziej ze auto ma stały naped na 4 koła wiec opory toczenia zjedza cała moc.Do tego przebakiwała o klimatyzacji a przy właczonej klimatyzacji z takimi parametrami przyspieszenie bedzie wynosic zero( wiem bo miałem accorda 1.6 116 koni i przy klimie nie chciał jechac prawie w ogole)
    Po drugie auto ma mały rozstaw osi wiec na trasie przy nierownosciach bedzie podskakiwac jak piłka i o komfortowym przemieszczaniu sie nie bedzie mowy.
    Prosze podac jakies sugestie na temat tego modelu oraz zaproponowac alternatywe w postaci innych aut. Auto musi byc nowe, 3 drzwiowe, z podwyzszonym zawieszniem. Nie musi miec napedu na obie osie i dobrze by było zeby cena nie przekraczała 100 tys. Dziekuje

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

RAV4, protoplasta segmentu, wlasnie wchodzi nowa generacja

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dydzi
    Mozna wiedziec kiedy i czy sa jakies dane techniczne?

Auto
    GLK 220 cdi

Domyślnie

Grand Vitara moze sie podobac. Widac ze popracowali nad projektem. Niestety silniki sa za slabe na te auta. Nawet ten 2l kiepsko sobie radzi z wersja 5D.

Jezeli maly suvik to moze Honda HRV. Silnik 1.6 z VTEC 125 KM - fajnie to sie kreci ale auto juz dosyc stare. Stylistycznie ladne ale w srodku troche biednie - konstrukcja z przed 6 lat.

Ponizej 100 tys to bedzie jeszcze Kia Sportage albo Hyundai Tuscon. Ale to juz trzeba samemu zobaczyc bo koreanski design nie wszystkim sie podoba. Nowa Ravka to juz wydatek powyzej 100 000 (jest tylko wersja 5D) podobnie jak Honda CRV ktora kosztuje tez grubo powyzej.

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak
    Cytat Zamieszczone przez dydzi
    Mozna wiedziec kiedy i czy sa jakies dane techniczne?
    z ciezkim bolem serca odsylam do konkurencji: testy wysokie obroty

Awatar Kertoip
    Auto
    Skoda Felicja GLXi

Domyślnie

Teraz jest nowa wersja Subaru Forester i też podstawowa wersja mieści się w 100tys. bo kosztuje około 83tys. Silniczek to nie jak w suzuki 1.6 tylko 2.0l boxser z mocą 158 km no i do tego świetny napęd na wszystkie koła.

Auto
    GLK 220 cdi

Domyślnie

http://www.rav4.pl/spec_rav4_06_07.pdf

Tu masz specyfikacje.

U dealerow sa samochody testowe ale tylko wersja najbardziej luksusowa X. Pierwsza partia Ravek wlasnie plynie. Maja dotrzec w polowie marca. Wiekszosc samochodow z tego transportu jest juz sprzedana. Druga dostawa kwiecien/maj. Tam jeszcze mozna wybrac kolor.

Jak jestes bardzo zainteresowany to moge podeslac na skrzynke prezentacje w Power Poincie ktora otrzymalem od dealera.

Awatar wojtekwielkiew
    Auto
    Honda Civic Sport 2005

Domyślnie

A Hondzia HR-V? Auto nie nowe i teraz wyłącznie 5cio drzwiowe ale ma swój styl
    Civic Sport '05 - nie rakieta, ale mój

Awatar Golas

Domyślnie Re: Jakiego małego Suvika mozna kupic?

Cytat Zamieszczone przez Robak
    ...Do tego przebakiwała o klimatyzacji a przy właczonej klimatyzacji z takimi parametrami przyspieszenie bedzie wynosic zero( wiem bo miałem accorda 1.6 116 koni i przy klimie nie chciał jechac prawie w ogóle)...
    mam pytanie, co ma klima do przyspieszenia?? nie spotkalem sie ze stwierdzeniem ze przez wlaczenie klimatyzacji pogarsza sie przyspieszenie.
    nothing at all

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

U to jeszcze duzo nie wiesz :shock: . Klimatyzacja kiedy jest właczona pobiera moc silnika. Nie jestem pewnien ale moze byc to w granicach 10 koni. Przy 100 konnym silniku i duzej masie jest to odczuwalne szczegolnie na trasie przy przyspieszaniu na 4 i 5 biegu. W wiekszych motorach nie bo straty sa praktycznie odczuwalne.

Uprawnienia umieszczania postów