Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Volkswagen CC 1.8 TSI

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

DSG i S-Tronic to nie są te same skrzynie, ale silą rzeczy pewne podobieństwa występują, stąd właśnie moje pytanie. Wiem, że "dwusprzęgłówki" ogólnie nie są najbardziej delikatne, zwłaszcza w mieście, dlatego w A8 czy Phaetonie ich nie uświadczymy, ale choć zgrzytanie, chrobotanie, szarpanie nie powinno występować na porządku dziennym w żadnym samochodzie, to już nawet w A6 tego typu akcje zakrawają na kpinę.

Zbanowany
    Auto
    :P

Domyślnie

W ogóle takie akcje w nowych samochodach zakrawają na kpinę. W końcu wydaje się przeszło 100 patyków na takie auto. Może w Fiacie Panda nie byłoby to niczym nadzwyczajnym...

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Jezdzilem A4 z s-troniciem i tiptroniciem. W S-tronicu (7-mio biegowym) sa lekkie szarpniecia przy wolnej jezdzie i glownie przy redukcji 3->2 i 2->1, w Tiptronicu tego nie ma.

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    Wiem, że "dwusprzęgłówki" ogólnie nie są najbardziej delikatne, zwłaszcza w mieście, dlatego w A8 czy Phaetonie ich nie uświadczymy
    Z tego co wiem, to daja tiptronici, dlatego iz sa wytrzymalsze i znosza lepiej wyzszy moment obrotowy (+600Nm) niz dwusprzeglowe.

Na szczescie te nowe zwykle automaty ZF (8-mio biegowe) sa bardzo komfortowe. Kwestia czasu jak zaczna montowac do aut nizszych klas. Wtedy bedziemy mieli polaczenie zalet obu rodzajow skrzyni.

Auto
    VW CC 2.0TDI 177KM DSG

Domyślnie

Jezdzilem dwoma samochodami z DSG-6, obydwa mialy przypadlosc szarpania przy redukcji biegu z 2 na 1, szczegolnie wyczuwalne przy dojazdach do skrzyzowan. W sumie zrobilem 300tys.km z DSG-6 i nadal uwazam ze za te pieniadze to najlepsza skrzynia automatyczna na rynku. Obecnie jezdze PowerShiftem i tesknie bardzo za DSG...taka prawda.
    P.S.
    Wade ta za kazdym razem zglaszalem w ASO i nie wiem czy to przypadlosc nowych samochodow (w sensie bardziej wyczuwalne) czy tez sie przyzwyczailem, ale pozniej chyba przestalem to zauwazac.

Auto
    Audi A4 2.0 tfsi S-Tronic

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta
    Jezdzilem A4 z s-troniciem i tiptroniciem. W S-tronicu (7-mio biegowym) sa lekkie szarpniecia przy wolnej jezdzie i glownie przy redukcji 3->2 i 2->1, w Tiptronicu tego nie ma.
    Podobnie u mnie. Ale szczerze powiedziawszy to jest tak słabo wyczuwalne, że nigdy nie pomysłałem żeby jechać z tym do seriwsu.

Awatar Pink
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta

Z tego co wiem, to daja tiptronici, dlatego iz sa wytrzymalsze i znosza lepiej wyzszy moment obrotowy (+600Nm) niz dwusprzeglowe.
    Dwusprzęgłowe też obecnie znoszą nienajgorzej wysoki moment, montują je już przecież w S6/S7...no i w Veyronie Czy wytrzymalsze, nie wiem, ale podejrzewam, że tak. Tylko czemu producentowi akurat na tym miałoby zależeć...

Na szczescie te nowe zwykle automaty ZF (8-mio biegowe) sa bardzo komfortowe. Kwestia czasu jak zaczna montowac do aut nizszych klas. Wtedy bedziemy mieli polaczenie zalet obu rodzajow skrzyni.
    Są bardzo komfortowe, ale i bardzo szybkie. A w niższych klasach już je montują, przykładem jest BMW 1.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

A to nie wiedzialem, ze w 1er juz jest dostepna ta nowa skrzynia. Fajnie, fajnie.

No musza byc wytrzymale, zeby nie sypaly sie juz po paru tysiacach kilometrow Naprawa tego to bylby koszt nie maly dla producenta. Z reszta Mercedes w poprzedniej E klasie wlasnie skopal automat i raczej na dobre im to nie wyszlo (wizerunkowo stracili i duzo osob sie zrazilo do niego).
    Zauwaz, ze benzyny (S6/S7) nie maja takiego duzego momentu w stosunku do mocy, ale juz takie 3.0BiTDI posiada tiptronica.

Wracajac do tematu. Wczoraj widzialem tego CC i o ile z tylu jeszcze w miare fajnie wyglada (szczegolnie te swiatla led) to przod taki nijaki... Nadal podtrzymuje, ze poprzedni model jest ladniejszy.

Awatar Pink
    Auto

Domyślnie

Ten S-Tronic najwidoczniej przenosi do 600Nm, bo w S6/S7 mamy "niutonów" 550 i jest OK, a w BiTdi jest ich 650 i już trzeba było włożyć klasyczny automat. Nawiasem mówiąc ta skrzynia jest dość mocnym argumentem za tym, by chcąc kupić 3.0 Tdi nieco dołożyć i pokusić się o BiTdi.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów