Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 136

Wątek: Audi A7 3.0TDI quattro

Auto
    Dodge Challenger RT, Hyundai Santa Fe Ltd 3.3 V6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez el_ Zobacz posta
    MTM bym omijał tak naprawdę, chcą chore pieniądze za dość wirtualne przyrosty...
    Skad taka "wiedza"?
    Dlaczego wirtualne?

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Na przykładzie niedawnych doświadczeń firmy Sportmile. Generalnie okazuje się, że MTM ma dość specyficzny sposób pomiaru temperatury, na podstawie której wykonuje się współczynniki korekcji pomiaru hamowni i pokazuje ona wtedy przyrosty dużo hojniejsze, niż są w rzeczywistości. Na podstawie Audi RS 6, auto miało realnie 640 KM zamiast obiecywanych przez MTM ponad 700, czyli przyrost był praktycznie o połowę mniejszy. W przypadku innych silników raczej będzie dość podobnie, więc pozostaje pytanie, czy w Twoim wypadku warto jest wydawać prawie 6 tys zł i w dodatku nie dostać tego, czego się oczekiwało. W PL potrafią zrobić to dużo lepiej i to za mniej niż połowę tej kwoty...

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Nasi tunerzy przede wszystkim nie wciskają kitu. Podają realne możliwe przyrosty i mówią czy jest sens coś robić czy nie. A u kolegi MałegoPB w Belgii (?) zrobili program w atmosferycznym 3.6 FSI. Dla mnie to zwykłe naciąganie.

Auto
    służbowe

Domyślnie

Zgadza się, jeden z warszawskich tunigowanych na miejscu GT-Rów brał udział w 1-milowych zawodach w Rosji (dragtimes) i pokonał wyraźnie ichniejszego rzekomo 700KM GT-Ra (sam dysponował 600KM). Rosjanie zapowiedzieli, że przyjadą podstroic swoje maszynki do Polski. Wiec u nas robią potrafią zrobić to na pewno lepiej.

Auto

Domyślnie

Nastepne uwagi/odczucia po przejechanych ok. 4300km

Spalanie:
    srednia z 4300km:
    paliwo srednia 7.2l
    predkosc srednia ok. 70km/h

srednia z trasy Bxl-W-wa (troche ponad 1300km)
    paliwo srednia 6.9l
    predkosc srednia 90km/h
    (okropne warunki)

srednia z trasy W-wa-Bxl
    paliwo srednia 8.8l
    predkosc srednia 135km/h
    (idealne warunki)

Fotele:
    Wersja folteli, ktore ja posiadam jest wygodna ("model" sredni, czyli fotele standardowe z wentylacja;
    roznia sie budowa od standardowych bez wentylacji i bardziej przypominaja fotele comfort,
    ale nie maja kilku regulacji (podudzie, boczki))
    Duzo mniej czuje moj popsuty kregoslup niz w Superb na dlugich trasach. Sa tez troche szersze
    co rowna sie mniejszemu naciskowi bocznemu na uda.

Pedaly vs fotel:
    Sa troche "nie wycentrowane", nie wiem jak to dokladnie nazwac, ale nogi musza byc lekko "przekrzywione",
    aby wygodnie obslugiwac hamulec i gaz. Jest to troszke denerwujace i w Superb (takze w XC90) bylo z tym lepiej.

Zawieszenie:
    Na polskich drogach sprawdza sie dobrze, ale nie idealnie.
    Po W-wie daje sie jezdzic w trybie Comfort komfortowo, choc troche slychac takie gluche odglosy z zawieszenia.
    Pod tym wzgledem jednak XC90 bylo troszke lepsze (pewnie tez z powodu wagi i sporo wiekszego profilu opon).
    Mam tez wrazenie, ze zawieszenie potrzebuje chwile czasu aby sie ustawic/dopasowac. Po starcie rano po calonocnym postoju przez chwile calosc pracuje tak troche gorzej. Nie wiem co to jest. Pewnie to jakas specyfika pneumatyki (czy co tam jest).

Wykonanie/poskrecanie:
    Nic nie brzeczy, puka, nie ma zadnych swierszczy. Nawet na naprawde zlych drogach w W-wie (oj naprawde sa straszne niektore),
    bardzo niewiele wstrzasow przenosi sie do srodka i czuc, ze nic tam sie nie "skreca" czy luzuje.
    Superb (na 18") byl w tym o klase gorszy. XC90 tez.

Usterki:
    Jedna rzecz sie troszke popsula. Chodzi o lewa klapke od spryskiwaczy reflektorow. Po ich uzyciu nie domyka sie czasami do konca. Odstaje tak na ok. 3 milimetry.
    Bardzo mozliwe, ze jest to usterka mechaniczna spowodowana lodem. Jadac z Bxl do W-wy wiekszosc czasu byla temp. troche ponizej zera i padal non stop deszcz.
    Auto w calosci bylo zalodzone. Caly przod, lusterka, wycieraczki, boki i tyl pokrywala warstwa lodu gruba na 0.5-2cm!
    A spryskiwaczy musialem uzywac. Oczywiscie lod nie pozwalal na wysuniecie sie tych od reflektorow i moze wtedy cos tam sie popsulo
    A moze po prostu jakas wada wykonania.
    Zglosze do warsztatu i zobaczymy co powiedza.

Jakos wiecej mi sie nie przypomina. Generalnie wsio (prawie) dziala tak jak sie tego czlowiek spodziewa. Jazda jest komfortowa, nie meczaca. Nawet dluszy odcinek bez przerwy z predkoscia w okolicach 180-200km/h (szybciej na na razie nie jechalem) jest calkiem odprezajacy.

Mysle, ze teraz moge juz to powiedziec: to auto to prawie ideal na dlugie trasy. I do tego dobrze wyglada
    Nawet teraz (a juz jest na rynku ponad 2 lata) postojach / stacjach co chwile ktos sie przy nim zatrzymywal i ogladal

Chetnie odpowiem na jakies ew. pytania.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Wow nie myślałem że auto będzie w stanie spalic poniżej 7 litrów ... A nawet spalanie z drogi powrotnej nie straszy. Dla mnie auto idelane - stylistyka, komfort, wykonanie, kolor ..... po prostu bajka. Szkoda że przepisy wymogły kupno słabszej wersji ale myślę że jakiś virus niedługo sie pojawi

Auto
    440i

Domyślnie

fajne porownanie takiego topowego Superba z podstawowym dieslem A7, 204KM wydaje sie malo na takie auto ale osiagi baardzo przyzwoite, zreszta takie S250CDI tez zle nie jedzi. Ale spod swiatel SII 3.6 dalby rade takiemu A7?

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez reaver Zobacz posta
    Ale spod swiatel SII 3.6 dalby rade takiemu A7?
    Bez problemu. Robilem dzis troche pomiarow i A7 (moja) ma ok. 7.1-7.3 do 100km/h (czyli w miare zgodnie z katalogiem).
    Moja byla SII jest o ok. 1s szybsza i na pewno szybsza pozniej, zwlaszcza powyzej 170km/h, gdzie A7 204KM zaczyna
    miec troche zadyszki.

Ogolnie ta wersja 3.0 TDI jest calkowicie wystarczajaca do normalnego uzytkowania i i tak jest szybsza niz 80% tego co jezdzi
    po ulicach. I zarazem jest przyjemniejsza od strony przyspieszen uzywanych np. przy wyprzedzaniu, ze wzgledu na to, ze ciagnie mocno
    od samego dolu. W SII trzeba jednak zakrecic silnik sporo wyzej aby pojawila sie dynamika == duzo czesciej potrzebny mocny kick-down.

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

Ale numer!

U mnie w domu od ponad roku również jest A7 (własność mojej mamy) w bardzo niespotykanym kolorze, wchodzę tutaj i..brat bliźniak! Nawet wnętrze bardzo podobne (taka sama tapicerka, takie samo drewno - jesion). Tylko silniczek inny (u nas 3.0 TDI 245 KM)

Oto fotka (mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko):

A kolorek naprawdę trafiony. Bardzo często użytkuję to auto i mam następujące spostrzeżenie: mimo, że jest to auto tańsze od takich, jak choćby A8, BMW 7, czy Mercedes S to "odwraca głowy" dużo bardziej.
    Pozdrawiam,
    Paweł

Auto

Domyślnie

Fajna bryka

Ja nie mam w srodku drewna, tylko cos co sie nazywa:
    Finition Reflex brun tourbe (fr) dostepne od MY13
    Na drewno bylo mi szkoda kasy (1k EUR)

---

Zaczynam zmiany w aucie

Juz jest:

DVD dla pasazerow z tylu. Tym razem kupilem przenosne z mocowaniem.
    (w Superb mialem na stale pod sufitem)
    http://www.next-base.com/click-and-g.../click-10.html
    Jest to bardzo wysokiej klasy sprzet. Super prosta instalacja (mocowanie
    jest na stale, potem tylko wsuwa sie ekran i juz).
    Polecam. Nie jest bardzo drogie i imo jest warte w 120% tej ceny.

Plan:

17.01.2012 - pedaly i podporka na nogi od S7
    (czesci juz sa, instalacja umowiona)

marzec/kwiecien - witaminka (+- 270KM / 550Nm)

pozna wiosna / lato - pakiet wizualny od ABT (spojler przod, spojler i wydechy tyl)
    http://www.abt-sportsline.de/en/audi...edia/pictures/

i byc moze (nie jestem pewien na razie):

lusterka od S7

---

I troche wad:

Kamera cofania jest zle zamocowana. Nie jest to przemyslane do konca.
    Wystarczy troche deszczu, lekkie "bloto" a juz niewiele przez nia widac
    Gdy jest czysto, nie pada to obraz z tej kamery jest bardzo dobry. Ostry
    i duzo widac. Takze w nocy.
    Czyli ta opcja (na szczescie niezbyt droga) nie jest do konca uzyteczna.
    W takim np. VW CC jest lepiej bo kamera sie chowa gdy nie jest uzywana.

Podlokietnik z przodu nie przesuwa sie wzdluznie
    Moze to byc/jest niewygodne dla nizszych osob.
    Ja mam ok. 174cm i mam na styk. Moge oprzec lokiec, rownoczesnie
    trzymajac kierownice, ale oparcie jest na 2-3 cm koncowki podlokietnika.
    Fotela juz dalej cofnac nie moge, bo mi nog nie starczy
    W Superb byl przesuwany i bylo to o klase lepsze rozwiazanie.

Cale auto jest (dla mnie) ciut za szerokie wewnatrz lub ma za waski tunel srodkowy.
    Lubie jezdzic majac lokcie oparte o podlokietniki (drzwi i srodkowy) trzymajac
    oboma rekoma kierownice (na pozycji 16:00 i 20:00).
    Tutaj jest to na styk. Taka rzecz ciezko wyczaic podczas jazd probnych, bo sa za krotkie
    i czlowiek skupia sie na innych rzeczach. W Superb bylo idealnie, tak samo w XC90.
    To doslownie jest o 1 cm za duzo

I plusow:

Na sieci, przed zakupem, wiele czytalem "zlego" na temat wentylowanych
    foteli. Ze niewiele daja, tlocza powietrze z wnetrza auta (czyli cieple), itp.
    W moim egzemplarzu zadnej z tych wad jak na razie nie stwierdzam.
    Po uruchomieniu wentylacji ewidentnie czuc zimne (pomimo klimy ustawionej
    na np. 23 stopnie == w aucie jest cieplo) powietrze na pupie, udach i plecach.
    Zobaczymy jeszcze jak to sie sprawuje gdy przyjda upaly.

c.d.n.
    Ostatnio edytowane przez malypb ; 12-01-2013 o 22:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów