Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79

Wątek: Peugeot 208 3d 1.6 VTi Allure

Domyślnie Peugeot 208 3d 1.6 VTi Allure

Peugeot 208 3d 1.6 VTi Allure - Trochę świeżości

"Producenci aut przyzwyczaili nas do tego, że każda kolejna generacja danego modelu jest większa i poważniejsza od swojego poprzednika. Nowy Peugeot 208 ewidentnie przeczy tej tendencji. Jest mniejszy i bardziej młodzieżowy od 207-ki. Sprawdźmy więc, co ma do zaoferowania" - Adam Kołodziejczyk

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

W tylnym zawieszeniu dalej pracuje belka mająca tendencje do "negatywu" ?

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Całkiem przyjemnie napisany, treściwy test

Jeśli mam jakieś zastrzeżenia, to do samego auta. Zacznę od drobiazgu, jakim jest kolor - zupełnie, według mnie, nie pasuje do tego samochodu. Może nie tyle gryzie się z całością, ile po prostu nie podkreśla "fikuśnego" charakteru nowego Peugeota. W bardziej "zdecydowanych" barwach prezentuje się o wiele lepiej. Zarzut większy dotyczy już tej konkretnie wersji. Tak jak napisał autor, 120 koni w tak lekkim samochodzie powinno owocować więcej niż przyzwoitą dynamiką. A jednak tak nie jest. Pojawia się więc naturalne pytanie: czy jest coś mocniejszego na stanie? Ano jest, przynajmniej w wersji 3d. Mamy motor 1.6 THP. Mocniejszy o 35 koni, z momentem większym o 100Nm, ulokowanym do tego o wiele niżej i w szerszym zakresie niż w 1.6 VTI. I ile Peugeot życzy sobie dopłaty za tę mocniejszą odmianę? 6 tysięcy. Moim zdaniem, to naprawdę niedużo, zwłaszcza, że dostajemy również całkiem inną, 6-biegową, skrzynię. Nie wiem, czy pracuje jakoś szczególnie dobrze, bo nie jeździłem, ale zapewne nie gorzej niż ta tutaj omawiana, no i zawsze to jeden bieg więcej. Do tego ok. 2,5 sekundy szybciej do setki i Vmax większy o 25 km/h. Spalanie pewnie podobne. O ile więc ktoś bardzo nie boi się turbin albo potrzebuje małego Puga tylko do krótkich odcinków miejskich, wybór jest dość prosty. Bo tak to pomijając świeży wygląd i fikuśne zegary, mamy do czynienia ze strasznym przeciętniakiem - ani to nastawione wybitnie na sport (i dobrze!), ani na komfort. Standardowy bagażnik, standardowe wykończenie (przyznaję, siedzi się w nim sympatycznie), standardowe podwozie. Nic szczególnego.

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Wszedłem w konfigurator. Za sensownie wyposażony 1,4 95 KM wyszło mi 55 tyś zł - trochę dużo.

Auto ładne, sympatyczne, zdecydowanie jedna z najciekawszych premier. Pamiętam że w salonie zrobiło na mnie duże wrażenie.
    No replacement for displacement

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Nadal ma tendencje do zacieśniania zakrętów zarzucając lekko tyłem?

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Mój faworyt w tej klasie. Świetnie zaprojektowany samochód, począwszy od przyjemnej dla oka linii aż po komfortowe wnętrze z absolutnie najlepszą kierownicą Ceny są całkiem niezłe, chociaż mój typ (1.6 THP) wskakuje na dość wysoki pułap, porównywalny do bratniego DS3.

Czekam na oficjalny wypust wersji GTI. Nie ukrywam, że chęęęętnie bym takiego małego rozrabiakę przygarnął
    #drivetastefully

karol383
    Guest

Domyślnie

A moim faworytem nie jest,widziałem to auto stało przed salonem Peugeota w moim mieście,silnik 1.4,95 KM,wersja Active za 48 tys zł,w segmencie B są dużo ładniejsze auta min Renault Clio,Citroen C3,VW Polo,Toyota Yaris

Auto
    Renault Megane Scenic I 1.6 8V LPG

Domyślnie

Auto ładniejsze wg mnie od C3. Tak jak wyżej Abaddon zauważył, sensowy 1.4 95 KM niestety trochę drogi.
    www.i-moto.pl - moje spojrzenie na motoryzację

"Pojawił się wujek (albo dziadek) z Niemiec i widząc utrapienie młodego mężczyzny podarował mu swojego Golfa (nie bity, jeżdżony tylko w parzyste dni słoneczne). Młodzieniec nie potrafił powstrzymać łez, w końcu wygrał życie. Dziś dumnie spogląda na świat i pewnym krokiem codzienne zmierza do parkingu."

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

co znaczy drogi?
    ceny podobne do pozostałej konkurencji. Podstawę kupimy poniżej 40 tys. - tyle trzeba dać za Upa czy Citigo. Wersję z takim silnikiem w full wypasie wycenili mi w salonie na coś około 54-56 tys. - w zależności od konfiguracji. Za 1,4 w naprawdę dobrym wyposażeniu powinno wyjść ok. 50 tys.
    Jakoś nie widać, żeby konkurencja była tańsza, nawet Sandero z lepszym silnikiem do doposażeniu nie wychodzi dużo taniej.
    Póki co mój faowryt - ma swoje wady, ale sprawia naprawdę dobre wrażenie - ma charakter.
    I moim zdaniem chyba jednak nie opłaca się dopłacać do wersji 120 km - 95 km jeździ już całkiem przyzwoicie - jak już to do THP.

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

ja jeszcze nie czytałem testu, ale mam pytanie... temperatura płyny na zdjęciu nocnym zegarów pokazuje 100 stopni, nie za dużo trochę? za mało płynu chłodniczego było, czy był akurat tak mocno traktowany??

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów