Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 79

Wątek: Peugeot 208 3d 1.6 VTi Allure

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Szakal, mam porównanie do nowego Clio, Fabii, Polo, Aveo, Yarisa, Mazdy 2, Fiesty, i20 i Rio i przypuszczam, że reszta której nie znam m.in. Ibiza czy Micra również sprawiają gorsze wrażenie pod względem wykonania Polo wg mnie także jest w tyle szczególnie w stosunku do Allure

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

208 jest na pewno jednym z lepiej wykonanych aut w segmencie, ale nie jest bez wad. Silnik 1,2 a własciwie wydech pierdzi (aczkolwiek fajny ten silniczek), zawieszenie z tyłu stuka i sam samochód nie jest tani.
    Jeśli porównujemy pod tym względem to auto z np. Aveo (i20 nie bronię, bo nie jest ani wybitne w jakiejś dziedzinie, ani tanie) to musimy przyjąć pewną odpowiednią hierarchię wartości.
    Cenowo Aveo to konkurent bardziej Sandero niż 208, dlatego na poziom wykończenia powinniśmy przymknąć oko. Ale nawet jeśli tego nie zrobimy to Chevrolet nie ma sie czego wstydzić. Zrobiłem tym autem trasę ok 300 km i nie mam mu nic do zarzucenia. Fotel wygodne, wnętrze nie trzeszczy, przy 130 da się słuchać radia nawet jeśli nawiew ustawimy na dwójkę. Poziom Dacii jest delikatnie gorszy, głównie z uwagi na tapicerkę i gorszą ergonomię.
    Wyposażenie? Niemal kompletne nawet w wersji LT (ew. LT+). Niektórym może brakować automatycznej klimy i jest to chyba jedyny widoczny brak.
    Gdyby w LS+ był komputer pokładowy to właściwie też nie byłoby mu można czegokolwiek zarzucać.
    Peugeot 208 Active porównywalny do Aveo LT jest droższy ok. 5-6 tys. (Ceny bez zniżek) Peugeota ratują niezłe promocje (np. ostatnia 6,5 tys na Active Pack). Wizualnie, wiem po kilku osobach, ze to kwestia gustu.

Domyślnie

Od cen salonowych czy z konfiguratora można uzyskać rabat jeśli człowiek się o niego zapyta. Ja otrzymałem prawie 13k

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

Ryjas, nie powiedziałbym, że 208 jest drogie. Może w cenniku są wyższe ceny, ale zapewniam cię, że 120 konnym 5-drzwiowym Allure'em możesz wyjechać z salonu już za niecałe 50 tys. zł (osobiście się dowiadywałem) - wg ciebie to drogo? Cenowo najlepsza oferta w klasie jak się okazuje, z takim silnikiem i z takim wyposażeniem.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Może trafiliście na szczodrych dealerów. Doświadczenia mam z około marca tego roku. Szukaliśmy auta za ok. 40-45 tys. Active Plus był wtedy w promocji za 49900 i zejść z tej ceny za bardzo nie chcieli. Proponowali za 45 egzemplarz z salonu z rocznika 2012 w wersji Active za 46 (doposażony w metalik)
    Wybór padł na Chevroleta z uwagi na to, że za ok 43 auto było doposażone do poziomu LT+ z metalikiem i jakimiś bajerami.
    Co ciekawe nie tylko z uwagi na cenę Pozycja za kierownicą i ogólne wrażenie dla kupującej lepsze było w Chevrolecie.

Awatar matce
    Auto
    Mitsubishi Lancer VIII

Domyślnie

Kupując samochod na poczatku roku tez szukalem miedzy 208 a Fiesta, 208 kosztowal mnie 43 kk ale to juz po wszystkich upustach z nawigacja i pakietem led silnik 1.4 a wykonanie activ packa nie bylo jakies super, jak tu piszą, wersja Allure owszem ale nie activ pack, wg mojego odczucia Fiesta jest lepiej wykończonym samochodem. Osobiscie nie zaluje ze wzielismy Fieste byla tansza o 4 k a miala praktycznie te same wyposażenie.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Jak my szukaliśmy 208-emek z 1,4 nie było dostępnych (tańszych od 1,2 od jakieś 2 tys o ile pamiętam)
    Fiesta w sumie fajna, ale trochę ciasna:/ Wnętrze nie zrobiło na mnie dobrego wrażenia. Siedziałem w jakimś egzemplarzu na targach i w sumie miałem wrażenie ze deska rozdzielcza była jakby z jednego kawałka z wtryskarki.

Domyślnie

Fiesta też jest b. ładna, zgadza się. Mi osobiście w 208 spodobała się koncepcja wyżej usytuowanych zegarów i mniejszej kierownicy, którą wprowadził Adam Bazydło. Po jeździe próbnej musiałem poczekać na wprowadzenie do sprzedaży wersji z THP, trochę to trwało, ale myślę, że było warto.

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

citylion, wstaw foty swojej 208 w dziale nasze fury, bo z tego co widzę niezła sztuka

Domyślnie

Bardzo chętnie Grey, ale muszę porobić jakieś normalne zdjęcia aparatem, bo ta fotka jest z komórki i jakość dość kiepska.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów