Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Lexus GS 250 Prestige

Domyślnie Lexus GS 250 Prestige

Lexus GS 250 Prestige - Dla prezesa czy informatyka?

"Nowy GS ma w sobie więcej elektroniki niż niejeden komputer. Nie wiem, czy dzięki temu trafi w gusta młodszej klienteli, bo stylistycznie wydaje się poważniejszy i bardziej wyważony od poprzednika. Wiem jedno - lwia część tych aut będzie poruszać się po nieformalnej ojczyźnie Lexusa, Stanach Zjednoczonych" - Michał Karczewski

Ostatnio edytowane przez Dj Brabus ; 22-12-2012 o 16:40

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Bardzo mnie ucieszył test nowego GS-a, czekałem na to!

I nie zawiodłem się, ani na tekście, ani na samochodzie. Wygląda świetnie z zewnątrz, wygląda świetnie w środku (wreszcie zrozumieli, że to połyskujące drewno wygląda dennie), wyposażenie jest kompletne. Musi się tym niezwykle przyjemnie jeździć! Nie miałem niestety dotąd sposobności jeździć GS-em, ale intuicyjnie od dawna mam wrażenie, że to jeden z samochodów, w których czułbym się najlepiej. Prostym wnioskiem jest więc stwierdzenie, że to jeden z tych samochodów, które najbardziej chciałbym mieć. Tyle tylko... że nie z tym silnikiem.

Jakiś czas temu miałem przyjemność odbyć krótką, kilkukilometrową przejażdżkę IS-em z tym motorem i było to, niestety, bodaj moje największe motoryzacyjne rozczarowanie ostatnich miesięcy. Pomijam już rozmiary wnętrza, bo jestem niski i tak mi ten brak przestrzeni nie przeszkadza (zresztą lubię być otulony kokpitem), ale ani to specjalnie wygodne, ani jakieś znowu super-ciche, ani specjalnie dynamiczne. Jeśli chodzi o tę ostatnią kategorię, winę ponosiła zarówno "zrelaksowana" skrzynia (działała bez zarzutu, ale po licznych słowach zachwytu testujących spodziewałem się czegoś więcej), jak i silnik, który ma taką charakterystykę, że samochód wydaje się wolniejszy niż to wynika z danych. Nowy GS na pewno jest znacznie wygodniejszy i przestronniejszy, ogólnie bardziej luksusowy, ale silnik pozostaje ten sam, skrzynia też. To nadal jest świetne auto, ale nie za 300 tysięcy! Za tę kwotę (lub zbliżoną) skusiłbym się, owszem, ale na GS-a 350 AWD, ewentualnie hybrydę (trudny wybór). I nie sądzę, bym żałował

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

W Automanianku pan "I wiecie dlaczego" Maznas nie wytknął żadnej wady tego auta. Właściwie idealne wozidełko za ok. 200 tys. Tutaj patrzę, że kosztuje 300 tys. To już jest trochę inna liga cenowa.
    I w sumie za 200 tys to jest świetne, bezkonkurencyjne auto. Za 300 tys to myślę, że niekoniecznie.

Awatar rafek
    Auto
    Laguna

Domyślnie

GS, przynajmniej w tym kolorze, sprawia na mnie wrażenie auta, które jest na rynku już ładnych kilka lat, a nie świeżynki. Liczyłem , że kiedy zobaczę zdjęcia takie "normalne" - nie z prospektów, pomyślę sobie : " woooooooww " , ale jakoś serce mi mocniej nie zabiło...

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

"na i tak niebezpiecznych polskich drogach"- nie przesadzajmy, wcale nie jest tak źle, nie róbmy propagandy rządowi w celu ustawiania coraz to większej liczby fotoradarów. Takie teksty nie przystojom fanom motoryzacji.

Pink na pewno byś nie żałował. Ale za 300 tysięcy to już pewnie dałoby się kupic LSa na promocji więc dla mnie sprawa jest jasna. Silnik jak na wielkośc auta za słaby. Jak ktoś napisał w wątku o zmodyfikowanej E klasie - tam podstawowy dizel rozpędza się do setki o niecałą sekunde dłużej! Do tego na pewno mniej będzie palił. 300 tys za auto z tak słabym silnikiem? No nie. Za nieco więcej (+50k) kupimy Land Cruisera V8 na promocji w full wypasie! Tak więc jak wyżej -hybryda to najlepszy wybór. I zachęca do obserwowania komputerów i oszczędnej jazdy Duży plus tej firmy to jakośc i niezawodnośc oraz dobry autoryzowany serwis. Wygląda- no właśnie, sam nie wiem. Niby fajnie, ale... musiałbym obejrzec na żywo, nigdy nie widziałem nawet na drodze tego modelu. Wnętrze na plus. Gdybym miał wybierac auto tej klasy to jazda próbna Lexusem obowiązkowa.

Awatar tomek321
    Auto
    Opel Astra H 1.6 TP

Domyślnie

Zawsze w Lexus'ach mi sie nie podobaly przyciski, panele klimy, klamki w srodku i inne detale. Takze w tym modelu, ktory jest wyceniony na 300.000 Zlotych niektore elementy wygladaja jak prosto z Yarisa. Szkoda bo w calosci to kawal dobrego auta.

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Na żywo widziałem ten samochód kilka razy i robi na mnie zawsze bardzo dobre wrażenie oraz automatycznie przyciąga wzrok, tyle tylko, że jak to bywa z nowymi modelami - trudno powiedzieć, czy dlatego, że tak ciekawy jest design, czy dlatego, że jest to... świeży model.

A hybryda byłaby dla mnie bezapelacyjnie najlepszym wyborem, gdyby nie to, że nie ma opcji napędu na 4 koła. W wersji 350 jest to możliwe, co w połączeniu z większą praktycznością czyni ją godną uwagi alternatywą.

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Taka jest Toyota- w Land Cruiserze też są przyciski od Corolli. Nie wiem dlaczego tak robią, w końcu opracowanie dizajnu przycisków nie jest chyba przesadnym kosztem. Na szczęście na jakośc to nie wpływa.

Auto
    Fajne

Domyślnie

Uwagi na szybko przed przeczytaniem testu.
    Przez to ponure prostokątne wnętrze, zupełnie bez polotu (podobnie BMW) stracą klientów na rzecz Audi.

A ogromne, z ogromnymi napisami przyciski na tylnym podłokietniku to dla 80 latków?

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez manu20 Zobacz posta
    A ogromne, z ogromnymi napisami przyciski na tylnym podłokietniku to dla 80 latków?
    To jest właśnie problem Lexa - niby wszystko dopracowane, wysmakowane, nowoczesne, a nie niektórych detalach (szczególnie wszelkiego rodzaju przyciskach) RIP - otwieranie szyb rodem z Yarisa 2 gen wstecz, przyciski w podłokietniku wygrzebane z koszyka opatrzonego napisem 'born in the 80s' itd. Niemcy to czują, Lexus niestety nie :/

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów