Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 24 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 232

Wątek: Opel Astra G Caravan 2.0 DI '99

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie Opel Astra G Caravan 2.0 DI '99

EDIT 15.03.2013r.

EDIT: MAJ 2013

Rok produkcji: 1999
    Silnik: turbodiesel 2.0 DI 16V
    Moc: 82 KM
    Moment obrotowy: 185 Nm
    0-100 km/h- 15s
    Maksymalna prędkość- 170 km/h
    Skrzynia: 5-biegowa manualna
    Masa - 1280kg
    Przebieg: 254 000 km. Brak książeczki serwisowej i jakikolwiek dokumentu, który potwierdziłby przebieg więc nie wiem czy prawdziwy.

Wyposażenie:
    - 4 poduszki powietrzne
    - ABS
    - klimatyzacja manualna
    - centralny zamek
    - elektryczne przednie szyby
    - elektryczne i podgrzewane lusterka
    - immobiliser
    - wspomaganie kierownicy
    - radio z CD

Kupiłem Asterixa kilka dni temu, ale dopiero teraz go prezentuje. Pech chciał, że kiedy miałem czas na zrobienie kilku zdjęć pogoda się zepsuła więc tylko takie poglądowe. Postaram się w przyszłości o jakieś lepsze fotki.
    Sam Asterix trafił do mnie przypadkiem. Tak się składa, że planowałem zmienić samochód dopiero na wakacje i w dodatku nawet nie myślałem o tym aucie.
    Unolot mi się ostatnio sypie, korozja go zjada, a ostatnio na domiar złego przy skręcaniu coś ciągle mi stuka w zawieszeniu więc po 3 latach i 4 miesiącach czas na zmianę. Unolot więc jutro kończy swój żywot.
    Początkowo szukałem coś do 4 tyś.zł i myślałem głównie o modelu Brava. Odwiedziłem kilka komisów w Lęborku i w Trójmieście. Niezwykle trudno było znaleźć Brava w przyzwoitym stanie, a jedyny jaki znalazłem kosztował ponad 5 tyś.zł. Postanowiłem więc zwiększyć swój budżet i przyjrzeć się bliżej właśnie Astrze, która już wcześniej rzuciła mi się w oczy.
    Ogólnie wydawało mi się, że auto jest w przyzwoitym stanie. Dowiedziałem się, że jedynie miał lekko kolizję i wymieniono mu maskę oraz przedni zderzak. Dzięki temu udało mi się go zakupić w dobrej cenie. Później jak już po zakupie pojechałem na drugi dzień do serwisu aby dokładnie mu się przyjrzeć okazało się, że ma więcej wad. Mianowicie musiałem zakupić kompletne sprzęgło, do wymiany były tuleje wahaczy, końcówki drążków oraz klocki hamulcowe z przodu i z tyłu. Wszystko już zrobione plus wykonany tzw. pakiet startowy. Jedynie po zimie muszę jeszcze zakupić opony i chcę udać się do blacharza aby zakonserwował podwozie oraz zrobił przód. Na masce pojawiły się ogniska rdzy, a zderzak ma starty lakier.
    Astra diesel hmmm.... Do tej pory miałem tylko raz przyjemność prowadzić diesla i było to Mondeo. Do tego raczej to była krótka przejażdżka więc nie mam doświadczenia w prowadzeniu samochodu napędzanego mazutem. Jednak już zauważyłem, że ma lepszą elastyczność od benzyniaka i przy takich temperaturach na zewnątrz potrzebuje czasu aby się rozgrzać. Może mi coś doradzicie? Narazie zrobiłem niewiele km więc ciężko cokolwiek napisać więcej. Tymbardziej, że dopiero wczoraj auto odebrałem z warsztatu w pełni sprawne. Na pewno osiągi nie są powalające, ale mi głównie zależy na ekonomii i trwałości. Niewysilony dwulitrowy turbodiesel powinien spełniać te warunki, ale czy tak jest to się okaże w przyszłości.
    Mam nadzieje również, że rdza nie polubi mojego Asterixa.
    Ostatnio edytowane przez Szakal ; 06-05-2013 o 16:35

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Z uniacza na Caravana... Skądś już to znamy Gratulacje! Jak się taki dieselek sprawuje pod względem porannych rozruchów? Klima działa?
    No i dałeś faktycznie 5 tys?

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Dzięki. Dam 7900zł bo cześć spłacę w ratach. Klima działa, a odpala bez problemu.

Gdyby nie temat AGENTa to bym do dzisiaj nie wiedział jak włączyć oświetlenie wewnętrzne przy zamkniętych drzwiach.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

No Opel tak ma... Od razu wspominam mojego - rodziców - Kadetta Caravana... To była fura!

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW 730i V8 '94, MB 230CE '90, BMW 328i Coupe '95, AR 164 2.0 V6 Turbo '93, BMW 520i Touring '96 itp

Domyślnie

Mam blisko do czynienia z takim samym autem, ba, mam taką całą na części nawet, więc jakbyś czegoś potrzebował to pytaj
    Co do oszczędności - nie jest to 1,9tdi i te 7 litrów bierze średnio. Raz padły nieszczęsne elektrozaworki sterowania podciśnienia, rozebrałem wszystko co z tym związane zanim doszedłem do winowajcy, i przez ten czas turbo nie dmuchało, auto ledwo przyspieszało, a spalanie oscylowało w okół 9 litrów. Także, mimo wszystko życzę bezawaryjności!
    Są: '94 BMW E32 730i V8, '90 Mercedes-Benz W124 230CE, '95 BMW E36 328i Coupe, '89 Honda NTV600 Revere
    '93 Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo, '96 BMW E34 520i Touring, '98 Skoda Pickup 1.9TD, '03 Mercedes S500L W220, '04 Hyundai Getz 1.5 CRDI
    Były: '93 Opel Frontera Sport, '94 BMW E36 320i Coupe, '98 Daewoo Espero 1.5 16V, '03 Alfa Romeo 166 2.4JTD,
    '93 Volkswagen Golf mk3 1.9TD, '98 Opel Astra Caravan 1.6 16V

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Pakowanie się w diesla mając 8 tysięcy złotych ogólnie zbyt mądre nie jest.... Trzeba było poszukać 1.6 8v i go ewentualnie zgazować. Poniżej 30 tysięcy km rocznie ja na klekota nawet nie spojrzę. Przebieg nawet jak prawdziwy to już bardzo spory... Nie wiesz czy były robione newralgiczne rzeczy w tym silniku - egr, pompa wtryskowa paliwa, wycieki spod pokrywy zaworów?

To kiedy przesiadka na Pandę ??

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Dzięki. Dam 7900zł bo cześć spłacę w ratach. Klima działa, a odpala bez problemu.

Gdyby nie temat AGENTa to bym do dzisiaj nie wiedział jak włączyć oświetlenie wewnętrzne przy zamkniętych drzwiach.
    Już myślałem, że kupiłeś go za 5 kafli, co oznaczałoby stan agonalny... A patent z "wyciąganiem" włącznika świateł do uruchomienia oświetlenia wnętrza to chyba najgłupsze rozwiązanie w historii motoryzacji :lol:

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Pakowanie się w diesla mając 8 tysięcy złotych ogólnie zbyt mądre nie jest.... Trzeba było poszukać 1.6 8v i go ewentualnie zgazować. Poniżej 30 tysięcy km rocznie ja na klekota nawet nie spojrzę. Przebieg nawet jak prawdziwy to już bardzo spory... Nie wiesz czy były robione newralgiczne rzeczy w tym silniku - egr, pompa wtryskowa paliwa, wycieki spod pokrywy zaworów?
    Słabsza wersja chyba nie miała tylu problemów, co 101 konna, chociaż faktycznie benzyna + gaz byłoby rozsądniejszym rozwiązaniem.

Oby się nie psuła
    #drivetastefully

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Przebieg nawet jak prawdziwy to już bardzo spory...
    Bez przesady... To nie jest 1,5 dCi żeby bać się 300 tys.
    O ile przebieg jest prawdziwy, to może jeszcze spokojnie ujechac ze 100 tys.

Za 8 tys. moim zdaniem lepiej kupić diesla lub 1,6 bez gazu.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Dzięki wszystkim.

Mam blisko do czynienia z takim samym autem, ba, mam taką całą na części nawet, więc jakbyś czegoś potrzebował to pytaj
    Fajowo, będę pamiętać. W moim egzemplarzu nie ma zagłówków na tylnej kanapie. Nie wiem czy przy zakupie nowego auta trzeba było je osobno zamówić? Może po prostu zostały zdemontowane. Niestety nie mam kontaktu z poprzednim właścicielem, a w komisie raczej ich znajdę. Jeśli masz takie u siebie to będę zainteresowany.

Pakowanie się w diesla mając 8 tysięcy złotych ogólnie zbyt mądre nie jest.... Trzeba było poszukać 1.6 8v i go ewentualnie zgazować.
    Może i masz rację, ale jak napisałem wcześniej Astre G kupiłem przypadkiem. Miałem na samochód maksymalnie 5 tyś.zł więc normalnie kupno Astry II generacji byłoby raczej niemożliwe. Co najwyżej mógłbym pomyśleć o rdzewiejące Astrze F. Fakt, że rozłożyli mi na raty cześć spłaty auta zadecydowało o wyborze tego egzemplarza. Gdyby nie to pewnie odłożyłbym kasę na konto i czekał aż uzbieram odpowiednio gotówkę. Poza tym pierwsze wrażenie było jak najbardziej dobre. Wnętrze zadbane, pachnące, silnik chodzi równo, nadwozie nie skorodowane, a dopiero w warsztacie okazało się, że nie jest tak do końca idealnie. Tragedii jednak też nie ma, a wszystko wskazuje na to, że faktycznie miał tylko niewielką kolizje. Jeszcze jedna sprawa. Nie patrzyłem na rodzaj silnika, ale jak pracuje i czy jest w miarę suchy.

egr, pompa wtryskowa paliwa, wycieki spod pokrywy zaworów?
    Na szczęście mam znajomego mechanika, który sprawdził auto dogłębnie biorąc kasę tylko za części i naprawę. Poza tym co wymieniłem wszystko jest w porządku. Przynajmniej mi tak powiedział, ale serwisuje auto mojego brata i jeszcze niedawno Unolota więc mu ufam bo się sprawdził. Mam nadzieje, że tego nie pominął.

To kiedy przesiadka na Pandę ??
    No na pewno nie. Niżej niż kompakt już nie zejdę. Nie lubię małych popierdółek.

Słabsza wersja chyba nie miała tylu problemów, co 101 konna, chociaż faktycznie benzyna + gaz byłoby rozsądniejszym rozwiązaniem.
    Trochę poczytałem o tym silniku i jeśli był należycie serwisowany powinno być w porządku. Źle założona instalacja też może sprawiać problemy. Jedynie przeszkadza mi ten klekot, ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić, a jak silnik się nagrzeje to prawie go nie słychać. Częściowo dlatego, że zagłusza je świetne audio.

Domyślnie

Szakal został zbanowany dożywotnio za podwójne konto. A już myślałem, że AGENTa nie zobaczymy na tym forum - a tu proszę - jego drugie wcielenie. Nawet IP to samo... :susp:

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów