Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 21 z 24 PierwszyPierwszy ... 56789101112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 232

Wątek: Opel Astra G Caravan 2.0 DI '99

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Nie jest to telefon, ale przyklejony do przedniej szyby uchwyt z nawigacją.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Dzisiaj odebrałem auto z serwisu. Już czas był na wymianę oleju, ale przy okazji:
    - uszczelnioną silnik (już przeciekał od jakiegoś czasu)
    - zregenerowaną turbinę (też przeciekała)
    - wymienioną końcówki drążków w lewym przednim kole
    - wymienioną łożysko w prawym przednim kole i w tylnym lewym
    - nabiłem też klimę

Cały koszt: 1950zł

Nie ma to jak mieć sprawne techniczne auto, ale kiepskie blacharską.
    Za miesiąc nowe oponki i mam nadzieję, że tak wytrzyma rok kiedy będę go sprzedawać.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Czasem coś trzeba napisać w swoim temacie o własnych czterech kółkach, a ostatnio trochę się działo:

Opony będę miał w przyszłym tygodniu i wtedy wymienie na zimówki. Jadą prosto od Szwecji, jedynie kolce będę musiał powyciągać. Wychodzi taniej niż kupując w Polsce, a opony prawie jak nowe (bieżnik 6-7mm). Ostatnio co zrobiłem przy aucie:
    - wymieniłem przeguby (150zł)
    - wymieniłem alternator (akumulator niedawno wymieniałem, a światła krótko po odpaleniu auta migały jak sygnały świetlne karetki lub policji więc przyczyna mogła być jedna) (ok.200zł z wymianą)
    - wymieniłem jakieś przewody przy pompie paliwa ponieważ elektryka zaczęła nawalać i samochód przy 1. , 2. i 3.biegu dławił się i robił kangura. Nie mówiąc już o co chwilę pojawiającym się trybem awaryjnym. Zanim doszedłem z mechanikiem co mu jest to tak jeździłem przez dobre 2 tygodnie. Było czasem zabawnie. (270zł)

Idą już do mnie również nowe reflektory ( http://allegro.pl/opel-astra-ii-2-re...845811061.html ) bo stare mocno zmatowiały i w nocy prawie nic nie widać. Typowe dla tej generacji Astry. Jak już wymienie to stare spróbuje bez stresu spolerować i później sprzedać. Wydatek powinien się cześciowo zwrócić.
    Czeka mnie również wymiania foteli, ale to raczej już przy następnej wypłacie. Chyba ze starości pękła rurka w środku do ustawania oparcia. Efektem tego jest, że teraz nie można tego ustawiać. Jak pożyczam narzeczonej mojego brata czasem auto to musi ze sobą poduszke brać bo inaczej jest jej niewygodnie.

Domyślnie

Gdzieś w internecie widziałem manual naprawy fotela. Koszty naprawy śmieszne, potrzeba tylko czasu i chęci.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Pewnie tak, ale wcześniej pękła mi też obudowa fotela. Do tej pory olewałem to bo nie przeszkadzało to jakoś, ale teraz jak jest problem z to rurą to już zmieniłem zdanie i chcę się za to zabrać. Także oprócz naprawy tej rury musiałbym też kupić nową obudowę albo to skleić (co raczej nie wyglądałoby ładnie ani nie będzie trwale) Już chyba prościej będzie kupić nowy fotel. Przecież to nie jest niewiadomo jaki koszt, a ofert rozbitych egzemplarzy Astry do sprzedaży na części nie brakuje. Przynajmniej u mnie tutaj na Pomorzu.

Domyślnie

Masz rację, wybór jest ogromny, a cena za fotel kierowcy to okolice 100-150zł. Jedyna uwaga jest taka, żeby zostawić sobie swój napinacz pasów.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Nie tak dawno bo 2 tygodnie temu na liczniku wybiło 300 000 km. Dmuchania świec ( nie tych żarowych), krzyczenia "100 lat" nie było bo to tak jakby staruszek cieszył się, że skończył 70 lat?! Znacie takiego dziadka, a tym bardziej babcie? Przeważnie ludzie w tym wieku cieszą się z takich urodzin tylko dlatego, że mogą wtedy zobaczyć całą bliską rodzine, która normalnie cały czas jest w rozjazdach. Samochód i tak ma przejechane pewnie ponad 500 tyś. km, ale to nieważne.
    Pamiątkowe zdjęcie jednak się znalazło:

Ostatni rok samochód jest intensywnie eksploatowany, prawie codzienne dojazdy do pracy i z powrotem to łącznie nieco ponad 70 km. Astra to jeszcze stara szkoła budowania samochodów więc (odpukać ) nie protestuje, ale też jest przynajmniej pod względem technicznym zadbana. Pilnuje wymian oleju mniej więcej co 10 tyś. km (chociaż i tak w międzyczasie muszę trochę dolewać, dla staruszka paliwo to za mało musi czasem dziobnąć trochę oleju), raz w tygodniu dolewam trochę płynu chłodniczego ( trochę ubywa bo gdzieś jest nieszczelność i nie można jej znaleźć albo trafiam na kiepskich mechaników), wymieniłem hamulce, płyn hamulcowy itd. Jeszcze w międzyczasie miałem stłuczkę więc ponad tydzień Astra była na rekonwalescencji. Ogólnie dzięki temu też werwy mu nie brakuje, raz rozpędziłem się do 140 km/h (więcej nie chciałem męczyć staruszka). Nadwozie to inna bajka, korozja już ma niezłą impreze na tylnych nadkolach, ale też już progi zaczyna pożerać. Szkoda mi kasy na blacharza bo musiałbym min. 2 koła wydać, a jaki sens wkładać w 17-letnie auto? Ma jeździć i nic więcej nie oczekuje.

Jednak mam taką prace, że nie mogę zadzwonić i powiedzieć: "hej, dzisiaj nie będę w pracy, nie otworze placówki bo samochód mi się rozkraczył na poboczu". Często jestem osobą, która ma klucze do wejścia więc muszę mieć pewne auto. No i wybrałem nówke sztuke z salonu, wczoraj zakończyłem wszelkie formalności i za niecałe 2 tygodnie dostane w swoje ręce Kia Cee'd SW 1.6 CRDI w pakiecie M. Nie ma szału, to druga wersja wyposażenia. Pierwsza standardowa to "S" i nie wiem kto ją wybiera, chyba tylko Policja. Taka bieda wersja, że już wolałbym Dacie Logan MCV. Jednak dokupiłem Pakiet Komfortowy (must have) oraz KiaNaviSystem (przekonali mnie, że to nawigacja TomToma i mam 7-letnią darmową aktualizacje co roku). Moje pierwsze nowe auto i mam nadzieje, że nie będę żałować. Planuje nim się bujać 3-4 lata.
    Mniej więcej tak będzie wyglądać: ( nie ma chromowanego wykończenia szyb bocznych oraz zwykłe tylne lampy):

http://otomoto.pl/en/oferta/kia-ceed...-ID6yhXCb.html

Astra zostaje w rodzinie.

Domyślnie

Tak długo cisnąłeś wywód o Astrze, ze niektórzy pewnie nie dotarli do fragmencie o Ceedzie. Gratulacje! Przesiadka z takiej Astry do Ceeda to jak skok cywilizacyjny Astra kojarzy mi się z tym, ze po dziurawych drogach przod zawsze bujalo a ty tanczyl salsę

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

fajnie auto, gratulacje :-)
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Gratulacje, oby się sprawował, czytałem ostatnio u brata test długodystansowy bliźniaka czyli i30 w Auto Świecie(sam go nie kupuje) i wypadł świetnie pod względem trwałości/bezawaryjności, a tu jeszcze auto po liftingu i z końca produkcji, więc może być jeszcze lepiej.
    Co ostatecznie zadecydowało, że Ceed? a nie np. nowa Astra skoro ze starej byłeś zadowolony, też bardzo przyjemne auto.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów