Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 18 z 24 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 240

Wątek: Migiem o... Skoda Octavia III

Auto
    Opel Astra H '07, Skoda Felicia '97, służbowo Chevrolet Orlando '12

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Tomek Switalski Zobacz posta
    Co do 1.8 TSI 180KM dla Oct III dziwi mnie, że mimo wzrostu mocy pozostawiono moment na tym samym poziomie 250Nm (w nieco szerszym zakresie). Wygląda to nieco śmiesznie w porównaniu do nowego 1.4 TSI 140KM, które również ma 250Nm. Pozostaje zatem pytanie, po co dopłacać za 40KM (różnica między 1.4 122KM a 1.8 160KM w Oct II wynosiła nawet do 6 tys zł - a w Oct III trzeba dorzucić jeszcze wartość droższej tylnej zawiechy), które dadzą ledwie ok 1,1s (w rzeczywistości będzie to mniej z uwagi na FWD) i sądzę, że niedużą różnicę w elastyczności.

Zatem albo 1.4 jest sztucznie nadmuchany, albo sztucznie stłamszono 1.8 (warunki konstrukcyjne?). Jak dla mnie przy mocy TSI 180KM ten moment powinien oscylować pomiędzy 280-300Nm.
    7 stopniowa DSG jest dedykowana dla silników do 250 Nm. Pewnie ułożyli silnik pod ewentualną konfigurację z DSG. Chyba, że czegoś nie wiem i będą nowy silnik 1.8 tsi składać z 6-biegowym DSG?

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tomekbyd Zobacz posta
    Zmiana układu rozrządu dotyczy 1.4 i 1.8TSI a w 1.2 TSI wciąż jest łańcuch. Natomiast silnik ten przeszedł w 2012 dość poważne modyfikacje.
    Uwierz mi, wiem co piszę. W najnowszym 1.2tsi wprowadzonym do Golfa VII i nowej Octavii jest silnik o oznaczeniu CJZA/CJZB
    Dla potwierdzenia oznaczenia na stronie filtrów MANN:
    Filtry MANN Octavia III
    Filtry MANN Golf VII

A tak wygląda najnowsza ETKA dotycząca tegoż silnika:
    Rozrząd CZJA/CZJB

Rodzina EA211 to zupełnie nowe jednostki nie mające za wiele wspólnego z poprzednikami.

Zbanowany
    Auto
    W203

Domyślnie

Filtry są zmienione bo jak pisałem silnik został zmodernizowany pod kontem nowej płyty podłogowej i jednocześnie z tego powodu podporządkowany nowej rodzinie , ale rozrząd sie nie zmienił przynajmniej jeśli chodzi o napęd .ja o tym nie słyszałem i żadnych takich informacji nie znalazłem w sieci
    Z tej etki wynika że ten silnik ma teraz 2 walki rozrządu - nie dziwi Ciebie?

Auto

Domyślnie

Nie dziwi. Przeczytaj sobie informacje z linka, który zamieściłem parę postów wyżej (o platformie MQB, o EA211 i EA288 ) to się dowiesz, że NOWE silniki mają wałek na zaworach dolotowych, który we wszystkich silnikach EA211 posiada regulację w zakresie 50 stopni kąta obrotu wału korbowego oraz wałek na zaworach wylotowych (w 1.4tsi 140KM także regulowany).

EDIT
    Wklejałem też taki fragment:
    Renesans paska zębatego. Volkswagenowi udało się zmniejszyć także tarcie wewnętrzne nowej generacji silników. Na przykład umieszczone na górze wałki rozrządu (DOHC) nie są napędzane łańcuchem, lecz jednostopniowym mechanizmem z paskiem zębatym o niewielkim tarciu.

Zwracam uwagę na DOHC, co jasno mówi ile jest wałków w EA211 (ew. na słowo wałki co też daje do myślenia).

Auto
    Mazda 3 BM 2,0 165 KM

Domyślnie

Podejrzewam, że sztucznie ograniczono moment 1.8 TSI z powodu opcjonalnej, "suchej" 7-biegowej skrzyni DSG, która jest w stanie przenieść maksymalnie właśnie 250 Nm momentu. Taki sam moment jest np. w 1.4 TSI w Polo GTi, który ma tę samą skrzynię DSG.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

No cóż, łańcuchowy rozrząd nie był najszczęśliwszym rozwiązaniem w TSI, choć pierwotnie uznawano to za zaletę. Napotkać barierę technologiczną w tym aspekcie? Nie świadczy to dobrze o VW.

Awatar vidocq
    Auto
    służbowe

Domyślnie

[QUOTE=wojcian;546371]Mówie o tej wersji co jest a a4/5, i nie nazwał bym jej starą ,bo jest montowana od chyba roku. Dla mnie stare to sa te , montowane w obecnym superb. Natomiast ten w a4 ma nie tylko zmienony moment obrotowy, ale tez cisnienie wtrysku ze 150do200,zastosowano zasilanie posrednie (cokolwiek to znaczy)[QUOTE]

To po prostu tradycyjny wtrysk pośredni (wtryskiwacz w dolocie), bedący uzupłenieniem wtrysku bezpośredniego. Podobne rozwiązanie stosuje np. Toyota.
    History begins every morning.

Auto
    OOOO

Domyślnie

po co vw tak kombinuje z tymi silnikami. Niedawno byłem zdecydowany na vw cc1,8tsi ,ale koncern mnie ubiegł i wycofał sprawdzony i pozbyty chorob dzicecego silnik 1,8tsi .Zastapili go jakims tworem 1,4 . Widze ze dobrze niektrzy prawią, powiedzcie jaki silnik bezynowy grupy vw jest godny polecenia na dziśiejszy dzien.

Auto

Domyślnie

Jeżeli pytasz z jakim silnikiem kupić teraz CC to ja bym polecił 2.0TSI kosztem wyposażenia. Nawet jeżeli nie wykorzystasz w pełni jego osiągów to będzie najmniej problematycznym silnikiem ze względu na praktycznie identyczną konstrukcję jak 1.8TSI. Są to silniki z tej samej rodziny (EA888 to tylko 1.8tsi i 2.0tsi)) a podstawowa różnica to skok tłoka (stąd właśnie większa pojemność 2.0).

Zbanowany
    Auto
    czterokołowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    No cóż, łańcuchowy rozrząd nie był najszczęśliwszym rozwiązaniem w TSI, choć pierwotnie uznawano to za zaletę. Napotkać barierę technologiczną w tym aspekcie? Nie świadczy to dobrze o VW.
    Nie tylko VW napotkał barierę technologiczną w tym aspekcie w ostatnich latach...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów