Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 11 z 36 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192021222324252627 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 356

Wątek: Skoda Citigo 5d 1.0 MPI 75 KM Elegance

Auto
    Ford Focus 3 1.6 ecoboost

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Cendra Zobacz posta
    Butla jest w kole, więc nie zajmuje miejsca bezpośrednio w bagażniku, dla odważnych można zostac przy zestawie naprawczym i sprężarce, ale ja zamówiłem normalne koło zapasowe. Auto kupiłem na kilka lat, więc instalacja zdazy się zwrócić. Co do rpzebiegów, to w przeciągu ostatniego miesiąca zrobiłem 2000km, ale średnio liczę, że zrobię 10000 - 12000 km rocznie. Miałem auto na benz., na gaz i mam diesla, wiem z doświadczenia, że gaz na miasto jest najtańszy. A co do przeglądów dodatkowych, no cóż, jestem świadom.
    Pierwszy miesiac jest najlepszy ja zrobilem 6 tys w pierwszym :-)

Awatar Cendra
    Auto
    Skoda Citigo 1.0 60KM + LPG // Scenic II 1.9 dCi

Domyślnie

Ja jak swoją zamawiałem pod koniec sierpnia (była wtedy promocja na pakiet ubezpieczenia za 340 zł i 4 lata gwarancji lub 60000 km) to miała być na listopad... Gdybym wiedział, że będzie prawie na koniec roku to bym poczekał na wyprzedaż. Dzieki temu opóźnieniu wyrwałem opony zimowe gratis.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

No to generalnie jestem zaskoczony tym niskim spalaniem na gazie. Na pewno po dwóch, trzech latach spalanie się zwiększy z uwagi na zużycie reduktora itp. Ale i tak myslalem, ze bedzie palić 7-7,5 a nie 6,5 i to po Warszawie.

Awatar Cendra
    Auto

Domyślnie

W tym tygodniu zdażało się, że 12km jechałem przez ponad godzine, spalanie pewnie będzie koło 10l... ale to już warunki ekstremalne.
    Przy obecnych mrozach na gaz przełącza się po 1,5-2km.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Jakby ktoś był zainteresowany to może śmiało zaoszczędzić 1,5 tys. zł na mocniejszym silniku. Obie wersje mają identyczny maksymalny moment obrotowy przy identycznych obrotach, zaś różnica mocy występuje przy ponad 5 tys. obr/min (a i tak głównie na papierze).

Awatar Cendra
    Auto

Domyślnie

Dokładnie, jeździłem obiema wersjami, podczas jazdy nie czuć różnic. Poza tym do 75KM nie montują LPG

Domyślnie

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.
    Chwilę mnie tu nie było a po powrocie nie jestem w stanie odnaleźć "siebie" na liście użyszkodników nie mówiąc już o haśle.

Odgrzewam kotleta bo szukałem ostatnio informacji dotyczących Citigo. Zamawiając auto nie mogę opierać się wyłącznie na słodzeniu moich kolegów redaktorów. :-)
    Wpadłem też i tu bo jak widać poziom publikacji rośnie więc warto zobaczyć kto i co ma do powiedzenia. Przejrzałem dyskusję dotyczącą Citigo i pomyślałem, że się odezwę bo jestem właśnie takim wariatem, który zamówił Citigo Elegance ze szklanym półdachem
    Wielu użytkowników pisze, że można wybrać coś innego, co będzie większe, szybsze, mocniejsze. Tylko po co? Moim podstawowym autem jest Skoda Superb. Jako drugiego potrzebuję małego i taniego auta. Citigo genialnie odpowiada moim potrzebom. 75KM to przepotworna moc w tym bolidzie, wielkość jest odpowiednia. Nie mam dzieci, mam żonę i malutkiego psa. Po jasną cholerę mi Punto, Ibiza, Fabia czy Octavia? Dygresja: W sumie Octa by się przydała w zamian za Superba. No ale Superb jeszcze musi swoje odpracować.
    Citigo mieści w bagażniku tygodniowe zakupy. Pali mało. W czarnym lakierze z beżowym wnętrzem i szklanym dachem wygląda jak milion dolarów. W leasingu na 6 lat wychodzi przyzwoicie. Cena jaką zaproponował mi dealer to 45000. Mim zdaniem spoko.
    No i bardzo ważna rzecz. Skodami jeżdżę od 1997 roku. W serwisie wszystkich znam z imienia. Wiem jak na imię mają ich żony i dzieci... Jak sobie przypomnę jak nieopatrznie kupiłem kiedyś Volvo S60 i musiałem w Domu Volvo udowadniać, że nie jestem wielbłądem i debilem.... Wszystko w temacie.
    I na koniec.
    Nauczyłem się kupować auta z kartką, ołówkiem i kalkulatorem. Dokładne liczenie doprowadziło mnie do wielu wniosków, ale jeden jest dość ważny. Jeśli kupujesz nowe auto a mimo wszystko liczysz się z kasą to powinieneś jeździć tym autem co najmniej 10 lat.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Też bym chętnie jeździł 10 lat jednym samochodem gdyby nie to, że po 2 latach każdy mi się nudzi.

Awatar michal_gl
    Auto
    Nuova Bravo Mjet

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez DamianSmigielski Zobacz posta
    W serwisie wszystkich znam z imienia. Wiem jak na imię mają ich żony i dzieci...
    To mnie rozbroiło. Musisz być tam częstym gościem

Domyślnie

He he mam obecnie dwie Skody. To moja czwarta i piąta Skoda w historii. A do Serwisu wpadam po drodze od czasu do czasu w celu podtrzymania dobrych relacji Warto Poza tym fajne chłopaki.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów