Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Opony letnie do Nissana Almery GTi

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie Opony letnie do Nissana Almery GTi

Panowie poszukuje opon w rozmiarze 205/45 R16 Z indeksem nosnosci min 85 i prędkości min V.

Na razie zastanawiam się nad tą dwójką:

Yokohama S.drive AS01
    http://www.inopony.pl/opony,0,21099/...html?ref=ceneo

Toyo Proxes T1-R
    http://www.inopony.pl/opony,0,18144/...6-87-w-zr.html

Miał ktoś może do czynienia z którąś z nich ?

www.rawa.katowice.pl
    Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi. Masz pytania napisz.

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

znalazłem fajną stronkę angielską z wieloma opiniami, i sugerując się nią i stosunkiem ceny do opony chyba wybiorę opony Matador MP 46 Hectorra
    http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Ma...Hectorra-2.htm
    myślę, że godna rozważenia

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie

Świetne
    Tylko zastanawia mnie indeks nośności. Matadory podobnie jak większość mają 83 (487kg) co przy pełnym obciążeniu zgodnie z dowodem wynoszącym 1635kg stanowi nacisk 59,5% na oś. Nissan z tego co się dokopałem zaleca współczynnik 85 (513kg) co daje 63% masy dopuszczalnej auta. Wiem że w pustym aucie obciążony jest przód a doładowuje się tył, ale nie wiem czy 83 wystarczy na naszych pięknych równych dziurach.. znaczy drogach.

Producent napewno podniusł by się zabezpieczyć. Głośno myślę bo się nie znam na oponach

www.rawa.katowice.pl

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

faktycznie nie mogę ich znaleźć ze współczynnikiem 85... hmmm nie wiem nie pomogę Ci w tym wypadku, ale poczytaj ich opinie, coś ciekawego może jeszcze znajdziesz

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

U mojego ziomka w octavii nowej z salonu na dwoch oponach matador dostarczonych z fabryki razem z autem po roku jazdy wyskoczyły balony i obie nadawały sie do wyrzucenia. Słowacki szajs. Lepiej wybrac cos innego.
    Ta yokohama S drive mysle ze bedzie bezbłedna. Czytałem ze ten producent ogolnie nie ma wpadek. Czasem zimowki wypadna gorzej w testach ale wiadomo jak wygladaja takie testy.
    Dobrze zebys poszukał opony asymetrycznej czyli takiej gdzie lewa i prawa strona bieznika sie roznia. Taka opona jest zazwyczaj cichsza i odprowadza lepiej deszcz. Oczywscie cena jest wyzsza ale mysle ze warto.
    Mysle ze jak wybierzesz tego firestone to nie bedziesz załował. Miałem go w golfie i spisywał sie znakomicie.
    http://www.inopony.pl/opony,0,7177/f...html?ref=ceneo

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Ja mogę z całą odpowiedzialnością polecić Rainsport 2 na nasze warunki http://www.oponeo.pl/dane-opony/unir...45-r16-83-v-fr Na mokrym (215/45R17) nie miałem lepszej, jedyny minus, należy zwiększyć ciśnienie do 2.5atm, bo opona ma miękkie boki. Za to bardziej komfortowa.
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    U mojego ziomka w octavii nowej z salonu na dwoch oponach matador dostarczonych z fabryki razem z autem po roku jazdy wyskoczyły balony i obie nadawały sie do wyrzucenia. Słowacki szajs. Lepiej wybrac cos innego.
    Jak rodzice szukali auta kilka lat temu, to usłyszeliśmy mniej więcej podobną opinię od sprzedawców w dwóch salonach Skody nt. opon Matador. Zarzucano jej jeszcze bardzo szybkie zużycie i ogólną słabą trwałość. Radzili szybką wymianę na coś bardziej znanego. Zresztą nigdy wcześniej i nigdy później nie słyszałem przychylnej opinii nt. tych opon.

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie

Anglicy też pisali o miękkich bokach. Zostanę jednak przy yokohamach. Obecnie Zimówki mam od nich a w cytrynie miałem letnie i firma mnie do siebie przekonała . Tylko trzeba poczytać bo oczywiście model modelowi nie równy a S drive zbierają dobre noty.

Czemu żaden sklep nie podaje obecnie daty produkcji, zawsze podawali;/ Teraz nie wiadomo czy kupuje się starą czy jest okazja, a dzwoniąc dowiemy się że albo niema kto sprawdzić na magazynie albo że wszystkie opony nie są starsze niż 18 miesięcy.

www.rawa.katowice.pl

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kok Zobacz posta
    Anglicy też pisali o miękkich bokach. Zostanę jednak przy yokohamach. Obecnie Zimówki mam od nich a w cytrynie miałem letnie i firma mnie do siebie przekonała . Tylko trzeba poczytać bo oczywiście model modelowi nie równy a S drive zbierają dobre noty.

Czemu żaden sklep nie podaje obecnie daty produkcji, zawsze podawali;/ Teraz nie wiadomo czy kupuje się starą czy jest okazja, a dzwoniąc dowiemy się że albo niema kto sprawdzić na magazynie albo że wszystkie opony nie są starsze niż 18 miesięcy.
    Zobacz w zwykłych sklepach, ostatnio już 4 komplet opon w najbliższej rodzinie nie jest już kupowany w serwisach internetowych, bo praktycznie nie ma różnicy, a jak dodatkowo mamy montaż w cenie 4 opon, to nawet nie ma się co zastanawiać. jakieś 4 lata temu, różnice w cenie były spore, teraz ( przynajmniej w mojej okolicy ) nie ma praktycznie żadnych. Savy Eskimo jak byłem zainteresowany, w internecie kosztowały najtaniej 212zł, a wulkanizator powiedział mi 208zł i przy 4 sztukach założenie gratis.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Zastanow sie nad modelami c.drive lub parada. Moim zdaniem beda lepsze niz s.drive a cena jest podobna.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów