Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Jakie Auto do 13 tys Benzyna, lub do 15 z gazem?

Auto
    Felicia

Domyślnie Jakie Auto do 13 tys Benzyna, lub do 15 z gazem?

Witam,
    - robię rocznie ok 50 tys. km, głównie trasy
    - spalania oczekuje jak od normalnego samochodu, nie chce abstynenta ani tez paliwożercy
    - francuskie auta nie wchodzą w grę...
    - każdy rodzaj nadwozia mi właściwie pasuje
    - moc ok 100-150 KM
    jeżeli kupię benzynę to założę gaz, jezeli kupię odrazu z gazem to wsiadam i jade stąd ta roznica cenowa w tytule
    bo z tego co sie orientuje to sensowny gaz to jest koszt ok 2000zł

Myslałem o :
    http://otomoto.pl/lexus-is200-nawiga...C27686473.html
    http://otomoto.pl/toyota-corolla-klima-C26585532.html tylko z wiekszym silnikiem
    http://otomoto.pl/audi-a3-1-6-101km-...C27487355.html
    to tylko kilka aut które by mnie interesowały...

Więc fachowcy i "fachowcy" proszę o pomoc w wyborze

Awatar Gadżet
    Auto
    Golf IV 1.6/ X3 2.0d / E46 318d

Domyślnie

Z aut, które wymieniłeś najbardziej sensowna wydaje się Toyota. Na IS-a trzeba przeznaczyć minimum 20 tys.
    Od siebie dorzuciłbym Golfa IV Variant ( '05) albo Bore 1.8 T/1.9 TDI

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Ale żeś strucle podesłał... Za tyle proponuję Chevroleta Lacetii lub Opla Astre G. Francuskich tez parę by się znalazło.

Auto
    Opel Vectra B 1.6 automat, VW Caddy 1.6tdi

Auto
    Felicia

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Ale żeś strucle podesłał... .
    Mi się wydaje że kazdy z tych samochodów które podesłałem są warte uwagi za tą kase może oprócz IS'a.
    A od francuskich aut odpycha mnie to że kiedyś miałem Peugeota 106 1.4 XRD i to była masakra, zawieszenie jak sprawde to luz a jak co kolwiek sie luzowało to koszty w górę a komfort drastycznie w dół. Pozatym cześci do tego auta zdecydownie zawyżone w stosunku do klasy...

----- Poprzedni post napisany o 15:02 -----

Kia całkiem, całkiem chociaż nie jestem fanem tej marki,
    Golfik całkiem ciekawy. Bora to dla mnie taki niedorobiony Passat :P, i raczej silnik 1.8 T nie bedzie sprawnie smigał z gazem... pozatym turbina=koszty...

A co sądzicie o...
    http://otomoto.pl/honda-accord-stan-...C27076653.html
    http://otomoto.pl/honda-cr-v-2-0-C26470883.html wydaje mi sie ze będzie dużo palic...?
    http://otomoto.pl/skoda-octavia-2-0-...C27241365.html to z sentymentu ponieważ teraz jeżdżę Felicia '00 1.9D i jest totalnie bezawaryjna... tylko blachy i troszki czasem pod nogą brakuje...
    http://otomoto.pl/chrysler-pt-cruise...C27637604.html

pozdrawiam forumowiczy czekam na opinie lub inne ciekawe propozycje

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

1,8 T 20 zaworowy doskonale wspolpracuje z dobrymi instalacjami LPG. Wogole to swietny silnik, troche paliwozerny w miescie, ale w trasie naprawde nie powinien zjadac wlasciciela.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rafał Wosiak Zobacz posta
    Mi się wydaje że kazdy z tych samochodów które podesłałem są warte uwagi za tą kase może oprócz IS'a.
    A od francuskich aut odpycha mnie to że kiedyś miałem Peugeota 106 1.4 XRD
    Po pierwsze 106-ka, auto wielkości Fiata Seicento, ciut większe może. Samo w sobie ma wiele wad a ty jeszcze miałeś jak mniemam pierwsza generację która rdzewiała i nie była nawet w połowie tak bezawaryjna jak druga generacja. Ale Cię nie będę przekonywał.
    Dziwi tylko, ze jesteś w stanie uprzedzić się do wszystkich francuzów na podstawie jazdy taką hemoroidą.
    W sumie to tak jak ja bym się uprzedzić do wszystkich aut niemieckich na podstawie doświadczeń z Oplem Corsa pierwszej generacji.

IS jest podejrzanie tani. A3 to typowa oferta handlowca bajkopisarza... A Corrolla?, Sprowadzona, kosztujaca 2/3 tego ile powinna no i ma podrobione białe tablice.

Z tych co podesłałeś na końcu CRV wygląda na wyeksploatowane, ale bym go z tego powodu nie skreślał. Tyle, ze w utrzymaniu takie CRV może być najdroższe.
    Accord? Przebieg na 100 proc kręcony. Samo auto godne rozważenia, ale nie liczyłbym na realny przebieg mniejszy niż 240 tys. Przy twoich przebiegach szukałbym czegoś do 100 tys przebiegu. Nie wiem czy silnik zniesie gaz.
    Skoda? Fajny silnik do zagazowania. Po zdjęciach widać ze szykowany. Reflektor do wymiany. Ale auto pewnie warto obejrzeć. Z tymże znowu przebieg. 200 tys? Byłoby cudownie gdyby to była prawda.
    PT Cruiser? Wygląda na dużo większy przebieg.

Awatar Lorenzo
    Auto
    Audi A4 B6

Domyślnie

Bora to nie niedorobiony Passat tylko Golf z dorobionym tyłem - moim zdaniem propozycja jak najbardziej godna uwagi. Chociaż Octavia będzie jeszcze lepszym wyborem z względu na pojemność bagażnika i bardziej praktyczne nadwozie.
    Jednak jak dla mnie faworytem w tym budżecie jest Passat, a jeśli nie chcesz 1,8T (a żałuj bo miałem kiedyś takiego i na prawdę dobrze się tym jeździło - silnik wręcz zachęcał to dynamicznej i agresywnej jazdy) to zawsze można wziąć wolnossące 1,8.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Nie lepiej się zainteresować jakimś porządnym dieslem przy takich przelotach? To oczywiście luźno rzucona myśl.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Auto
    Felicia

Domyślnie

Co do diesli to troszke strach kupić jakieś używane TDI czy DCD cost tam I silniki super i cięzko zajechac ale tylko jak ktoś dba... pozatym całe życie jeżdzę dieslami i w sumie wydaje mi sie że czas spróbować czegoś nowego...
    Z tym passatem to niezły pomysł, i Octavia w sumie tez spoko... myslę ze coś z tych dwóch modeli wybiorę... lecz ciągle będę szukał

----- Poprzedni post napisany o 23:16 -----

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Po pierwsze 106-ka, auto wielkości Fiata Seicento, ciut większe może. Samo w sobie ma wiele wad a ty jeszcze miałeś jak mniemam pierwsza generację która rdzewiała i nie była nawet w połowie tak bezawaryjna jak druga generacja. Ale Cię nie będę przekonywał.
    Dziwi tylko, ze jesteś w stanie uprzedzić się do wszystkich francuzów na podstawie jazdy taką hemoroidą.
    W sumie to tak jak ja bym się uprzedzić do wszystkich aut niemieckich na podstawie doświadczeń z Oplem Corsa pierwszej generacji.

IS jest podejrzanie tani. A3 to typowa oferta handlowca bajkopisarza... A Corrolla?, Sprowadzona, kosztujaca 2/3 tego ile powinna no i ma podrobione białe tablice.

Z tych co podesłałeś na końcu CRV wygląda na wyeksploatowane, ale bym go z tego powodu nie skreślał. Tyle, ze w utrzymaniu takie CRV może być najdroższe.
    Accord? Przebieg na 100 proc kręcony. Samo auto godne rozważenia, ale nie liczyłbym na realny przebieg mniejszy niż 240 tys. Przy twoich przebiegach szukałbym czegoś do 100 tys przebiegu. Nie wiem czy silnik zniesie gaz.
    Skoda? Fajny silnik do zagazowania. Po zdjęciach widać ze szykowany. Reflektor do wymiany. Ale auto pewnie warto obejrzeć. Z tymże znowu przebieg. 200 tys? Byłoby cudownie gdyby to była prawda.
    PT Cruiser? Wygląda na dużo większy przebieg.
    To były tylko przykłady modeli a nie konkretne egzemplarze Odnośnie francuskich mój ojcies jeżdzi scenikiem z 04' z tym silnikiem 1.5 diesel i turbina i wtryski posypały mu się ok 3 tygodnie po kupnie a to koszt ok. 4-5 tys więc mam powody do obaw odnosnie żabojadów

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów