Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: Jakie Auto do 13 tys Benzyna, lub do 15 z gazem?

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Twoja Skoda ma silnik SDI, który faktycznie pozwala na duże przebiegi. Jednak niemożliwe, byś nic w tym aucie nie wymienił przez ten czas. Eksploatacyjne rzeczy wymienia się w każdym aucie. W tym za 3 tys i w tym za 300 tys. zł. Wytrzymałość Lacetti? Spokojnie do 300 tys dociągniesz jeśli kupisz auto z realnym 150 tys na zegarze. Co ok. 60-70 tys musisz wymienić "rozrząd" jak w większości benzyniaków. W dieslu robi się to rzadziej, ale do wymiany może być turbina (po kilkudziesięciu tys. kilometrów) Może dojść do zużycia, jak w każdym aucie, elementów w zawieszeniu. No i teraz pytanie: Lepiej kupić tanie zamienniki do VW czy Audi czy oryginały za niewiele drożej do mniej prestiżowego auta? Jakość używanego auta może byc naprawdę różna w zależności kto naprawia i jakimi częściami
    A apropos Dacii: http://www.zlomnik.pl/index.php/2012...na-duza-banka/ Oczywiście takie auta już do niczego się nie nadają, ale jak widać pół bańki to nie problem.

Awatar Lorenzo
    Auto
    Audi A4 B6

Domyślnie

Panowie bez przesady, w zakładanym budżecie da się kupić Paska czy Octavie z realnym przebiegiem <200kkm (benzynę oczywiście). A koszty utrzymania tych samochodów są na przeciętnym poziomie. (No może poza przednim zawieszeniu w Passacie, które faktycznie tanie nie jest )
    Wiadomo, że mniejszy i nowszy samochód będzie zazwyczaj tańszy w utrzymaniu. Mimo to osobiście przy takich przebiegach wolałbym płacić więcej i mieć w miarę przyzwoity komfort jazdy niż męczyć się jazdą jakąś tam puszką. Ale wiadomo ile ludzi tyle opinii.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Są tez tacy co w totolotka potrafią wygrać...

Sam jeżdżę autem, które nie ma jeszcze 60 tys przebiegu mimo, że jest z 99 roku. W sumie jeżdżę nim właśnie z tego powodu
    Zdarzają sie pewnie takie okazje częściej, ale wątpię czy należałoby ich szukać wśród najbardziej popularnych aut na rynku używanych. Zwykle jest tak, ze im bardziej popularne auto tym bardziej zawyżona jet jego cena. Co za tym idzie chyba logicznym jest poszukiwanie wśród mniej popularnych. Trzeba sobie zadać pytanie dlaczego są mało popularne. Jeśli tylko dlatego ze nie mają wysokiego prestiżu to chyba nie jest to problem dla posiadacza Skody Felicii?

----- Poprzedni post napisany o 18:25 -----

Apropos niskich przebiegów: http://otomoto.pl/skoda-fabia-C27598844.html, http://otomoto.pl/skoda-fabia-elegance-C27594913.html

Auto
    Felicia

Domyślnie

Ok chyba wszystko już wiem, zastanowię się nad waszymi opiniami bo powiem szczerze umysł mi się rozregulował i faktycznie może poszukam czegoś w mniej renomowanych markach...
    w każdym razie dzięki za pomoc napewno się przyda, ruszam od jutra na łowy i zobaczymy co to będzie, jak kupię to dam znać na forum... puki co szerokości, przyczepności koledzy pozdrawiam

Auto
    Peugeot 508 THP

Domyślnie

http://otomoto.pl/seat-toledo-full-o...C27146541.html i tyle w temacie Nie wiem czemu wszyscy mówią passat/a4/octavia. Zapomina się o najciekawszym aucie spośród nich. Silnik dobry na gaz. 1,6 8V też podejdzie, 1,8 także. Diesle to dobre 1,9 TDI. Taki ARL 150 KM już jedzie bardzo konkretnie. Ogólnie auto bardzo trwałe.
    Wiem bo mam od nowości już 11 lat. To 1,6 8V, przebieg 188k, amortyzatory czy akumulator nie były jeszcze wymieniane. Koszty jego utrzymania są naprawdę niskie, chociaż średnio oszczędny jest - ok 8-8,5l średnio. Zjechałem nim pół Europy i nigdy nie zawiódł, ma ogromny bagażnik. Wziałem 3 walizki, lodówkę przenośną, a do tego 3 leżaki, kratę piwa, konserw i w 4 osoby ładowaliśmy się na wojaże 2-3 tygodniowe o dystansach 3000-8000 km. POdczas tych podróży i prędkościach 120-170 + wyprzedzanie, autostardy spalanie 7,2-7,5. Daje sporą frajdę z jazdy, nie ma zbędnej elektroniki, zawieszenie jest dobrze wyważone - komfortowe ale pewne, daje radochę na winklach 100 km to może niewiele ale waży tylko 1200 kg więc daje rade. Jest tak dobry że kupując 508 zrezygnowałem z diesla, kupiłem benzynę bo Tolek został. Nie opłaca się sprzedawac dobrego samochodu za marne pieniądze.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rav119 Zobacz posta
    Nie opłaca się sprzedawac dobrego samochodu za marne pieniądze.
    No właśnie. Czy w takim razie ten egzemplarz jest dobrym autem?

Auto
    Peugeot 508 THP

Domyślnie

Po tyle mniej więcej chodzą Tolki. Ku memu zdziwieniu rok temu pytając o wycenę swojego 1.6 wyceniono go nieznacznie więcej niż 2,3 V5. Są egzemplarze za 8-9 patoli, a są za ponad 20k TDI ARL w najbogatszej wersji. W przedziale 11-15k myślę że przy benzynie nie trafi się na mine, poza tym to dobre samochody więc w sumie też ciężko na mine trafić. Na forum toledo club polska użytkownicy są zadowoleni a wielu z nich ma TDI z przebiegiem ponad 300k. TDI jest bardzo podatny na efektowne chip tuningi, ale 2,3 fajnie brzmi: http://www.youtube.com/watch?v=oM0UZHkfbzw . Gazu będzie brał 10-12l.

Auto
    Seat Toledo 1,6 8v, VW Golf II 1,6 D

Domyślnie

Co do Toledo 1,6 8v to zdecydowanie odradzam, samochód ma strasznie krótką skrzynie biegów przez co bardzo dużo pali (spalanie w mieście ok 9l na trasie poniżej 7,5l/100 nie zejdziesz przy prędkościach ok 100km/h i klimie, autostrada ok 140 km/h nie ma szans zejść poniżej 10l) , samochód który mam w domu jest z grudnia 99r. kupiony 3 i pół roku temu z autentycznym przebiegiem 89 000 km. Aktualnie ma przejechane 230 000 km i sporo rzeczy się w nim już wysypało (3 sterowniki klimatyzacji, do tego awaria klimy z którą nie mógł poradzić sobie żaden serwis w tym ASO Seata, falujące obroty w tym silniku z którymi oczywiście jest ruletka i u każdego jest inny tego powód i najważniejsze skrzynia biegów która przy 170 000 km wysypała się co kosztowało 1,5 tys zł...), największą zaletą tego samochodu jest spory bagażnik. Silnik 1.8 bez turbo nie wiele lepiej jedzie a spalanie wyższe od tego 1,6. Najbardziej bym polecał 1,8 turbo(chociaż nie wiem jak tu z gazem). A jeśli masz uraz do francuzów to może Alfa Romeo 147/156 ew. Fiat Stilo. Rzekomo samochody bardzo awaryjne ale ludzie których znam i je posiadają to nie narzekają. Do tego z tych 3 modeli można stosunkowo niski rocznik z dobrym wyposażeniem złapać, do tego łatwiej będzie złapać samochód z autentycznym przebiegiem. A silniki 1,6 dobrze znoszą gaz. Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Kolega już wspomniał o francuzach.

Ja dodam znowu od siebie że jeżeli to bd Renault w benzynie to się nie ma co martwić o usterki.
    http://allegro.pl/show_item.php?item=2963483230
    http://otomoto.pl/renault-laguna-ins...C26992280.html
    http://otomoto.pl/renault-laguna-ben...C27704391.html
    Np. taka laguna, auto klasy średniej z mało awaryjnym silnikiem który dobrze znosi gaz i ma bardzo dobre osiągi, naprawy praktycznie wychodzą groszowe, a to że mechanicy nie robią renault bo się boją itd to brednia, bo ja ze swoją podjechałem do pierwszego lepszego i po pierwsze usłyszałem że to sa takie same auta jak inne i takie gadanie jest o kant czterech liter rozbić. Renault bd najmłodsze z wszystkich z praktycznie najlepszym wyposażeniem.

Awatar marcin0070
    Auto
    ..dwabylejakie..

Domyślnie

No to kolego mu podpowiedziałeś - królowa lawet i jeszcze z silnikiem 1.6, miałem ten silnik w megance, 177000km i wymiana cewek, alternatora, piszczących kół napędu, silniczka krokowego do tego czyszczenie przepustnicy bo obroty non stop falują. Finałem był wiecznie latający lewarek i cofające się gniazda zaworowe przebieg autentyk! Kumpel z pracy ma Lagune 2 z silnikiem 1.8 i "bardzo się cieszy", drugi ma kangoo 1.2 i też jest "zadowolony inaczej".

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów