Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: tani w użytkowaniu

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Ja bym polecił tylko Lanosa,części tanie jak barszcz, w miarę niezawodny+gaz. Espero to już sama rdza będzie (wiem z autopsji).

Auto
    Lanos

Domyślnie

Kolego proponuje Lanosa bądź nubirę, sam użytkuję Lanosa i powiem tak.
    Za 5 to będzie jeden z lepszych podanych w powyższych postach.
    Najlepszym wyborem będzie 1.5 16V 100 km. Jeżeli nie będzie bity to rdza go nie rusza a i poszukaj z początku produkcji (lepsza powłoka lakiernicza).

Pozdrawiam.

Auto
    Porsche Cayenne

Domyślnie

Opel Astra I, w tej cenie znajdzie sie przyzwoity sedan.
    Tanie i proste w obsłudze auto.
    Są krajowki 98-99 w tej cenie.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Greg1990 Zobacz posta
    Kolego proponuje Lanosa bądź nubirę, sam użytkuję Lanosa i powiem tak.
    Za 5 to będzie jeden z lepszych podanych w powyższych postach.
    Najlepszym wyborem będzie 1.5 16V 100 km. Jeżeli nie będzie bity to rdza go nie rusza a i poszukaj z początku produkcji (lepsza powłoka lakiernicza).

Pozdrawiam.
    Najlepszy to będzie 1,5 8V, bo najbardziej bezproblemowy. Chyba cewki nie padają jak w 16-kach.
    1,6 16V jest ok, że z gazem jest ponoć ciut gorzej i z rozrządem. W 1,5 8V po zerwaniu paska, zdarza się, że nic się nie dzieje. W 1,5 i 1,6 16V wręcz odwrotnie. Natomiast porównanie 1,5 i 1,6 16V jest takie, że ten pierwszy jest trochę słabszy. Generalnie ja bym brał albo 1,5 8V albo 1m6 16V jeśli zależy Ci na osiągach. Sam miałem ten drugi i trzeba przyznać, że auto zbierało się bardzo dobrze. Z doświadczenia jednak wiem, że trzeba uzbroić się w kilak nowych zapasowych silniczków krokowych i jak sie trafi nowa cewka GM to kupić na zapas. Kable tylko markowe jak i świece. Rozrząd trzeba wymieniac co 60 tys. A 1m5 8V nie ma praktycznie żadnej z tych przypadłości.

----- Poprzedni post napisany o 22:13 -----

Cytat Zamieszczone przez TCE Zobacz posta
    Opel Astra I, w tej cenie znajdzie sie przyzwoity sedan.
    Tanie i proste w obsłudze auto.
    Są krajowki 98-99 w tej cenie.
    O ile ich rdza nie zżarła.
    Lanos to technicznie to samo auto, a łatwiej o egzemplarz niezardzewiały.

Awatar Ftt
    Auto
    Jaguar XJ 4.2 2004 ; Ford Ka 1.2 2014

Domyślnie

Są samochody lepsze / ciekawsze / fajniejsze ale tak samo jak koledzy powyżej stawiam przy tym budżecie na Lanosa - moim przekroczyłem 510 tys km jako trzeci właściciel, auto nigdy nie stanęło na drodze, nigdy nie wymagało pomocy przy odpaleniu. Polecam silnik 1.5 8v, osobiście mam 1.4 8v 75km w gazie - sekwencja BRC, która zrobiła ponad 340 tys km bez większej awarii. Jeśli chodzi o awaryjność - co roku do wymiany silnik krokowy - ok 65zł, co 60-100 tys robiłem uszczelkę pod głowicą, zawieszenie trwałe - w mojej wersji 3d trzeba kontrolować sprężyny na tyle bo lubią pęknąć po zaliczeniu krateru w jezdni. Ogólnie proste i tanie w użytkowaniu auto. Spalanie w trasie gazu na początku w okolicach 7,6 na 100km, obecne ok 9 na 100km, miasto z początku mieściłem się w 9 teraz ok 13. Zużycie oleju w silniku co 15 tys jest w normie - nie zejdzie poniżej minimum. Silnik 1.4 jest słaby, nie ma nic ciągu powyżej 80km/h ale tylko lać paliwo i jechać. Technicznie po 500 tys latają wszystkie plastiki, wymieniałem fotele, pasy bezpieczeństwa, silniki wycieraczek, wszystkie przewody elektryczne, przewody hamulcowe itp. Skrzynia biegów chodzi ze zgrzytami, tylna belka trzeszczy na gumach. Reszta elementów jak sprzęgło, hamulce z tarczami, płyny, filtry, rozrząd itp są wymieniane wg zaleceń i dzięki temu jeździłem bezstresowo. O dziwo dopiero teraz zaczynają pojawiać się objawy kończącego sie alternatora. Prócz kosztów utrzymania i trwałości nic więcej nie powiem, auto nie ma zalet - źle się prowadzi, jest słabe, niezbyt bezpieczne itp ale nie o to chodzi. Szkoda że już nigdy nie spotkam tak mało problematycznego samochodu w swoim życiu no ale nie można jeździć takim trupem na wieki
    Fotografia Ślubna Wielkopolska & Kujawsko-Pomorskie << Fotograf Wągrowiec >> << BLOG >>

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Lanos ma zalety: Prostota obsługi. Awarie są, ale przewidywalne. Naprawa tychże nigdy nie przekroczy wiecej niż 5 minut o ile się wie co się stało, a po pierwszym razie wiadomo .Boczki drzwi można wyjąć w 5 minut i bynajmniej nie trzeszczą. Gorzej z fotelami
    Generalnie to najlepsze auto do 5 tys zł jakim jeździłem.

Ostatnio ujeżdżałem jeszcze 106kę. Auto było równie przewidywalne, ale z gazem to taki se pomysł, 1,1 60 KM dość dużo palił w miescie (ok 8,0-8,5 l/100). Na trasy się nadawał tylko dla mnie, bo lubię hałas i strzały w przepalony tłumik (jak go wymieniłem tez strzelał)

Można tez poszukać golfa II. Za 5 tys można znaleźć zdrowego i nadającego sie do jazdy, ale Lanos jest bardziej niezawodny

Auto
    Opel Astra H '07, Skoda Felicia '97, służbowo Chevrolet Orlando '12

Domyślnie

Gość celuje w opla vectrę "B" albo w volvo V40 a Wy mu z lanosem wyskakujecie

To się happy endem nie skończy. Albo kupi lanosa i będzie sobie pluł w brodę, że mógł wydać kasę na porządne auto o oczko większe i na "wypasie", albo kupi ta vectre czy V40'tkę i będzie zostawiał majątek u mechanika, a przy okazji dowie się, że licznik był 3 razy kręcony. Życie podpowiada że bardziej prawdopodobny jest ten drugi wariant

Auto
    Lanos

Domyślnie

Ryjas masz racje piszą posta zapomniałem o 1.5 8v który mi się skojarzył z 1.4 a tego nie polecam. Co do kosztów rozrządu + robocizny ok 400 zł dla 1.5.
    Albo Golfa II bądź III da się znaleźć tylko trzeba dobrze poszukać mój przyjaciel tydzień temu kupił za 5tyś Golf III 97 rok stan blacharski bdb silnik 1,9 TDI 90 kM (wersja Joker) z wad jakie posiada to, że fotel kierowcy nie jest podgrzewany coś kabelki nie łączą. Ogólnie samochód wytrzymały jeżeli chodzi o silniki to polecam Diesel'a prędzej podłoga odpadnie niż silnik zajedziesz :lol:

Awatar hell998
    Auto
    Audi 100 S4

Domyślnie

W tej cenie szukałbym Audi 100 C4, może nawet z dieslem.
    "...ale to nie jest demokracja... to Top Gear." - J. Clarkson

Auto
    w garażu

Domyślnie

a co sądzicie o fordzie mondeo? to udane samochody?

tutaj przykładowy link http://tablica.pl/oferta/ford-mondeo...c4e81a18;r:5;s

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów