Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 123

Wątek: Peugeot 308 Allure vs Volkswagen Golf Highline

Auto
    Focus

Domyślnie

To mój pierwszy post, więc na początek trochę słodzenia - od dawna śledzę Autogalerię i bardzo podobają mi się Wasze rzeczowe testy i b. dobre zdjęcia.
    Co do tego artykułu, to czy ktoś z Was słyszał o tym, że VW ma modernizować silniki TSI i przejść na "paskowy" napęd rozrządu? Czy w Golfie 7 jest ciągle ten stary silnik TSI 1.4 140KM stosowany od lat np. w Touranie?
    3 lata temu miałem kupować Golfa 6 Variant, ale zrezygnowałem ze względu na problemy z silnikami TSI, o których już wtedy było głośno. A nie ukrywam, że Golf b. mi się podoba ze względu właśnie na to klasyczne wnętrze. Jednak potencjalne problemy z napędem chyba zniechęciłyby mnie do zakupu...

Pzdr

Domyślnie

Była rozmowa w innym temacie, że 1.2 TSI (8v, łańcuch) jest już dostępny jako 16v na pasek. Nie wiem jak wygląda sprawa z 1.4 TSI.

Auto
    Focus mk2

Domyślnie

tak samo, bo 1.2 i 1.4 tsi w Golfie7 należą do nowej modułowej rodziny silników oznaczonej EA211

wystarczy wrzucić w google vw ea211

np. http://www.cargroup.org/assets/speak...idt_oliver.pdf - od strony 16 jest porównanie starego 1.4tsi 122km (ea111, rocznik 200 vs. nowy 1.4 tsi 122km (ea211)

Czy ktoś wie czym różni się wersja 140km od 122km?

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez seguar Zobacz posta
    Dołączam do pytania Mayaka

Faktycznie test bardzo ciekawy, widać ewidentnie, że Redakcja chciała uniknąć walki zwolenników Golfa z jego przeciwnikami i wydaje mi się, że całkiem zgrabnie z tego wybrneli. Jednak na test Golfa z większymi detalami (np. wnętrze) czekam z ciekawością. Brakuje również informacji na temat elektronicznych systemów z których słynie najnowsza generacja (m.in. aktywny tempomat, park assist, lane assist) oraz oczywiście genialnej skrzyni DSG

Ogólnie panowie redaktorzy oby tak dalej!
    "Genialnej" skrzyni DSG na wyposażeniu nie było, co mogłeś zauważyć na zdjęciach oraz w tekście. Z aktywnym tempomatem podobnie. O park assist napisałem wszystko co uważałem za potrzebne - skanuje, parkuje i tyle. Fajny gadżet i mieści się w dość małych miejscach.

Co do Redakcji unikającej walki zwolenników i przeciwników - dlaczego mielibyśmy to robić? Zawsze piszemy tak, jak uważamy - bez żadnej stronniczości. A to, co się dzieje później na forum to już nie od nas zależy, prawda?

Auto
    Focus mk2

Domyślnie

właśnie przejrzałem cały plik: http://www.cargroup.org/assets/speak...idt_oliver.pdf - zwróćcie uwagę na stronę 30 - EA288 (rodzina dieseli) ma WODNY intercooler!!

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mayak Zobacz posta
    Czy ktoś wie czym różni się wersja 140km od 122km?
    140 nie ma przypadkiem odłączania cylindrów?

Auto
    Seat Ibiza 6J 1.4

Domyślnie

Bochen,
    wiem o tym chodziło mi o to, że elementy byłyby mile widziane w teście (mam nadzieje, że niebawem) samego Golfa. Co do zwolenników i przeciwników, nie chodzi mi o stronniczość, bo słyniecie z jej braku, lecz o jakbym to nazwał "nie szukanie zaczepki wśród jednych i drugich". Ale darujmy sobie ten temat.

Ciekawi mnie czy macie już jakieś przecieki dot. kolejnego (obszerniejszego) testu Golfa

PS.
    Poważnie spalanie Golfa jest tak niskie?? Jeździłem chwilę z tym silnikiem i ma niezłego "kopa", ale nie miałem możliwości sprawdzić realnego spalania.

Auto
    Focus mk2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez el_ Zobacz posta
    odmiana 140 konna może mieć odłączane cylindry (dopłata), ale nie stanowi to odpowiedzi na pytanie jak zwiększyli moc i moment obr w stosunku do 122 km

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez el_ Zobacz posta
    Odłączanie cylindrów (ACT) to opcja za 2 tysiące zł. Póki co wszystkie egzemplarze 140KM nie mają tego systemu, ponieważ dopiero od początku roku ruszała produkcja silników z tym systemem (takie info dostałem jak jeździłem Golfem VII zaraz po tym jak pierwsze egzemplarze trafiły do salonów).

EDIT
    1.4TSI ma teraz regulowane wałki rozrządu (na dolocie i wylocie) więc to pozwoliło na polepszenie osiągów. Turbo też może być trochę inne, podobnie jak mapa silnika. Generalnie nie da się porównć wersji 122KM z nową 140KM bo to silniki o zupełnie innej konstruckji. Teraz mamy turbinę zintegrowaną z kolektorem, mamy regulowane fazy rozrządu, turbo znajduje się od strony 'ciepłej' (zmieniła się pozycja wbudowania silnika o 180 stopni). Generalnie tych silników nie łączy nic poza niezmienioną odległością między cylindrami (82mm). Cała reszta jest zupełnie inna.

Nie załapałem, ze chodzi o porównanie nowych 122KM i 140KM. Na pewno różnica jest taka, że wersja 122KM ma regulowany wałek rozrządu zaworów dolotowych, natomiast 140KM ma regulowane obydwa wałki.

Awatar Luca
    Auto
    3... Anthrazit Alcantara

Domyślnie

Pod względem prowadzenia- ogólnie w kategoriach ride & handling 308 przegrywa z Golfem i nie jest to pewnie tajemnicą (chociaż sam silnik 2.0 HDi jest zdecydowanie pewniejszy niż 1.4 TSI i w ogóle to bardzo dobry silnik, który podobno nie sprawia użytkownikom problemów), natomiast już wnętrze 308 jak na staż rynkowy jest wciąż bardzo aktualne i ma wyszukany styl którego próżno szukać u Golfa. Krótko mówiąc 308 to chyba jeden z najlepszych Peugeotów ostatnich 20 lat. A Golf? Porządny, solidny, szybki, bezpieczny... tylko tyle i aż tyle... Ja zdecydowanie wybieram 308, doceniając klasę Golfa- być może to najlepszy kompakt? Kto wie?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów