Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 123

Wątek: Peugeot 308 Allure vs Volkswagen Golf Highline

Auto
    Focus

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mayak Zobacz posta
    tak samo, bo 1.2 i 1.4 tsi w Golfie7 należą do nowej modułowej rodziny silników oznaczonej EA211

wystarczy wrzucić w google vw ea211

np. http://www.cargroup.org/assets/speak...idt_oliver.pdf - od strony 16 jest porównanie starego 1.4tsi 122km (ea111, rocznik 200 vs. nowy 1.4 tsi 122km (ea211)

Czy ktoś wie czym różni się wersja 140km od 122km?
    Dzięki za info, jestem bardzo ciekawy jak się będą sprawowały te silniki z paskiem, aczkolwiek prawda wyjdzie na jaw za kilkanaście miesięcy, jak pierwsi "testerzy" przejadą kilkadziesiąt tys. km. Mam nadzieję, że wyjdzie im to lepiej niż pierwsze TSI i dodatkowo nie wcisną na siłę tego odłączania cylindrów, systemu start-stop i innych pseudoekologicznych koszmarów...
    I nie zgadzam się, że wnętrze Golfa jest nudne - właśnie wygląda świetnie: http://www.autogaleria.pl/fotografie...58145&test=730 Konsola zwrócona w stronę kierowcy, fantastyczna kierownica i fotele, które już na zdjęciach wyglądają na megawygodne...
    Swoją drogą Peugeot też mi się b. podoba, w ogóle mam słabość do samochodów francuskich, ale jakoś jeszcze nigdy nie odważyłem się sobie takiego sprawić (może za bardzo ulegam stereotypom).

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Generalnie nie da się porównć wersji 122KM z nową 140KM bo to silniki o zupełnie innej konstruckji. Teraz mamy turbinę zintegrowaną z kolektorem, mamy regulowane fazy rozrządu, turbo znajduje się od strony 'ciepłej' (zmieniła się pozycja wbudowania silnika o 180 stopni). Generalnie tych silników nie łączy nic poza niezmienioną odległością między cylindrami (82mm). Cała reszta jest zupełnie inna.
    No tak - turbo się wysypie to trzeba zmienić całość razem z kolektorem - żeby było "taniej" po gwarancji.....

Zbanowany
    Auto
    czterokołowe

Domyślnie

Z kolei w Peugeocie 308 tylne tarcze hamulcowe są zintegrowane z piastami kół

Auto
    F10 525d @252KM/555NM

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    No tak - turbo się wysypie to trzeba zmienić całość razem z kolektorem - żeby było "taniej" po gwarancji.....
    Dokładnie a żeby było jeszcze taniej to w tym kolektorze jest płyn chłodzący który ma za zadanie chłodzić tą turbinę. Co wymuszą montaż większej chłodnicy i drogiej wysoko wydajne pompy cieczy

Auto
    Focus

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez gwoli ścisłości Zobacz posta
    Z kolei w Peugeocie 308 tylne tarcze hamulcowe są zintegrowane z piastami kół
    Ale awaria tarcz nie nastąpi nagle i niespodziewanie jak to się może niestety wydarzyć w przypadku rozrządu, turbiny, itp, czego doświadczyli niektórzy użytkownicy TSI na świecie... No i koszty ich awarii / zużycia będą raczej niższe...

Auto
    Najlepszym

Domyślnie

Pomysł z porównaniem nie najgorszy, ale moim zdaniem miałby sens gdyby GolF miał 2.0 TDI i dynaudio.

PS:
    Czy wnętrze Golfa jest o wiele nudniejsze od Peugeota??, tak patrząc w Peugeocie chyba bardzie bo nie ma tylu bajerów

Domyślnie

IMO myślę Dżony że troszkę przesadzasz. To czy Golf VI jest gorszy czy lepszy od 308 było zależne od punktu widzenia klienta. Według mnie, Golf może konkurować bezpośrednio z Focusem, Astrą i Leonem. Samochody takie jak 308, C4 czy nawet Megane to całkowicie inne pomysły dla innych ludzi. Nie należy ich porównywać, bo ktoś dla kogo ważne są zalety Golfa, nie spojrzy na 308'mkę, i na odwrót. Myślę, że nie muszę tutaj tłumaczyć o co chodzi, bo każdy chyba wie. Dlatego Ty śmigasz 308-mką, a inny Golfem. Jednego jara Niemiecka szkoła budowania samochodów, drugiego francuska, a trzeci powie że wszystkie są złe i pójdzie po Giuliette, albo Deltę. Porównywanie na siłę tych samochodów i szukanie w jednym wad a w drugich zalet jest bez sensu. Porównać to możemy jak hamują dane samochody, jakie mają osiągi, czy jak skutecznie reflektory oświetlają drogę bo to wartości możliwe do zmierzenia - reszta to " całokształt ", który jest odczuciem bardzo subiektywnym.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    Peugeot 508 THP

Domyślnie

Wnętrze 308 lepsze od Golfa? Bez przesady.. wystarczy spojrzeć. Czemu TSI tak daleko do oszczędności HDI - spalił w teście tylko 0,5l więcej a jeździ się pewnie przyjemniej.
    Jeśli już porównywać Golfa z francuzem to bym zestawił z C4 THP lub 1,6/2.0 HDI

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    Jak ja nie lubię takiego sprowadzanie aut francuskich jak i włoskich do wydmuszek " Peugeot 308 natomiast punktuje "innością" i stylistyką wyrażającą emocje, czego nie można powiedzieć o konkurencie. " można odnieść wrażenie, że ten samochód poza wyglądem nie ma zalet
    Przeczytaj jeszcze raz. Pisanie o wnętrzu z dobrych materiałów i świetnym dieslu to sprowadzanie auta do wydmuszki? Wspomniana "inność" to nie tylko wygląd.

a dalej "Jeśli Francuzi wyciągną wnioski i poprawią 308 w kulejących obszarach - stworzą lepsze auto od "siódemki"." w których aspektach 308 kuleje na tle Golfa? poza tym nowa 308 debiutuje w przyszłym roku, warto też było zaznaczyć, że Peugeot w czasie swojej kariery rynkowej konkuruje już z 3 generacją Golfa, na początku z V, później z VI od obydwóch był lepszym autem więc nie dziwne, że VII jest w końcu lepsze, przy 5 latach różnicy musi być.
    Napisałem od kiedy 308 jest na rynku i wspomniałem gdzie trzeba, że przegrywa w niektórych obszarach będąc na przegranej pozycji przez wiekową konstrukcję, co stawia jego niewielką stratę w bardzo dobrym świetle. Przeczytaj jeszcze raz.

Poza tym jedynymi zaletami w 308 według autora jest wyposażenie dodatkowe a wadami wszystko inne, można odnieść wrażenie, że ten samochód w uboższych wersjach jest jedną wielką wadą.
    Z kolei w Golfie to wszystko co jest wadą w Peugeocie jest rewelacyjne a wad tak naprawdę nie ma no dobra są 3 pozorne żeby się ludzie na forum nie czepiali.
    Na prawdę uważasz, że jak piszemy testy to myślimy: "Hmm, jak napiszę tak, to ten napisze tak, a jak skrytykuję to, tamten mnie okrzyczy. O, i wymyślę wady, których nie ma". Każdy może się czepiać, mi to nie przeszkadza, dopóki faktycznie jest o co. I nie, według autora zalety 308 to nie tylko wyposażenie dodatkowe. Przeczytaj jeszcze raz.

No sorry ale takie postawienie sprawy jest krzywdzące, poza tym diesel vs benzyna przecież wiadomo, że diesel zawsze będzie gorszy a tak odnosi się wrażenie, że niby porównanie wyrównane ale to Golf jest dobrym samochodem a Peugeot tylko ładnym, takie powtarzanie stereotypów.
    2.0 HDi pozwala na ogromny zasięg, a jego kultura pracy i osiągi są bardzo dobre. Nikt nie pisał, że jest gorszy od 1.4 TSI. Przeczytaj jeszcze raz, zarówno test jak i komentarze w tym wątku, gdzie znajdziesz argumenty za 2.0 HDi.

A z tymi stereotypami i "tylko ładnym" Peugeotem to pleciesz bzdury. Przeczytaj jeszcze raz.

----- Poprzedni post napisany o 17:38 -----

Cytat Zamieszczone przez rav119 Zobacz posta
    Wnętrze 308 lepsze od Golfa? Bez przesady.. wystarczy spojrzeć. Czemu TSI tak daleko do oszczędności HDI - spalił w teście tylko 0,5l więcej a jeździ się pewnie przyjemniej.
    Jeśli już porównywać Golfa z francuzem to bym zestawił z C4 THP lub 1,6/2.0 HDI
    Wystarczy spojrzeć... No tak, to rzeczywiście jedyne słuszne kryterium oceny.

Co do spalania. Już ktoś wcześniej o to pytał, ale ciężko wszystkim na bieżąco odpowiadać. Otóż 5 litrów w Golfie to wartość absolutnie graniczna i nie da się zejść niżej. Wynik 308 to żwawa jazda bez "napinki". W 1.4 TSI jak wciskasz mocniej gaz to spalanie wyjątkowo ochoczo rośnie, w 2.0 HDi nie trzeba się nawet starać, żeby było poniżej 5. Realnie w Golfie będzie koło 6 l/100 km przy spokojnej jeździe, ale to już ktoś sprawdzi w indywidualnym teście.

Auto
    Peugeot 508 THP

Domyślnie

308 sprawdzałem osobiście i bynajmniej w tych zestawionych wersjach WYSTARCZY ZOBACZYĆ design konsoli środkowej.. no gdzie ona do Golfa.
    Tak samo z nowym Leonem - jako całokształt ciekawszy od Golfa ale konsola środkowa psuje całość.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów