Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 123

Wątek: Peugeot 308 Allure vs Volkswagen Golf Highline

Auto
    Focus

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez gwoli ścisłości Zobacz posta
    W Peugeocie niezależnie czy zużyją się łożyska czy hamulce - trzeba wymienić całość. Cena wymiany łożyska czy klocków tylnych wzrasta dwukrotnie.
    No i tak piszesz jakby tylko niektórzy użytkownicy TSI na świecie doświadczyli awarii rozrządu, turbiny, itp. Użytkownicy THP mają/mieli identyczne problemy.
    Nie twierdzę, że taka konstrukcja piasty w Peugeocie jest dobra. Ale jestem w stanie zaakceptować taki wybryk inżynierów, jeśli samochód mi się naprawdę podoba i wiem, że chcę go mieć. A niestety nie jestem w stanie zaakceptować silnika, który słynie z tego, że po kilkudziesięciu tys. km może mi się rozlecieć. I bardzo ubolewam nad tym, że VW ma takie problemy z silnikami, bo poza tym niesamowicie podoba mi się właśnie taka stonowana stylistyka i ogólne wrażenie solidności jakie te samochody sprawiają. Czekam na dobry silnik benzynowy od VW, taki który nie będzie bohaterem horrorów na forach motoryzacyjnych w całej Europie...
    Co do Francuzów, to spotkałem się kiedyś z taką opinią, że te samochody, z powodu pewnych złych rozwiązań konstrukcyjnych, często zaczynają cierpieć po pewnym czasie użytkowania na uciążliwe usterki. Np. źle poprowadzona i zaizolowana wiązka elektryczna, z którą na początku eksploatacji nic się nie dzieje, ale np. po 3 latach wilgoć zaczyna powodować korozję, zwarcia, itp. i zaczynają się jazdy z elektryką. I to o czym ktoś pisał wcześniej - stan materiałów i ich spasowanie po dłuższym użytkowaniu. W Auto Świecie był jakiś czas temu test długodystansowy Laguny III i pisali, że po 70 tys. km deska rozdzielcza skrzypiała tak, że trzeba ją było zagłuszać radiem...
    Co do THP to faktycznie koalicja PSA / BMW też dała chyba ostro ciała, sądząc po tym, co można wyczytać w sieci.
    Apropo Focusa, z którego ktoś wcześniej zadrwił Jeżdżę aktualnie Focusem II i szczerze mówiąc jeszcze nie miałem samochodu, w którym wnętrze byłoby tak solidnie zmontowane. Fakt, że ma przejechane 30 tys. km, ale deska rozdzielcza jest idealnie sztywna i sprawia bardzo solidne wrażenie (pomijam tu sam plastik, jego twardość, itp.).

Pzdr

Auto
    Ford Focus 3 1.6 ecoboost

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    Octavia już po 100 000 poskrzypuje, widziałem 308 po Ceresicie z przebiegiem ciut ponad 400tys. zł i wewnątrz wyglądał tak jak po 100 000km (notabene wrzucałem ją do jakie auto kupić bo był bardzo tani 25 000 za 3 latka a właśnie nie zniszczony).
    Focus też hałasuje, Golf VI za to wciąż sprawia wrażenie zwartego i dobrze skręconego mimo jazdy po naszych dziurach, podobnie 308 chociaż i Focus i Octavia znoszą przebiegi znacznie lepiej niż Megane II, w egzemplarzu od nowości po 150 000 km sprawia wrażenie jakby lada chwila miał się rozpaść.
    A nie pomyslales ze to w jaki sposób auto jest uzytkowane moze miec wplyw czy cos skrzypi czy nie? Czy ktos ma kolo domu idealny asfalt a inny jedzie po polnej drodze i tak kazdy codziennie przez np. 3 lata? I skad te twoje wnioski ze ten skrzypi tamten nie itd? A tekst o majacym sie rozpasc po 150 tys przebiegu megane nie skomentuje bo to bzdura na resorach

Auto
    Focus

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tniutnia Zobacz posta
    A nie pomyslales ze to w jaki sposób auto jest uzytkowane moze miec wplyw czy cos skrzypi czy nie? Czy ktos ma kolo domu idealny asfalt a inny jedzie po polnej drodze i tak kazdy codziennie przez np. 3 lata? I skad te twoje wnioski ze ten skrzypi tamten nie itd? A tekst o majacym sie rozpasc po 150 tys przebiegu megane nie skomentuje bo to bzdura na resorach
    Dokładnie tak - niedawno siedziałem w Astrze III, dwuletniej, która miała przejechane ponad 170 tys km (!). I wnętrze było naprawdę w b. dobrym stanie. Tylko że w tym samochodzie, na każde 1000km kierowca wsiadał i wysiadał powiedzmy 3 - 4 razy. Ja, jeżdżąc dużo po mieście (praca, dowożenie dziecka do szkoły, itp.), przez 1000km wsiadam i wysiadam z samochodu setki razy. I prawdopodobnie wnętrze w moim Focusie po 170 tys. km takiego użytkowania nie wyglądałoby już tak kolorowo...

Auto
    służbowe

Domyślnie

Test zaraz przeczytam, ale tak na szybko - jak można porównywać takiego suchara jakim jest 308 z nowym produktem ubervagen? Dobór aut do testu jest tendencyjny, wynik pewnie też Jestem już na wstępie zawiedziony. A Jak (nie daj Boże) jeszcze przeczytam, że TSI mniej pali, lub prawie tyle samo, co HDI to przestanę tu zaglądać

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Porównanie od razu spisane na straty, ze względu na staż aut na rynku i posiadane przez nie technologie, tekst nie musi być tendencyjny, ale samo porównanie już tak. Już lepiej by tu pasował cee'd czy i30, to chyba ostatnie nowości kompaktowe.

Auto
    służbowe

Domyślnie

Napisałem o tendencyjnym doborze aut do testu a nie tekście Nie wywołujmy burzy

Auto
    Seat Ibiza 6J 1.4

Domyślnie

Pitter... to się lekko zdziwisz....

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Mnie chodzi o to samo, dlatego czekam na zestawienie nowych konstrukcji, nie nowej z odgrzewaną bo to mimo wszystko nie jest miarodajne.

Auto
    służbowe

Domyślnie

Ok, test nudny, nijaki, żadne precyzyjne porównywanie kontra/kontra, za to podsumowanie zabija, ponury żart

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Patrząc na całość z innej strony: nowy Golf powinien zmiażdżyć pod każdym wzdlędem stary, francuski pojazd, tak się jednak nie stało, może rzeczywiście nie jest to tak idealne auto jakim je malują.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów