Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 135

Wątek: Skoda Rapid 1.2 TSI 85 KM Elegance

Auto
    Focus

Domyślnie

Widać, że segment tanich sedanów się rozrasta - PSA, Dacia, Skoda, Chevrolet, itd. Co do Rapida - ten silnik 75 KM w samochodzie o dł. prawie 4,5m to musi być dopiero udręka. Nie wiem w ogóle jak można coś takiego oferować. Co do jakości - no cóż - musi być jakiś powód, dla którego ten samochód jest tańszy niż Octavia. Można to "załatwić" właśnie materiałami i wyposażeniem. Ja osobiście wolałbym Fluence'a, wygląda bardziej elegancko, wnętrze też robi lepsze wrażenie (chociaż na podstawie zdjęć trudno wydać jednoznaczną opinię).
    Kompletnie nie rozumiem też stosowania skomplikowanej technologii, żeby z pojemności 1,2 uzyskać 85 KM. Czy nie lepiej byłoby dać zwykłego wolnossaka o poj. 1,4 i podobnej mocy? Wkurza mnie to robienie z ludzi idiotów i narażanie ich na wyższe koszty serwisowania, tym bardziej, że w końcu ma być to auto dla mniej zamożnych...

Czekam na test tanich sedanów Peugeota / Citroena, ciekawe jak wypadną w porównaniu ze Skodą.

Pzdr

Auto
    Ford Focus 3 1.6 ecoboost

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Nic takiego nie napisałem, przeczytajcie mój wpis ponownie. Skoro tak nie jest czemu wszyscy od razu tak o tym pomyśleli, to już setny test skody różnej maści i to jest najbardziej zastanawiające, czytałem że mają największy parking prasowy itd ale bez przesady większość testów to Skoda i to najbardziej razi.
    Zapewniam cie ze tak nie pomyslalem jak twierdzisz ze pomyslalem :-) poprostu to bezsensowna teza.

Ps. jest tez duzo testow bmw i fordow, a bmw chyba wiecej a takie bmw kosztuje srednio 250 tys i dzieki tylu testom na AG sprzedaz bmw w polsce jest juz prawie jak skody..... wiec wiesz na pewno cos sie za tym kryje....

Poprostu są marki ktorym zalezy i daja auta, i zeby dostac do testow nowego rapida a za chwile octavie trzeba brac 13 fabie jak dają i nie wybrzydzac bo za chwile nie dadza nowej octavi. to chyba logiczne??

Auto
    różne

Domyślnie

Na początek powiem, że samochód BARDZO mi się podoba Szczególnie w środku.
    Tak jak nowa Octavia zresztą bo wielkich różnic między nimi nie widzę.
    Redaktor twierdzi, że to normalne że pali 12 litrów w zimie, myślę, że nie zupełnie bo np. focus 1,6 ecoboost 150 KM czyli 2 razy mocniejszy, też w zimie, przy włączonej ogrzewanej tylnej i przedniej szybie, przy odcinkach do 2 km i stop, przerwa znów 2-3 km stop i tak kilka razy dziennie pali 9 litrów. Jazda spokojna bo silnik zimny choć już po ok 1 km pokazuje że temp. wody jest 90 stopni i zaczyna się robić ciepło w kabinie. Moim zdaniem to świetny wynik zważywszy na moc.
    Biorąc to pod uwagę to tak słaby silnik złopie jak czołg, a dodatkowo Rapid jest z 200 kg lżejszy.
    Jeśli miałbym kupować skodę za 72 tyś to wziąłbym fabię RS
    Przy cenniku Octavi to Rapid właściwie niewiadomo dla kogo jest bo lepszych silników nie ma niż fabia a cena prawie jak Octavia.
    Rapid jest fajny ale nie w tej cenie. Z silnikiem 1,4 140 KM byłby idealny oczywiście za nie wiecej niż 60 tyś.

Auto
    Najlepszym

Domyślnie

Takie tam gadanie powinien zniknąć. Jest w środku stawki sprzedaży wśród Skód, czyli co Superb i Yeti też musi zniknąć ??? (Styczeń) Rapid-387, C-Elysee-62, 301-95

Auto
    służbowe :)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Zymek Zobacz posta
    (Styczeń) Rapid-387
    Biedni ludzie...

Ktoś napisał, że Skodzie zależy to i ma największy park prasowy aut itd itp. Jakby jej zależało, to nie byłoby takich siup z tą belką skrętną/wielowahaczem.
    AR 159 - miłość od pierwszego wejrzenia...

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

[...]Panuje tutaj całkowity minimalizm. Po przełożeniu na architekturę przypomina trochę postmodernistyczne konstrukcje domów, z prostymi liniami, bez zbędnych ozdób.[...]

Musze się tu wtrącić. Autorowi prawdopodobnie chodziło o modernizm lub/i neomodernizm. Nie wnikając w poszczególne kierunki w tychże, to generalnie one się charakteryzowały prostymi liniami bez zbędnych ozdób (kilka słów i zdjeć: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=561985). A postmodernizm to np. to: http://dolny-slask.org.pl/foto/303/303122.jpg

Samo auto? Chciałbym takie, z silnikiem 1,4 85 KM w wersji Ambition za około 45-48 tys. Oferty, które widuje w ogłoszeniach na otomoto są do przyjęcia (ok. 8 tys rabatu). Ale mają się nijak do cennikowych.
    Generalnie ciekaw jestem jak w realiach rynkowych wyjdzie porównanie z tanimi sedanami z PSA i z Loganem, który wg mnie przy Rapidzie nie ma się czego wstydzić.
    Ostatnio na Trójmiasto.pl publikowano filmik na temat aut budżetowych. Pani ze Skody(Plichta) twierdziła że Rapid rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. No ciekaw jestem ile w tym prawdy

Auto
    Ford Focus 3 1.6 ecoboost

Domyślnie

Nie wiem jak teraz ale z 5 lat temu stroną www skody zajmowala sie zewnetrzna firma w ktorej pracowal moj kumpel.

Tam byly takie jazdy i malo czasu jak wprowadzali nowe modele ze o bledy na stronie naprawde nie trudno....

Auto
    2003 Mitsubishi Carisma 1.9 DID Comfort / 2003 Mazda 6 1.8

Domyślnie

Tak sobie mysle i dochodze do wniosku, ze ten samochod to jedna wielka kpina. Jego jedyna nadzeja sa emeryci, ktorzy jezdza od nowosci Felicja i teraz chca zmienic samochod.
    Tak samo kpina jest ten silnik, do miasta za duzo pali, na trase za slaby... Ten podstawowy 1.2 75 KM juz wypada lepiej bo nikt nic od niego nie oczekuje ,a przynajmniej jest szansa ze bedzie trwaly. Ale i tak najwieksza kpina jest ten szum marketingowy wokol Rapida, ktory robi z niego osmy cud swiata...

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    Sam sie zdziwiłem. Tekst został już poprawiony
    Nie został

Za dobre właściwości jezdne odpowiada układ, który w przeciwieństwie do wielu "budżetowych" samochodów, opiera się na kolumnach MacPhersona z przodu oraz belce skrętnej z tyłu (a nie na układzie wielowahaczowym jak podają błędnie dane technicznie Skody).
    Skoro tam jest belka to układ jest dokładnie taki sam jak w innych budżetowych samochodach.

Jak dla mnie rapid nie ma sensu kiedy za 7 patyków więcej jest octa, chociaż jak na B z kufrem wygląda świetnie

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

Przy takim spalaniu i cenie ten samochód jest nieporozumieniem. Bazowym mógłby być stary silnik 1.4 16V 85KM w cenie obecnego startowego motoru. Ceed przychodzi mi na myśl jako pierwsza lepsza opcja. W ogóle nazwa Rapid powinna być dla małego coupe którego brakuje w VAG-u; Audi ma A5, VW Scirocco wiec jest luka na takie auto tym bardziej że nie ma Fabii ani Octy 3d. Coś w rodzaju Nissana 100 NX, Opla Tigry.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów