Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Małe, bezawaryjne autko w okolicach 20 000.

Auto
    Golf IV TDI

Domyślnie Małe, bezawaryjne autko w okolicach 20 000.

Witajcie!
    To mój pierwszy post więc wypada się przedstawić: Tomek, 27 lat, obecnie z Warszawy. Forum AG śledzę już od dłuższego czasu jak dotąd tylko biernie, ale obecnie potrzebuję Waszej fachowej pomocy w wyborze nowego/używanego autka, stąd też moja prośba.

Autko musi spełniać następujące kryteria:

- cena około 20 000
    - benzyna (z racji małych przebiegów, około 7 km w jedną stronę do pracy)
    - rok produkcji około 2008 (o ile to możliwe)
    - bezawaryjne
    - niskie spalanie
    - w miarę przestronne
    - klimatyzacja
    - autko będzie dla kobiety więc musi w miarę estetycznie wyglądać

Jak na razie moim faworytem jest honda Jazz (co prawda nigdy nie miałem styczności z tym autem i nie wiem na co zwrócić szczególną uwagę, czy choćby który silnik wybrać)
    Mocnym konkurentem wydaje się także Yaris (to także proszę o poradę jaki silnik) Rozważę inne propozycje, jeśli takie się pojawią ale głównie chciałbym dowiedzieć się czegoś o Jazzie.

Pozdrawiam Tomek

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Grande Punto.
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Awatar 0p0p
    Auto
    Audi A3 1.8T AGU

Domyślnie

Co do Hondy bardzo fajny i udany model, super się sprawuje w mieście w trasie nawet znośne We wszystkich raportach niezawodności bardzo wysoko. Bardzo sprytny system składania tylnych foteli, sporo miejsca dzięki pudełkowatemu nadwoziu. Chociaż ciężko coś znaleźć do 20tyś pow 2008r.
    Co do Yarisa to oczywiście benzyna 1.3 będzie chyba najlepszym wyborem (1.0 produkowane w mojej miejscowości jest zwyczajnie za słabe w tym aucie), jeżeli nie przeszkadza Ci plastikowe wnętrze to na pewno będziesz zadowolony z niezawodnego wozidła.

Punto faktycznie jest też ciekawą alternatywą, ładna sylwetka i nieskomplikowany.
    Ze swojej strony mogę polecić jeszcze Opla Corsę D

Auto
    Renault Megane II Grandtour

Domyślnie

Yaris 1,0 w porównaniu do 1,3 praktycznie nie jedzie, a pali niewiele mniej paliwa (różnice w spalaniu 0,5-1l/100 km).
    W tych pieniądzach powinieneś też znaleźć Swifta 1,3, który mało pali i ma żwawy silniki.
    Kolega dojeżdża takim autem do pracy na dystansie 10km i ma średnie spalanie w okolicach 6,5l/100km.

Auto
    Dodge Challenger RT, Hyundai Santa Fe Ltd 3.3 V6

Domyślnie

Honda Jazz i Suzuki Swift beda bardzo dobrym wyborem. Mam oba (Swift 1.3 z 2007, Jazz Hybrid z 2012). Swift jest prawie calkowicie bezawaryjny (raz sie cos popsulo i skutkowalo zapaleniem kontrolki i niczym innym; zostalo wymienione na gwarancji pod jej koniec), z tym, ze ja mam wersje produkowana w Japoni (w 2007 w BE byl mozliwy wybor czy z Wegier czy z Japoni - w tej samej cenie). A uzytkowany jest w trudnych warunkach - bardzo krotkie trasy po miescie z dluszymi przerwami miedzy nimi. Dosyc przestronne auto, calkiem dynamiczne (1.3 92KM), dosyc twarde - ale moja malzonka, ktora glownie je uzytkowala nie narzekala na to. Do 20tys wybor jest duzy.

Jazz jest tez fajny. Bardzo pojemny, z fajna tapicerka w lepszych wersjach. Tez dosyc twardy, ale jednak bardziej komfortowy niz Swift.
    W tej cenie bedzie trudniej znalezc cos nowszego niz 2007 rok. Co do silnikow to niestety nie wiem jak sie jezdzi 1.3 z tych lat.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Lancia Ypsilon, a jeszcze lepiej Lancia Musa. Oba modele to sprawdzone konstrukcje, przy czym można liczyć na jakieś wersje luksusowo wyposażone. Myślę, że za 20 tys zł można wyhaczyć coś z okolic 2007 roku. Kobiecie powinny przypaść do gustu.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów