Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 14 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 140

Wątek: SUV (podwyzszone kombi) dla rodziny zdolny do szybkich przejazdow autostrada

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie SUV (podwyzszone kombi) dla rodziny zdolny do szybkich przejazdow autostrada

Witam wszystkch Forumowiczow!

Poszukuje auta dla rodziny 2+2, ktorym da sie szybko i w miare komfortowa pojezdzic po autostradzie (170 - 180 km/h) i ktore zima pozwoli na bezstresowe korzystanie z drog.

Priorytety:
    - spory bagaznik (500 L +), bezpieczne, z wygodnymi siedzeniami w tyle, zawieszenie nastawione na komfort, a nie dynamike
    - diesel (przebiegi roczne 35 - 40 tys km), najlepiej z automatem, w miare ekonomiczny
    - zdolny do podrozy 170 - 180 km/h po autostradzie oraz bezstresowej jazdy po naszych (i czeskich) drogach
    - dolaczany 4x4 - najlepiej 2WD z mozliwoscia recznego zblokowania
    - przyspieszenie do 100 km/h 10s lub mniej (nie potrzebuje rakiety, ale auta, ktorym da sie w miare bezstresowo wyprzedzac)

Kandydaci:
    - idealnie auto powinno starczyc na 5 lat i 150 - 200 tys km
    - CX-5 175 koni - nowe - obawiam sie o blachy i slyszalem, ze przy szybszej jezdzie maska sie unosi...
    - RAV4 D-4D - nowe - moze byc zbyt wolne na autostradzie, nie wiem jak dziala ten automat. Na ile da sie schipowac tego diesla 150 koni?
    - X3 2.0 - uzywane - swietny automat, ale obawiam sie o trwalosc silnika i wysokich kosztow serwisu
    - Q5 2.0 tdi quattro - uzywane - ciup za maly bagaznik, DSG nie w moim typie, wzglednie atrakcyjne ceny uzywanych
    - jakies sugestie? Outback odpada (brak automatu), A4 allroad za male, A6 allroad za drogie, Quashkai za stary. Nowy X-trail (nie wiem, kiedy wchodzi na rynek)?

Jesli chodzi o walory praktyczne, to dosc latwo to ocenic. Natomiast poszukuje opinii, jak te auta spisuja sie na autostradzie przy wyzszych predkosciach (170 - 180 km/h):
    - komfort akustyczny
    - stabilnosc
    - spalanie

SUVy z zalozenia nie nadaja sie do szybkiej jazdy (badzmy szczerzy), wiec to troche na sile polaczenie, ale na pewno jedne modele radza sobie z tym lepiej, a inne gorzej. Takze dziekuje z gory za wszelka pomoc i opinie!

Awatar 0p0p
    Auto
    Audi A3 1.8T AGU

Domyślnie

Nie podałeś kolego kryteriów cenowych. Tak patrząc wydaje mi się, że Niemcy robią auta gł pod autostrady, więc ja wybierałbym pomiędzy X3 a Q5 z przewagą tego drugiego (chociaż obawiałbym się trochę tego 2.0 TDI)

Może jeszcze coś z Volvo? XC 60 albo 90 nawet, ew inny model z serii XC.

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Teraz będą drzwi otwarte idź obejrzec i przejechac się najnowszym Rav4.

Awatar mimx
    Auto
    VW Tiguan 2 / P208 '19

Domyślnie

Moim zdaniem, jeśli Twoje priorytety to

- komfort akustyczny
    - stabilnosc
    - spalanie
    to zapomnij o SUVie, szczególnie nie-premium, tylko raczej celuj w Passka Alltracka czy w (używane?) XC70.
    Dostaniesz "w pakiecie" spory bagażnik i - w przypadku Passka - tani serwis.
    VW Tiguan 2 '16 2.0TDI DSG 4Motion / Peugeot 208 '19 1.2 82 PureTech Allure

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Dlatego wlasnie chcialbym uslyszec opinie kogos, kto jezdzi / jezdzil jednym z tych aut i ma porownanie z 'normalnymi' autami.

RAV4 na pewno przetestuje, bo bardzo mi sie podoba. Ale umowmy sie, podczas jazdy testowej ciezko bedzie porzadnie przegonic auto, a z doswiadczenia wiem, ze nawet jesli przez pare minut auto wydaje sie 'nie takie glosne' przy wyzszej predkosci, to po 4-5 godz pilowania (np. przez Niemcy) bardzo to juz przeszkadza.

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

suvy typu Rav4 nie maja zbyt dobrego komfortu a jazda w okolicach 180km/h tez przyjemna nie bedzie z tych co podałes to X3 bym rozważał , choc w twoim przypadku pomyslałbym nad czyms innym typu A6 avant 3.0TDI (2.7TDI) quattro no i z tiptronikiem jak chcesz automat , jak suva to cos z premium typu: X5 , Touareg , ML

Awatar se7en
    Auto
    Yoyota

Domyślnie

subaru outback z 2.0 boxer diesel, na autostradzie sprawuje sie swietnie i spala znośne ilosci paliwa, niestety napęd jest stały.
    FUCK FUEL ECONOMY
    TDi engines are for senior citizens.

Awatar mimx
    Auto
    VW Tiguan 2 / P208 '19

Domyślnie

eghem.....

Outback odpada (brak automatu)
    VW Tiguan 2 '16 2.0TDI DSG 4Motion / Peugeot 208 '19 1.2 82 PureTech Allure

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez se7en Zobacz posta
    subaru outback z 2.0 boxer diesel, na autostradzie sprawuje sie swietnie i spala znośne ilosci paliwa, niestety napęd jest stały.
    Myslalem nad Outbackiem, ale brak automatu, a historia ze sprzeglami ze skrzyniami recznymi mnie skutecznie zniechecila... Slyszalem, ze aby zmniejszyc problem, ASO detuningowalo silniki, aby na 1ce moment byl mniejszy - dziekuje bardzo za takie rozwiazanie.

Caly czas mam nadzieje, ze odezwie sie ktos z podobnym doswiadczeniem z CX-5, X3, Q5

----- Poprzedni post napisany o 16:59 -----

Cytat Zamieszczone przez jackass Zobacz posta
    jak suva to cos z premium typu: X5 , Touareg , ML
    Niestety, to juz polka cenowa nie dla mnie
    Szczerze mowiac zdaje sobie sprawe, ze chyba chce za duzo - no i jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego, ale ciagle sie ludze, ze znajde ten udany kompromis

Awatar Vincentus
    Auto
    Kamaz

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    pojezdzic po autostradzie (170 - 180 km/h)
    Masz immunitet czy jak ?
    Dobry Kamaz nie jest zły

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów