Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 140

Wątek: SUV (podwyzszone kombi) dla rodziny zdolny do szybkich przejazdow autostrada

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    XC70 jest fajne (zaplusowalbym u Zony), ale szczerze mowiac nie jestem przekonany do Volvo, choc te pieciocylindrowe diesle fajnie brzmia - czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym autem?
    Dobry znajomy ma V70 z tym silnikiem - wersja 163 KM z manualem. Od nowości w jednych rękach, aktualny przebieg 320 tys km. Nie bierze oleju, mocy wystarczająco dużo, cały czas jeździ na jednej turbosprężarce. Wymieniał gdzieś przy 250 tys chyba dwumasę i sprzęgło ale który diesel dziś tego nie wymaga.... Spalanie w trasie około 7 litrów przy autostradowym tempie. Ogólnie źle nie jest jak na diesla. tylko wymiana rozrządu jest droga - około 3tys złotych. Zawieszenie bardzo trwałe. Volvo na pewno nie będzie złym wyborem, a w trasie napewno się lepiej spisze niż rozbjane pseudo terenówki

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Dobry znajomy ma V70 z tym silnikiem - wersja 163 KM z manualem. Od nowości w jednych rękach, aktualny przebieg 320 tys km. Nie bierze oleju, mocy wystarczająco dużo, cały czas jeździ na jednej turbosprężarce. Wymieniał gdzieś przy 250 tys chyba dwumasę i sprzęgło ale który diesel dziś tego nie wymaga.... Spalanie w trasie około 7 litrów przy autostradowym tempie. Ogólnie źle nie jest jak na diesla. tylko wymiana rozrządu jest droga - około 3tys złotych. Zawieszenie bardzo trwałe. Volvo na pewno nie będzie złym wyborem, a w trasie napewno się lepiej spisze niż rozbjane pseudo terenówki
    Hmm, brzmi niezle. Musze sprawdzic jaki to ma duzy kufer. A przy szyszej jezdzie (170-180) jest dobrze wytlumione?

Awatar 0p0p
    Auto
    Audi A3 1.8T AGU

Domyślnie

To jest Volvo klasy premium więc wydaje mi się, że nie mogą sobie pozwolić na jakieś większe wpadki co do głośności na autostradzie. SUV'y będą na pewno głośniejsze przez większą bryłę i raczej inny cel, dla których zostały stworzone. Również poleciłbym Volvo

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez 0p0p Zobacz posta
    To jest Volvo klasy premium więc wydaje mi się, że nie mogą sobie pozwolić na jakieś większe wpadki co do głośności na autostradzie. SUV'y będą na pewno głośniejsze przez większą bryłę i raczej inny cel, dla których zostały stworzone. Również poleciłbym Volvo
    Dla mnie akurat Volvo jest takim pol-premium, ale nie chce zaczynac tutaj tej dyskusji. Po prostu widzialem kilkuletnie V50 znajomych i kilkuletnie A3 mojej zony (2006) - roznica w 'zuzyciu' elementow wnetrza byla kolosalna.

Musze poczytac troche wiecej o tym XC70. Bagaznik ma wystarczajacy (ok 570L), silnik D5 mocny, bryla rowniez bardzo mi sie podoba. Ale to juz chyba bardzo leciwa konstrukcja? Moze wypowie sie jakis osoba interesujaca sie Volvo? Jak serwisy Volvo? Ceny z kosmosu czy w miare ok?

Auto
    Alfa 1.4 ma

Domyślnie

Co do ciszy w kabinie, jedno to wygluszenie, drugie to ilosc biegow i ich zestopniowanie. Tu powinno byc teoretycznie najciszej od sionika w przypadku auta z CVT oraz 8 stopniowej skrzyni biegow i także prawdopodobnie najekonomiczniej przy takich predkosciach przelotowych.
    Ostatnio edytowane przez teonek ; 06-03-2013 o 13:24

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Hmm, brzmi niezle. Musze sprawdzic jaki to ma duzy kufer. A przy szyszej jezdzie (170-180) jest dobrze wytlumione?
    Zaryzykuję stwierdzenie że przy prędkościach rzędu 180-200km/h wytłumienie jest na poziomie Audi A5 3.0 TDI - czytaj bardzo dobre. Silnik R5 ma do tego bardzo przyjemny ton Kufer jest piwnicą bez dna i do tego ma kształt bardzo ułatwiający "rozplanowanie" bagażu.

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

leciwa konstrukcja? no nie wiem ale napewno sprawdzona i trwala a w twoim przypadku to chyba wazniejsze przy takich przebiegach

osobiscie na wykonczenie volvo S80 nie narzekam a XC70 ma identyczne , bardzo ładnie wykonane i trwałe za tą kase co masz kupisz 2010r a moze i 2011 sie uda

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Dla mnie akurat Volvo jest takim pol-premium, ale nie chce zaczynac tutaj tej dyskusji. Po prostu widzialem kilkuletnie V50 znajomych i kilkuletnie A3 mojej zony (2006) - roznica w 'zuzyciu' elementow wnetrza byla kolosalna.
    Rozumiem, że żona dba o samochód, a znajomi mają dużego psa? W innym wypadku nie wiem jak trzeba użytkować auto, żeby w kilka lat "zużyć" elementy. Bujdy na resorach.

Jak serwisy Volvo? Ceny z kosmosu czy w miare ok?
    Ceny pół-premium. Dla przykładu pierwszy przegląd po 20 tys km to ok. 1500zł, czyli normalnie. Telefon do serwisu to 2 minuty, a na pewno podadzą Ci orientacyjne ceny kolejnych przeglądów i dowolnych części do dowolnego modelu samochodu. Jak się wstydzisz tyrknąć to może na forum Volvo podpytaj.

Obawy o komfort akustyczny przy wyższych prędkościach bezpodstawne, ale ja nie jestem fanem tych pięciocylindrowych diesli i jakoś ciężko mi było odnaleźć "to coś" w jego brzmieniu, 6 cylindrowe jednostki są bardziej kulturalne, ale przy Twoim budżecie trzeba być ostrożnym szukając jakiegoś np Allroada 2.7 z perspektywą dłuższego czasu użytkowania. Jeśli D5 Cię nie odstraszy dźwiękiem, a myślę, że nie to będziesz zadowolony. To dobry wybór i niemało pewnych krajowych egzemplarzy. Jestem za i ciężko mi podrzucić jakiś lepszy pomysł.

Awatar 0p0p
    Auto
    Audi A3 1.8T AGU

Domyślnie

V50 to Focus :P

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez maciek-m Zobacz posta
    Rozumiem, że żona dba o samochód, a znajomi mają dużego psa? W innym wypadku nie wiem jak trzeba użytkować auto, żeby w kilka lat "zużyć" elementy. Bujdy na resorach.
    No kolego, akurat wiem co widzialem (i to nie w jednym egzemplarzu) i zdania nie zmienie...

Jeśli D5 Cię nie odstraszy dźwiękiem, a myślę, że nie to będziesz zadowolony
    Slyszelem ten pieciocylindrowy silnik i jest dla mnie ok - duzo mniej terkoczacy niz 4 gary, a jesli wytlumienie faktycznie jest dobre, to bedzie git. To nie jest auto do deptania, tylko do bujniecia sie w trase, wiec dzwiek nie jest dla mnie priorytetem - raczej chodzi o ogolne wyciszenie i komfort

Telefon do serwisu to 2 minuty, a na pewno podadzą Ci orientacyjne ceny kolejnych przeglądów i dowolnych części do dowolnego modelu samochodu.
    Nie interesuja mnie szczegolowe ceny, bo jeszcze nie jestem 100% zdecydowany na Volvo. Chodzilo mi raczej o ogolne wrazenia z serwisu Volvo i podejscia do klienta

----- Poprzedni post napisany o 08:50 -----

Czy ktos kto ma doswiadczenie z szybsza jazda autostradowa (170 - 180 km/h) X3 2.0d / Q5 2.0 tdi / CX-5 175 km moglby opisac swoje doswiadczenia?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów