Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Motoryzacyjna prezentacja maturalna - potrzebna pomoc!

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie Motoryzacyjna prezentacja maturalna - potrzebna pomoc!

Witam!

16 marca mam próbną prezentację maturalną z języka polskiego. Ze względu na możliwość skonstruowania własnego tematu, postawiłem przed sobą dosyć ambitne zadanie. Otóż, stwierdziłem, że również ta praca będzie odzwierciedlała moją pasję. W proponowanych tematach nie było niczego, co spełniałoby podany warunek.

Zdecydowałem się więc na stworzenie własnego tematu, który brzmi następująco: "Samochód jako obiekt kultu. Przedstaw na wybranych tekstach kultury." Jako teksty kultury rozumie się: literaturę, filmy, a nawet muzykę. Tworząc taki temat, od razu przyszedł mi na myśl opiewany od lat Citroën DS, a więc słynna "bogini", która na stałe zagościła w sercach wielu fanów motoryzacji. Na mojej liście potencjalnych aut do zbadania zjawiska kultu, jakim zostały otoczone, znajduje się też Porsche 911 i Volkswagen Beetle zwany potocznie "Garbusem". Jestem otwarty na Wasze propozycje legendarnych aut.

Tak więc, poszukuję wszelkiej maści filmów, książek, piosenek, w których jakąś rolę (najlepiej widoczną, a nie tylko tła) gra jeden z wymienionych wyżej pojazdów. Umieszczenie go w fabule jest w końcu swoistym hołdem dla auta. Jeśli znacie jakieś teksty kultury dotyczące tych aut, proszę o pilną odpowiedź - to dla mnie bardzo ważne. Mile widziane są również dzieła, w których opisane jest zjawisko kultu samochodu.

Pozdrawiam,
    Grap!
    Ostatnio edytowane przez Grap! ; 06-03-2013 o 19:37

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Hmm... Bullit P. Yatesa i 10-minutowy pościg dwóch amerykańskich legend (Mustang, Charger)?
    Nie ma tam wprawdzie jakiejś wyjątkowej wartości kulturalno-poznawczej, ale scena fajna.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Gran Torino Clina Eastwooda. Na nim częściowo opiera się fabuła filmu co zresztą odzwierciedla tytuł tej produkcji.

Występuje tam Ford Gran Torino z 1972r.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Genialne, Okazałe, Luksusowe i Fantastyczne

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grapppcio! Zobacz posta
    Volkswagen Bettle
    Beetle

A może Aston DB5 i Bond? Ikoną motoryzacyjną jest też Jaguar E - Type.

Jednak, możesz też podejść do tematu bardziej przyziemnie i poszukać wierszy i piosenek nt. Fiata 126p. Tychże jest naprawdę dużo, a jest to niewątpliwie pewna ikona, jedynie dla Polaków.

Inne: Janis Joplin "Mercedes Benz".

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Do tematu "Samochód jako obiekt kultu" pasuje mi "60 sekund", z tym że musiałbyś mieć dostęp do scenariusza, bo chodzi tu wyraźnie o "teksty".

Awatar QbaKuba
    Auto

Domyślnie

Nie musi być koniecznie scenariusz, wystarczy transkrypcja słów bohaterów. Najlepiej z oficjalnego tłumaczenia.

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

Ja bym wziął "Pana samochodzika", w sumie obojętnie która część i fragmenty jak zachwyca się on nad możliwościami wehikułu, lub pomaga mu on w rozwiązywaniu zagadek. Jeżeli możesz motocykl to można też film "Prawdziwa historia", tam to można też bardzo ładnie oddać.

Awatar QbaKuba
    Auto

Domyślnie

W którejś części Pan Samochodzik prowadził pościg za czerwonym Mustangiem Ach, no i jego wehikuł został zbudowany na bazie Ferrari 410 Super America

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

zdecydowanie seria fast and furious

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

W "Pan samochodzik i Fantomas" ścigał się z Alpine A310 i to był chyba najciekawszy pościg. Fast and Furious jest o samochodach, ale za bardzo prawdziwej pasji to ja w tym nie widzę...

A z muzyki to Jamiroquai, ale tu w połączeniu z teledyskiem, ale także okładka "Travelling Without Moving" i Chris Rea - u niego znajdziesz bardzo dużo

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów