Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Motoryzacyjna prezentacja maturalna - potrzebna pomoc!

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Muzyka? How we roll Don Omara?

Auto
    Opel Astra H '07, Skoda Felicia '97, służbowo Chevrolet Orlando '12

Domyślnie

Możesz wspomnieć o VW "ogórku" w nawiązaniu do hipisów. Z innych propozycji: Taxi i mocno podrasowany peugeot 406

EDIT

Ted Bundy jeździł garbusem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ted_Bundy

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Beetle
    Już poprawione. Literówka popełniona z rozpędu

Dzięki za odpowiedzi, Panowie! Każda z nich jest świetna i... Proszę o więcej

Credt, pościg dwóch amerykańskich legend byłby dobrym wstępem do przybliżenia szanownej komisji ruchu muscle car, którego rozwój zdecydowanie miał wpływ na ówczesne społeczeństwo (i ma do teraz). Co do How we roll... Wolałbym zaprezentować nieco mniej imprezowy utwór

Szakal, Ford Gran Torino w zasadzie rozpoczyna w tym filmie główny wątek - dzięki

QbaKuba, umieszczenie agenta 007 i jego wspaniałego Astona też przewinęło mi się przez głowę. To dobry pomysł, wszak samochód jest tutaj jednym z głównych atrybutów bohatera - składa się na kreację jego wizerunku Nad kultem polskich samochodów też warto się zastanowić. Jaguar E-Type jest niekwestionowaną ikoną motoryzacji, ale potrzebne mi teksty(/filmy/piosenki), które traktowałby o tymże wehikule i mógłbym się na nich oprzeć. A od "Mercedes-Benz" Janis Joplin nie mogę się ostatnio uwolnić Świetna piosenka, choć nie ma w niej za wiele do interpretacji.

baczek, nie jestem przekonany, czy F&F będzie pasowało do prezentacji. Chyba chcę ją zrobić w trochę innej konwencji.

virago750, Pan Samochodzik i wehikuł to jeden z lepszych duetów człowiek+maszyna w literaturze (i filmie) - dzięki za przypomnienie

Qantico, dzięki za informację o Tedzie Bundym - godna odnotowania. O Transporterze T1 nie pomyślałem, ale rzeczywiście jest on częścią pewnej subkultury

Awatar QbaKuba
    Auto
    Genialne, Okazałe, Luksusowe i Fantastyczne

Domyślnie

Co do Bonda, warto wspomnieć, że Aston pojawia się w kilku częściach

Teraz z innej beczki, ale kontynuując czasy komuny: Autobus czerwony

Chciałem też Ci napisać o muscle cars, ale widzę że już masz swoją koncepcję nt. prezentacji, który chyba jest zbieżna do mojego pomysłu

Awatar manager
    Auto
    W124/Multipla

Domyślnie

Od razu pomyślałem o Christine i Plymouthie (jak się to odmienia ?!) Fury.

Lana del Rey wspomniała o Veyronie w National Anthem, ale to chyba nie jest warte odnotowania

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Jeśli chodzi o muzykę to oczywiście Fear Factory - Cars lub oryginalne wykonanie Gary Numana.

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

Bralbym Fast&furious ... '2jz no shit' i 'too soon junior' jako podtytuly slajdow. zarty na bok, f&f nadal byloby dobrym wstepem do zakonczenia, jesli zaczynalbys od klasyki kina drogi w stylu 'znikajacy punkt' (bialy challenger i wyscig dla samej jazdy), konwoj (masa ciezarowek) czy smokey and bandit (miszcz kierownicy z jego trans-am'em), wizja poscigow w filmach gdzie im wiecej rozwalonych aut tym lepiej majaca kontynuacje w blues brothers czy taxi, transporter, dukes of hazard (general lee) ... potem mozesz pokazac dojrzalsze poscigi np. wspomniany juz bullit czy ronin (audi s8, cytryny, merc beczka) konczac na (niezbyt dojrzalym kinie ale ... ) f&f i nawiazaniu do obecnego bzika na punkcie 1/4 mili i driftu. Jako ciekawostke widzialbym tu ukazanie auta w zlym swietle, jak szakal wspomnial masz christine i duel (pl tytul to chyba 'pojedynek na szosie') to klasyka no i np. deathproof. Domieszaj mase reality show w stylu fani 4 kolek, poturbowani, pimp my ride plus znane show jak top i final gear ktore sa juz kultowe i masz gotowa prezentacje oparta na videoklipach

edit: zapomnialem o borewiczu gdzies go jakos upchniesz obok pana samochodzika

edit2: jak garbus to herbie, jeszcze cadillac mi sie filmowo kojarzy, dwie chyba najlepsze sceny z : donnie brasco (http://www.youtube.com/watch?v=_nc42tliHDE miszcz! +cadillac vs lincoln http://youtu.be/EtgdZ8jhhdA), scarface (http://youtu.be/0Q2b7MWNbmA ).

z muzyki polski akcent http://youtu.be/urf1f9vB7KA
    Ostatnio edytowane przez daboo ; 08-03-2013 o 12:09
    Shadows| MotorPunk | Portfolio

Lubię chałwę.

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Powrót do przyszłości?
    IMHO brakuje trochę literatury:-P
    Imperialne Siły Moderujące

W ofercie żółte papiery II , wyjazdy do sanatorium w Bananlandzie oraz NISZCZENIE PLANET

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

b707, jak literatura to chyba najmocniejszy watek bedzie mial jednak Bond ... no i upala miedzy innymi bentleya mozna tez na sile dolaczyc batmana, niekoniecznie skupiajac sie na batmobilu, w ksiazce opisywany jest jego garaz pelny fajnych aut i motocykli
    Shadows| MotorPunk | Portfolio

Lubię chałwę.

Domyślnie

Film Le Mans z 1970 ze Stevem McQueenem i kultowe Porsche 917k w barwach Gulf
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów