Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Porsche: Wyniki finansowe

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Michaśko Zobacz posta
    Będąc na wycieczce po muzeum przewodnik stwierdził fakt,iż Porsche ma zrezygnować z diesla.Rodowitym motorem jest boxer H6 i każdy klon czy to V6 czy V8 wychodzi poza zamiary założyciela Ferdynanda.A diesel jest już w ogóle porażką...Panamera,Cayenne,Cayman są wg mnie fanaberiami obecnych inżynierów.Głównie Porsche kojarzy się z 911,więc autem sportowym. Ciekawe jakby zareagował świat,gdyby zaczęli sprzedawać Lambo lub Bugiego po 1.w dieslu,po 2.w wersji SUV lub SAC
    Ferdynand Porsche sam przez wiele lat sprzedawał wóz z dieslem sygnowany swoim nazwiskiem
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Redaktor działu Migiem o... Awatar migas
    Auto
    AUDI "A coś tam;)"

Domyślnie

To Raz,
    Dwa - nikt łącznie z CEO nie odważy się podpisać pod tak kategorycznie brzmiącym stwierdzeniem. Wyobraźmy sobie co dzieje się nazajutrz po komunikacie, powiedzmy tylko w jednej firmie, np:

Valeo
    lub
    Bosch

Stary..

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Cayman/Boxster to fanaberie wykraczające poza "zamysł Porsche"? Że niby nie są to samochody o sportowym zacięciu?

Awatar maxior
    Auto
    2x Range Rover Classic V8 + jakies zwykle

Domyślnie

Szczegolnie , ze Cayman wg paru rzetelnych zrodel to esencja sportowego auta, tak samo Boxster. Niektorzy zapominaja, ze Porsche to nie tylko 911, bylo w historii kilka innych sportowych modeli tej marki. A Panamera i Cayenne? Wg mnie nie sa wypaczeniem ideologii marki, no moze ten Diesel przeszkadza.

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Panamera nigdy nie cieszyła się popytem ponad normę. Nie ma się czemu dziwic- nie każdemu przypadnie do gustu taka forma samochodu. Cayenne w obecnym wydaniu nie wygląda dobrze, rozważając zakup suva nawet bym o nim nie pomyślał. Nowe 911 początkowo bardzo mi się podobało, ale po czasie stwierdzam, iż zmiany poczynione w tej generacji są za małe i auto szybko się opatrzyło. Dowodem na to może byc nowe GT3- wygląda tak samo jak stary model. Też nie kupiłbym 911-tki. Jedynie Cayman i Boxster wyglądają jako tako, ale również w tym segmencie znalazłoby się wiele równie ciekawych samochodów za mniejsze lub te same pieniądze. Dlatego troszke dziwią, kolejny rok z rzędu, fenomenalne wyniki sprzedaży.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez maxior Zobacz posta
    Wg mnie nie sa wypaczeniem ideologii marki, no moze ten Diesel przeszkadza.
    Rozumiem że są ludzie chcący jeździć klekotem, i uważam, że wsadzenie spompowanego 4.2 V8 tdi do cayenne było dobrym pomysłem. Ale wzięcie od vw 3.0 tdi nawet nie w najmocniejszej wersji i zamontowanie do porsche to przegięcie, to jakby subaru powiedziało pieprzyć robienie boxera kupmy 2.0 tdi; o

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Ale zobacz jaki w tym wszystkim zysk:
    Porsche staje się autem bardziej "dla ludu" - sprzedają więcej, a auta dla ludu stają się bardziej prestiżone, myśli kierowca VW/Audi mając 3.0TDI pod maską - przecież taki sam silnik montują w Porsche. Tak czy siak kasa idzie do tego samego portfela i nie muszą konstruować nowych silników.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

3.0 tdi w cayenne daje radę. Po zwykłym chiptuningu jest 300 kucy i 650 nm. Zapindala to tak, że dodając gazu w zakręcie trzeba mocno trzymać kierownicę a przy wyprzedzaniu zmienić pas odpowiednio wcześnie bo jak się przyciśnie jadąc za autem to można efektownie w nim zaparkować. W porsche chyba przychylnie patrzą na chiptuning bo w grupie vag tylko oni i seat nie mocują jednostki sterującej (potrzebnej do chiptuningu), w sposób uniemożliwiający jej wyjęcie bez cięcia śrób.

Ale w serii faktycznie trochę niedomaga.

Z brzmieniem tego klekota też jest nieźle bo wydech jest zrobiony tak, żeby odpowiednio mruczał.

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez maxior Zobacz posta
    A Panamera i Cayenne? Wg mnie nie sa wypaczeniem ideologii marki
    Te auta to zwykla ewolucja marki, poszerzenie oferty. Panamery sam bym pewnie nie kupil bo srednio praktyczne auto, ale na pewno nie mozna powiedziec, ze brakuje jej cech charakterystycznych dla Porsche (prowadzenie, zwinnosc, osiagi) - to im sie udalo bardzo dobrze pomimo wymiarow i wagi.

Cytat Zamieszczone przez Omaley Zobacz posta
    Nowe 911 początkowo bardzo mi się podobało, ale po czasie stwierdzam, iż zmiany poczynione w tej generacji są za małe i auto szybko się opatrzyło. Dowodem na to może byc nowe GT3- wygląda tak samo jak stary model. Też nie kupiłbym 911-tki.
    No ale 911 sie za to znakomicie prowadzi i chyba o to chodzi kupujac takie auto (przynajmniej dla mnie).

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    myśli kierowca VW/Audi mając 3.0TDI pod maską - przecież taki sam silnik montują w Porsche.
    To byl wlasnie powod, dla ktorego wybralem 3.0tdi w Audi, zeby miec namiastke Porsche

Ja bym tak nie ubolewal nad tym, ze maja w ofercie diesla, bo przeciez nie odbywa sie to kosztem silnikow benzynowych. Nadal w ofercie sa N/A i turbo benzyny, wiec nie wiem w czym problem. A kazdy wybiera dla siebie to co mu pasuje/na co go stac.

Mysle, ze przewodnik specjalnie tak mowil, zeby podkreslic sportowy charakter marki, ze tylko benzyny, fun i sport, itp., ale mowic to on sobie moze

Awatar maxior
    Auto
    2x Range Rover Classic V8 + jakies zwykle

Domyślnie

Otoz to, dopoki w ofercie sa silniki z ktorych Porsche slynie to nie ma powodu do placzu, poza tym Panamera i Cayenne to chyba najlepiej prowadzace sie auta w swoich klasach wiec duch Porsche jest ;D Ja bym Porsche z dieslem zwyczajnie nie kupil i kropka, ale jak widac masa ludzi jest odmiennego zdania.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów