Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Które z tych aut będzie najlepsze?

Auto
    Honda Civic Coupe 1,7

Domyślnie Które z tych aut będzie najlepsze?

Witam,
    Posiadam już jedno auto (Honda Civic coupe 1,7), ale poszukuje jeszcze auta 5-cio drzwiowego. Ważne aby nie było wadliwe, żebym nie musiał jeździć co chwila po mechanikach. Pojemność maks do 2.0. Szukam autka z gazem. Moc to minimum 90 KM. Robiłem małe rozeznanie i zastanawiam się nad tymi samochodami:
    - Volvo S40,
    - Mitsubishi Carisma,
    - Mitsubishi Galant,
    - Peugeot 406,
    - Ford Focus,
    Które z tych aut będzie najlepszym wyborem?

Auto
    Renault Megane II Grandtour

Domyślnie

Do jakich pieniędzy i jak duże ?
    Z tych wymienionych przez Ciebie IMHO zdecydowanym faworytem jest Peugeot 406.
    Auto bardzo wytrzymałe i z rozsądnymi kosztami eksploatacji (nawet koszty V6 są do przełknięcia).

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rdk Zobacz posta
    Witam,
    Posiadam już jedno auto (Honda Civic coupe 1,7), ale poszukuje jeszcze auta 5-cio drzwiowego. Ważne aby nie było wadliwe, żebym nie musiał jeździć co chwila po mechanikach. Pojemność maks do 2.0. Szukam autka z gazem. Moc to minimum 90 KM. Robiłem małe rozeznanie i zastanawiam się nad tymi samochodami:
    - Volvo S40,
    - Mitsubishi Carisma,
    - Mitsubishi Galant,
    - Peugeot 406,
    - Ford Focus,
    A jakiegoś niemieckiego nie bierzesz pod uwagę?
    Jeśli chcesz gazować to najtrwalsze silnikami są atmosferyczne i 4-cylindrowe.
    Żadna V6,V8,żadne turbo,bi-turbo,nie przeżyje wiele na gazie.
    Jak gazować to tylko "prymitywne" jednostki

Auto
    Renault Megane II Grandtour

Domyślnie

Ja właśnie znam kilka silników PSA-Renault V6, które mają przekulane na LPG już nawet setki tysięcy km i spisują się dobrze

Awatar 0p0p
    Auto
    Audi A3 1.8T AGU

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rdk Zobacz posta
    Witam,
    - Volvo S40,
    - Mitsubishi Carisma,
    - Mitsubishi Galant,
    - Peugeot 406,
    - Ford Focus,
    Patrząc na Twoje wybory to pewnie szukasz coś w okolicach 10tyś zł (popraw mnie, jak się mylę)

Co do Volvo jeżeli szukasz przedliftu to możesz wpakować się w niezłe koszty, silnik najlepszy to raczej 2.0 16V (jak do gazu) ew 1.9T
    Carisma w większości silniki 1.8 GDI nie nadają się do gazu, auto było robione w tej samej fabryce, co Volvo S40/V40 więc z trwałością bywa różnie (i ruda jest częstym gościem)
    Galant poleciłbym wersję 2.0 130KM duże wygodne auto niestety ciężko mi się wypowiedzieć co do współpracy z LPG
    Na temat Peugeota ciężko mi się wypowiadać, nie mam doświadczeń
    Focus nie nadaje się za bardzo do gazu poza tym lubią rdzewieć.

Z moich propozycji:
    Opel Astra G 1.6 16V albo 1.6 8v (idealny do gazu)
    Golf IV 1.6
    Audi A3 1.6

Auto
    Honda Civic Coupe 1,7

Domyślnie

Na wstępie dzięki wszystkim za odpowiedzi. Dodam, że jestem laikiem jeśli chodzi o motoryzację. Chodzi mi o auto do 7000. Sporo ogłoszeń przeglądałem i te auta, które ja wymieniłem można kupić za tą kwotę. Jeśli chodzi o to czy gazować czy nie to nie koniecznie. Niemieckie auta jakoś mi nie pasują. O Volvo wyczytałem informacje, że te po 99 roku są mało awaryjne. Oczywiście biorę na to poprawkę bo to są auta z dużym stażem więc ciężko stwierdzić awaryjność. W zasadzie najbardziej mi pasuje volvo s40, peugeot 406 i mitsubishi galant. Jeśli miałbym wybrać z tych trzech to, które polecicie? Oczywiście sprawdzę jeszcze wasze propozycję.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Volvo S40 za 7tys to będzie szrot. W Galancie będzie pewnie silnik 1.8GDI który jest bardzo paliwożerny i problematyczny. O peugeocie 406 nic nie powiem bo nic nie wiem, ale intuicja mi mówi ,że pewnie będzie najlepszą ofertą z tych 3. A tak zapytam, masz Civica Coupe VI?

Awatar 0p0p
    Auto
    Audi A3 1.8T AGU

Domyślnie

do7tyś ... Jednak poszukałbym Astry G jak już pisałem, ew Starszej Hondy Civic VI (tzw "Angielki) nawet z podstawowym silnikiem 1.4 daje radę
    Volvo to będzie padaka, co do Galanta to jak już mówiłem 2.0 bo mniejszy będzie się męczyć z masą auta.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Jak juz Civica VI, to tylko hatchbacka/sedana 1.4iS. Ewentualnie tak jak kolega mówi, Astra G.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Imo tylko Astra G pewniak.
    A tak na marginesie te GDI od Mitsu to padaka i to odstrasza mnie od nowej Kii 1.6 GDI.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów