Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 34 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 333

Wątek: Toyota RAV4, Honda CR-V czy Mazda CX-5 ?

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie Toyota RAV4, Honda CR-V czy Mazda CX-5 ?

Witam,
    Mam pytanie jak w temacie. Auto za około 130tys zł co oznacza max specyfikację każdego z tych modeli w benzynie 2.0.
    Proszę o opinie, mile widziane opinie użytkowników.

Awatar Vincentus
    Auto
    Kamaz

Domyślnie

Ja bym polecał od końca - najpierw Mazdę, potem Hondę, a na końcu Toyotę.
    Dobry Kamaz nie jest zły

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Vincentus Zobacz posta
    Ja bym polecał od końca - najpierw Mazdę, potem Hondę, a na końcu Toyotę.
    A dlaczego akurat tak?

----- Poprzedni post napisany o 17:52 -----

Generalnie oglądałem wszystkie te samochody, na początku moim zdecydowanym faworytem była mazda cx-5 potem byłem na dniach otwartych rav4 i musze przyznać że fajny samochód, duży chociaż deska jest - sam nie wiem jak to określić - taka inna niż we wszystkim innym. Na koniec oglądałem hondę i muszę przyznać że kawał fajnego samochodu. Chyba coraz bardziej staje się moim faworytem - jedno co mi się w hondzie nie podoba to, że lubię automaty a ten w hondzie to skrzynia 5-cio biegowa !!!! Zastanawiające w dzisiejszych czasach - obawiam się że spalanie i prędkość działania skrzyni może być taka jak za czasów gdy wszystkie automaty były 5-cio biegowe. W dodatku nie wiem jak to się przekłada na chałas w czasie szybszej jazdy.

Awatar Vincentus
    Auto
    Kamaz

Domyślnie

Automat w przypadku Toyoty to będzie bezstopniowa skrzynia CVT, która sama w sobie już nie jest tak awaryjna jak kiedyś, ale jednak sposób jej współpracy z silnikiem nie każdemu się spodoba. Natomiast automat Mazdy jest znacznie lepszy niż Hondy, która jeżeli chodzi o skrzynie, jest już mocno do tyłu. Osobiście z tych trzech polecałbym właśnie Mazdę.
    Dobry Kamaz nie jest zły

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Vincentus Zobacz posta
    Automat w przypadku Toyoty to będzie bezstopniowa skrzynia CVT, która sama w sobie już nie jest tak awaryjna jak kiedyś, ale jednak sposób jej współpracy z silnikiem nie każdemu się spodoba. Natomiast automat Mazdy jest znacznie lepszy niż Hondy, która jeżeli chodzi o skrzynie, jest już mocno do tyłu. Osobiście z tych trzech polecałbym właśnie Mazdę.
    Moje odczucia są takie:
    Mazda - chyba najładniejsza, na pewno najlepszy automat, dobre silniki, dobre zawieszenie, przestronny i spory bagażnik ale nie tak jak pozostałe dwa.
    Toyota - design na pewno ciekawy i chyba coraz bardziej mi się podoba, duży bagażnik i wnętrze (płąska podłoga z tyłu ale brak nawiewów), "dziwna" deska. Nie jeździłem więc nie wiem jak się sprawuje w czasie jazdy jeśli chodzi o skrzynię to nie doczytałem, że jest tam cvt i jeśli tak to chyba wolałbym manuala.
    Honda - podoba mi się chyba na równi z mazdą chociaż wiem że wygląd całkiem inny, wnętrze? ilość miejsca rewelacyjna i także płaska podłoga oraz nawiewy do tyłu, bagażnik także ogromny, bardzo fajne wrażenie sprawia tapicerka na siedzeniach i na boczkach drzwi (akurat pod łokciem) - taka mięsista, skrzynia tak jak pisałem mocno mnie zastanawia - mówię o automacie. Jeździłem manualem i dziwnie się operuje drążkiem umieszczonym tak wysoko na desce - podobno to wygodne - ale musiałbym się chyba przyzwyczaić.
    Generalnie na razie skłaniałbym się 1. honda/mazda 2. toyota ale liczę na opinie. Chętnie bym usłyszał opini posiadaczy.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

automat hondy jest powolny ale bardzo plynnie zmienia biegi.
    do sportowej jazdy sie nie nadaje ale pasuje do nie-sportowego auta jakim jest suv.

co do ekonomii: to ze ma 5 biegow nie znaczy, ze duzo pali. Jezeli jest zestopniowany tak jak w accordzie to piatka jest mega dluga i auto pali stosunkowo malo na trasie.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Nie wiem czy w CRV jest taki sam automat jak w Accordzie bo z takim miałem do czynienia. Tak jak mówi @Driv3r automat zmienia płynnie biegi, nie szarpie, nie gubi się , jednak potrzebuje chwilę czasu na "pomyślenie". Odpowiednio serwisowany, oraz umiejętnie użytkowany jest bardzo trwały i wytrzymały. W Accordzie praktycznie nie podnosi spalania.

Awatar Rok z Bagien
    340
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

A dlaczego nie Forester ?

Jestem bez mała na tym samym etapie co "ojciec założyciel", tyle że budżet skromniejszy.
    CRV jeździłem i mam mieszane uczucia.
    2.0 jest cichy (duuuuuży progres do poprzedniego modelu), bardzo ładnie tłumi nierówności, ma trwałe zawieszenie i jest praktycznie bezawaryjny.
    Drążek zmiany biegów rzeczywiści dość dziwaczenie umieszczony, ale można się przyzwyczaić. Automatem nie jeździłem.

Jeśli chodzi o CVT (w Toyce nie jeździełem), to odbyłem 2 jazdy próbne Outlanderem 2.0 CVT.
    I jest tak.
    Pierwsze wrażenie: żegnam Pana (tekst do sprzedawcy).
    Po drugiej jeździe: kurde jak można jeździć manualem, jaka wygoda i płynność...

CVT trzeba umieć jeździć i zaakceptować jej słabości. I albo nigdy więcej do samochodu z CVT nie wsiądziesz albo nigdy z niego nie wysiądziesz....

U mnie na prowadzenie wychodzi, póki co, Forester.

Pozdrawiam, trafnego wyboru życzę.

Awatar vadeRR
    Auto
    SFXT 2014

Domyślnie

wszystkie 3 są świetnymi samochodami, i jakiegokolwiek wyboru dokonasz - będziesz zadowolony. Jednak honda z zewnątrz mi nie odpowiada. Jej proporcje są paskudne. Nie mógłbym takim samochodem jeździć. Taki kloc...CX5 była nr.1 (nie tylko dlatego, że w testach zawsze zajmuje nr1, pokonując nie tylko tiguana, kugę, ale nawet x3 i q5), dopóki nie zobaczyłem, nie wsiadłem i nie pojeździłem nową ravką. Wg mnie - lider klasy compactSUV. Aha - coś tam słyszałem i czytałem o słabej jakości blach w mazdzie (cienkie), nie wiem, na ile prawda...Także ja wybrałbym rav4. Choć od jakiegoś czasu myślę o :lol: Insignii 2.0T 4x4 ? nie potrzebuję tak dużo miejsca a dynamika jazdy i ogólne wrażenia trakcyjne nieporównywalne do suvów

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rok z Bagien Zobacz posta
    A dlaczego nie Forester ?

Jestem bez mała na tym samym etapie co "ojciec założyciel", tyle że budżet skromniejszy.
    CRV jeździłem i mam mieszane uczucia.
    2.0 jest cichy (duuuuuży progres do poprzedniego modelu), bardzo ładnie tłumi nierówności, ma trwałe zawieszenie i jest praktycznie bezawaryjny.
    Drążek zmiany biegów rzeczywiści dość dziwaczenie umieszczony, ale można się przyzwyczaić. Automatem nie jeździłem.

Jeśli chodzi o CVT (w Toyce nie jeździełem), to odbyłem 2 jazdy próbne Outlanderem 2.0 CVT.
    I jest tak.
    Pierwsze wrażenie: żegnam Pana (tekst do sprzedawcy).
    Po drugiej jeździe: kurde jak można jeździć manualem, jaka wygoda i płynność...

CVT trzeba umieć jeździć i zaakceptować jej słabości. I albo nigdy więcej do samochodu z CVT nie wsiądziesz albo nigdy z niego nie wysiądziesz....

U mnie na prowadzenie wychodzi, póki co, Forester.

Pozdrawiam, trafnego wyboru życzę.
    Forester? Też się zastanawiałem - co prawda jeszcze nie miałem okazji oglądać najnowszego. Na zdjęciach wydaje mi się jakiś taki - poprzedni chyba bardziej mi odpowiadał. No i forester mam wrażenie pozostaje do tyłu jeśli chodzi o wyposażenie a także ilością miejsca oraz bagażnikiem - może się mylę bo opieram trochę opinię na podstawie poprzedniego modelu. Co do CVT miałem okazję jeździć co prawda w innym samochodzie i jakoś nie przypadła mi do gustu, może jeszcze kiedyś spróbuję i się przekonam.

----- Poprzedni post napisany o 21:46 -----

Cytat Zamieszczone przez vadeRR Zobacz posta
    wszystkie 3 są świetnymi samochodami, i jakiegokolwiek wyboru dokonasz - będziesz zadowolony. Jednak honda z zewnątrz mi nie odpowiada. Jej proporcje są paskudne. Nie mógłbym takim samochodem jeździć. Taki kloc...CX5 była nr.1 (nie tylko dlatego, że w testach zawsze zajmuje nr1, pokonując nie tylko tiguana, kugę, ale nawet x3 i q5), dopóki nie zobaczyłem, nie wsiadłem i nie pojeździłem nową ravką. Wg mnie - lider klasy compactSUV. Aha - coś tam słyszałem i czytałem o słabej jakości blach w mazdzie (cienkie), nie wiem, na ile prawda...Także ja wybrałbym rav4. Choć od jakiegoś czasu myślę o :lol: Insignii 2.0T 4x4 ? nie potrzebuję tak dużo miejsca a dynamika jazdy i ogólne wrażenia trakcyjne nieporównywalne do suvów
    Także widzę jak mazda wygrywa wszystkie testy po kolei Trochę dziwne, że prawie nigdy wśród samochodów porównywanych nie ma CRV. Nie widziałem też nigdzie do tej pory porównania z RAV4 no ale to nowość. Może w najbliższym czasie pojawi się jakieś porównanie i może pojawi się wtedy także CRV. Tak przy okazji szkoda że na autogalerii prawie nie ma testów porównawczych. Może warto by o tym pomyśleć? Jeśli chodzi o blachy to nie wiem jak jest w CX-5 ale ogólnie do tej pory o mazdach jeśli chodzi o blachy bylo nie za dobre zdanie - wiem bo przy poprzednim zakupie rozpatrywałem mazdę 6.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów