Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 333

Wątek: Toyota RAV4, Honda CR-V czy Mazda CX-5 ?

Auto
    Corolla E12, mazda 323f bj, Mazda 6 GJ 2012

Domyślnie

Przejrzałem sobie cennik i wersje wyposażenia rav4 i za 130tys nie dostanie się kompletnie wyposażonego samochodu z benzyniakiem i 4x4. Należy jeszcze dodać z 10 tys. zł (ksenony+pakiet safety+lakier+jak kto woli navigacja i relingi) co daje absurdalną cenę. Dziwne ze w wersji najwyższej (prestige) nie ma ksenonów, czy autoamtycznych świateł a w Aurisie już jest dziwne to wszystko.
    Ja bym wybierał między cx-5 lub subaru forester. Wreszcie mit ze subaru pali jak smok jest nieprawdą bo według broszurek pali mniej niż rav4, cr-v.

Awatar vadeRR
    Auto
    SFXT 2014

Domyślnie

"co daje absurdalną cenę"...to fakt niestety a jeżli ktoś zażyczyłby sobie D-CAT A/T Prestige + wszystkie pakiety dobija do 2 stów, i wchodzi się w rejony bmw x3, mercedesa glk że o audi q5 nie wspomnę, a przecież Toyota, choćby chciała, NIE JEST marką Premium.,..faktycznie, ceny wersji podstawowej są w miarę, ale z cenami pakietów przegięli i to ostro

Awatar Rok z Bagien
    340
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

[QUOTE=mateo_007;556397]Forester? Też się zastanawiałem - co prawda jeszcze nie miałem okazji oglądać najnowszego. Na zdjęciach wydaje mi się jakiś taki - poprzedni chyba bardziej mi odpowiadał. No i forester mam wrażenie pozostaje do tyłu jeśli chodzi o wyposażenie a także ilością miejsca oraz bagażnikiem - może się mylę bo opieram trochę opinię na podstawie poprzedniego modelu.[COLOR="Silver"]

Nowy jest pod tym względem bardziej funkcjonalny. Z przodu i z tyłu wygodnie miejsce zajmą nawet osoby wysokie. Można spokojnie dobrać fajną pozycję do jazdy, i to z przodu, jak i z tyłu. Obszerność Forestera jest porównywalna z RAV4, Outlanderem III i nową CRV. Jest na pewno większy od CX5 w środku.

Bagażnik nie porywa 505 l., ale zawsze można spakować graty na wakacje pod dach.
    Ani RAV4, ani Foresterem jeszcze nie jeździłem. Według obiegowych opinii Subaru miażdży prawie każdy pojazd w swojej klasie, napędem, zachowaniem na gorszych nawierzchniach i zawieszeniem. Nic ponoć nie zastąpi SAWD, żadna elektronika. Jak jest nie wiem.

Z Foresterem jest problem z ceną u dealerów. U brokerów wygląda to lepiej, ale ciężko od nich uzyskać, choćby pełną specyfikację wyposażeniową pojazdu, no i w sumie to się nie wie, ile będzie on kosztował finalnie.

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Cokolwiek wybierzesz z tej trójki - Rav, Crv, Cx- będziesz zadowolony. Wszystkie są japońskie, wszystkie zapewniają odpowiednią jakośc i są na podobnym poziomie.

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

[QUOTE=Rok z Bagien;556435]
    Cytat Zamieszczone przez mateo_007 Zobacz posta
    Forester? Też się zastanawiałem - co prawda jeszcze nie miałem okazji oglądać najnowszego. Na zdjęciach wydaje mi się jakiś taki - poprzedni chyba bardziej mi odpowiadał. No i forester mam wrażenie pozostaje do tyłu jeśli chodzi o wyposażenie a także ilością miejsca oraz bagażnikiem - może się mylę bo opieram trochę opinię na podstawie poprzedniego modelu.[COLOR="Silver"]

Nowy jest pod tym względem bardziej funkcjonalny. Z przodu i z tyłu wygodnie miejsce zajmą nawet osoby wysokie. Można spokojnie dobrać fajną pozycję do jazdy, i to z przodu, jak i z tyłu. Obszerność Forestera jest porównywalna z RAV4, Outlanderem III i nową CRV. Jest na pewno większy od CX5 w środku.

Bagażnik nie porywa 505 l., ale zawsze można spakować graty na wakacje pod dach.
    Ani RAV4, ani Foresterem jeszcze nie jeździłem. Według obiegowych opinii Subaru miażdży prawie każdy pojazd w swojej klasie, napędem, zachowaniem na gorszych nawierzchniach i zawieszeniem. Nic ponoć nie zastąpi SAWD, żadna elektronika. Jak jest nie wiem.

Z Foresterem jest problem z ceną u dealerów. U brokerów wygląda to lepiej, ale ciężko od nich uzyskać, choćby pełną specyfikację wyposażeniową pojazdu, no i w sumie to się nie wie, ile będzie on kosztował finalnie.
    Widzę że forester ma dużo zwolenników. Muszę się widzę przejechać do subaru chociaż z wyglądu wydaje mi się najmniej ciekawy.
    Co do RAV4 faktycznie wychodzi drożej więc ponieważ nie była głównym faworytem więc chyba odpada. Pozostaje pytanie CRV czy CX-5 no a może te forester?
    Nadal czekam na opinie.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Rozwazam podobne auta (+ podwyzszone kombi), ale z dieslem i automatem.
    Dla mnie to z grupy ktora wspomniales faworytem jest RAV4 (najbardziej podoba mi sie z zewnatrz) no i ma 6cio stopniowy automat. W poniedzialek mam jazde probna 150 konnym dieslem wiec opisze wrazenia.
    Mazda rowniez bardzo mi sie podoba, ale jeszcze ja nie jezdzilem. Natomiast tez slyszalem sporo zlego o blachach - pytanie czy nie jest to przesadzone. Ma tez najmniejszy zbiornik paliwa i najmniejszy bagaznik (ale z roleta, a RAV4 ma chyba zwykla polke jak w hatchbacku - do sprawdzenia)

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Lepiej slaba blacha a Mazdzie niz motor Toyoty(diesel)

Auto
    VW Arteon 2.0TDI 190KM

Domyślnie

A może nowa Kuga? Całkiem nieźle wygląda tylko nie wiem jak autor zaopatruje się w uturbione benzyny skoro diesel odpada.

Awatar Rok z Bagien
    340
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Kuga jest o pół numeru mniejsza niż RAV4, CRV, czy Mazda CX5. Z tyłu na nogi dramat, bagażnik 442 l.

@Piciu RAV4 ma roletę, miękką, ale do tego (bodaj od wersji Premium) ma fajny patent na organizację bagażnika. 2 drążki i siatkę. Owe drążki można w różnych miejscach bagażnika umieścić i rozpiąć pomiędzy nimi siatkę. Jak Ci to nie potrzebne można schować w bagażniku, gdzie przewidziano na te rzeczy miejsce.

Auto
    Honda CRV IV

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rok z Bagien Zobacz posta
    Kuga jest o pół numeru mniejsza niż RAV4, CRV, czy Mazda CX5. Z tyłu na nogi dramat, bagażnik 442 l.

@Piciu RAV4 ma roletę, miękką, ale do tego (bodaj od wersji Premium) ma fajny patent na organizację bagażnika. 2 drążki i siatkę. Owe drążki można w różnych miejscach bagażnika umieścić i rozpiąć pomiędzy nimi siatkę. Jak Ci to nie potrzebne można schować w bagażniku, gdzie przewidziano na te rzeczy miejsce.
    Tak RAV4 ma roletetkę co więcej zwróciłem uwagę, że ma bardzo fajne "miejsce" na roletkę pod podłogą gdzie można ją schować gdy jest nie potrzebna.
    Co do Kugi to rozumiem że mowa o starym modelu z tym dramatem w bagażniku i na nogi z tyłu ale w salonach jest już nowy. Jeszcze go nie oglądałem w salonie - widziałem go tylko przejeżdżając koło salonu - stał przed nim. O ile jednak nowy miał super design i bardzo mi się podobał ale był faktycznie ciasny o tyle nowy z tego co czytałem/słyszałem jest przestronny ale nie jest już taki ładny. Jeszcze może w którymś momencie zerknę na niego ale raczej chyba mi się nie podoba, zresztą w chwili obecnej jeżdżę fordem i nie żebym narzekał bo wszystko jest ok ale chcę odmiany - nigdy nie należałem do tych co jeżdą jedną marką - wolę próbować różnych.
    Wczoraj w moto on był test subaru Chyba coraz bardziej mi się podoba no ale muszę jeszcze pooglądać. Na razie póki co mazda lub honda + czarny koń subaru

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów