Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 34 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 333

Wątek: Toyota RAV4, Honda CR-V czy Mazda CX-5 ?

Awatar Rok z Bagien
    340
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Względem Kugi.
    Napisałem o NOWYM modelu !!! Byłem w salonie, ustawiłem fotel kierowcy dla siebie, a potem zasiadłem "za sobą". No i dupa. Mało miejsca, zdecydowanie odstaje od rozpatrywanych przez Ciebie pojazdów.

pzdr

Auto
    zamówione, produkuje się

Domyślnie

Przejedź się każdym z nich i sam oceń - wszystko zależy od potrzeb. Toyota jest najświeższa i najtańsza, Honda najbardziej pakowna, a Mazda łączy kilka fajnych cech w codziennym użytkowaniu.
    W mojej opinii Honda jest najbardziej przestronna, ale ma żałosny prześwit (16,5cm to wartość dla limuzyny klasy średniej, a nie suva). Toyota wygląda wg mnie bardzo niespójnie i nawet jakby jeździła najlepiej, to bym nie kupił - jest natomiast najrozsądniej wyceniona. Mazda ma duży prześwit, jest najlżejsza i najlepiej jeździ z tej trójki, nie każdemu spodoba się jednak zachowawcza stylizacja kokpitu. Ma też, w mojej ocenie, najlepszy automat z wymienionych (0-100 w 9,2s po zmianie sterownika i dołożeniu funkcji kick-down od produkcji 2013).
    Wspomniana wcześnej nowa Kuga jest jednak o pół rozmiaru mniejsza.

Awatar trynid.pl
    Auto
    Honda Accord

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Omaley Zobacz posta
    Cokolwiek wybierzesz z tej trójki - Rav, Crv, Cx- będziesz zadowolony. Wszystkie są japońskie, wszystkie zapewniają odpowiednią jakośc i są na podobnym poziomie.
    CR-V to raczej z nazwy jest japoński, a w zasadzie względem siedziby firmy matki Ta generacja produkowana jest w UK, a dokładniej w fabryce w Swindon.
    www.trynid.pl - wszystko co chcesz wiedzieć o motoryzacji
    [teksty to wyraz moich osobistych poglądów, nie należy ich identyfikować z linią programową Trynid.pl]

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Wczoraj testowalem RAV4 z dieslem 2.2, reczna skrzynia i na 18tkach. Moja opinia:

http://www.autogaleria.pl/forum/show...tostrada/page6

Gdzie produkowana jest nowa RAV4?

Auto
    Corolla E12, mazda 323f bj, Mazda 6 GJ 2012

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Dla mnie to z grupy ktora wspomniales faworytem jest RAV4 (najbardziej podoba mi sie z zewnatrz) no i ma 6cio stopniowy automat. W poniedzialek mam jazde probna 150 konnym dieslem wiec opisze wrazenia.
    Mazda rowniez bardzo mi sie podoba, ale jeszcze ja nie jezdzilem. Natomiast tez slyszalem sporo zlego o blachach - pytanie czy nie jest to przesadzone. Ma tez najmniejszy zbiornik paliwa i najmniejszy bagaznik (ale z roleta, a RAV4 ma chyba zwykla polke jak w hatchbacku - do sprawdzenia)
    RAV4- 6-stopniowy z dieslem, bezstopniowy z benzyną, w Mazdzie też jest 6-stopniowy automat w dieslu i benzynie. Mam najnowszą Mazde 6, i nie ma co przesadzać z plastiku karoseria nie jest zrobiona) a auto nie zardzeniweje totalnie w 3 lata że trzeba będzie nadkola robić.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rok z Bagien Zobacz posta
    Względem Kugi.
    Napisałem o NOWYM modelu !!! Byłem w salonie, ustawiłem fotel kierowcy dla siebie, a potem zasiadłem "za sobą". No i dupa. Mało miejsca, zdecydowanie odstaje od rozpatrywanych przez Ciebie pojazdów.

pzdr
    Nie wiem w jakiej Kudze siedziales, ale ja nowa jezdzilem, mam 180cm wzrostu i za siebie spokojnie moglem usiasc. Pozatym Kuga wcale nie jest o rozmiar mniejszym autem...

Osobiscie bym crossover, SUV w benzynie nie kupil, te auta sa zbyt ciezke i srednio aerodynamiczne, za czym idzie wyzsze spalanie i gorsza dynamika. W kazdy razie jazda 1.6 Ecoboost 110kW bedzie przyjemniejsza niz z 2.0 w Hondzie, RAV4, CX-5 lub w Foresterze... Kuga rewelacyjnie radzi sobie z polskimi drogami - nawet na 18" felgach. Z tego co czytalem, Forester jest bardzo twardy, RAV4 jest nie wiele lepsza.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Atlis Zobacz posta
    Kuga rewelacyjnie radzi sobie z polskimi drogami - nawet na 18" felgach. Z tego co czytalem, Forester jest bardzo twardy, RAV4 jest nie wiele lepsza.
    Wiesz, z tym resorowaniem to rzecz wzgledna. Jezdzilem nowa RAV4 i dla mnie komfort byl ok i to na 18tkach, wiec na 17tkach powinno byc nawet lepiej. Tak czy siak kola sa spore (18tki mialy profil 55), wiec jakos sobie radza. Ale musze przyjzec sie Kudze. Jaki silnik diesla mozna tam polecic?

Co do benzyny: ogolnie zgadzam sie z Toba, ale jesli ktos jezdzi glownie po drogach krajowych (nie-autostrady), to benzyna daje rade (no, oprocz wyprzedzania). Natomiast na autostradzie to pewnie spalanie idzie w kosmos przy szybszej jezdzie i tam diesel jest duzo lepszy.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

No polecic mozna tylko jeden - 2.0TDCi, bo innego nie ma. Sa tylko rozne moce - 140 i 163KM. Ja jezdzilem mocniejsza wersja i mniej bym raczej nie chcial... ale z drugiej strony roznica ceny cennikowej pomiedzy 140KM AWD i 163KM AWD jest 12tys, wiec na pewno wzialbym 140KM i odrazu pojechal na strojenie za maks 1500zl (pewnie ze 175KM by wyszlo).

Benzyna - jezeli ktos jezdzi przewaznie drogi krajowe - jak najbardziej. Miasto i autostrady juz bedzie gorzej - w miescie bedzie trzeba non-stop te mase rozbujac a na autostradzie z kolei odezwie sie opor aerodynamiczny. Z dieslem mialem spalanie 6.6l w trasie z Wawy do Lublina (trzy osoby + maly bagaz) a z Lublina do Wawy 6.9l (dwie osoby, maly bagaz, proby dynamiczne). Oczywiscie mowa o spalaniu wedlug komputera, czyli pewnie +/- 0.5L, co i tak uwazam za bardzo przyzwoity wynik.

Awatar Rok z Bagien
    340
    Auto
    Mitsubishi ASX 1.6 Pb

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Atlis Zobacz posta
    Nie wiem w jakiej Kudze siedziales, ale ja nowa jezdzilem, mam 180cm wzrostu i za siebie spokojnie moglem usiasc. Pozatym Kuga wcale nie jest o rozmiar mniejszym autem...
    W nowej my friend.
    W Łodzi salon obok salonu, Toyota obok Forda.
    A z 500 m. dalej jest salon Hondy i tam siedziałem w CRV.

Różnica jest znaczna w każdym wymiarze. Na korzyść Toyoty i CRV.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez szymon1984 Zobacz posta
    Ma też, w mojej ocenie, najlepszy automat z wymienionych (0-100 w 9,2s po zmianie sterownika i dołożeniu funkcji kick-down od produkcji 2013).
    Wspomniana wcześnej nowa Kuga jest jednak o pół rozmiaru mniejsza.
    Rozumiem, ze ten nowy sterownik tez jest do wersji z dieslem?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów