Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Czym zastąpić samochód idealny?

Awatar Wojciech Gerwatowski
    Auto
    jazz honda jazz

Domyślnie Czym zastąpić samochód idealny?

Witam. Przepraszam za prowokacyjny tytułu. Będąc szczęśliwym posiadaczem Hondy Jazz zacząłem sie zastanawiać czym by ją wkrótce zastąpić. Interesuje mnie kompakt ok 25 do 35 tys. Silnik benzyna do 1.6, wiek 4 lub 5 lat dka małej rodziny z jednym bobasem. Moje typy za 25 tys to Renault Megane , trochę droższa jest Honda Civic, pewno blizej 35 tyś. Jakiś sugestie?
    Mała korekta. Samochodów będzie kupiony w UK.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Jeśli jeździsz Jazzem i tak go chwalisz to wyczuwam Hondziarza, więc za dwadzieścia parę tysięcy kupisz Civica VII 1.6. Bardzo dużo miejsca w środku, spory bagażnik. Spalanie i osiągi również jak najbardziej do zaakceptowania. Zostaje tylko tandetne wnętrze i nie każdemu podobający się wygląd, ale za to autko jest praktycznie bezawaryjne. Możesz również pomyśleć o Civicu UFO, 1.8 benzyna tylko (mówiłeś ,że do 1.6, ale akurat ten silnik ma osiągi dwulitrowego a pali tyle co 1.6), z 2007 roku powinien do 35tys się znaleźć. Auto sporo nowocześniejsze, lepiej wyposażone itd. Minusami są kaszankowata widoczność do tyłu, oraz dosyć kiepska jakość montażu wnętrza (skrzypi na dziurach).

Auto
    jazz honda jazz

Domyślnie

Honda byla kupiona po dość drobiazgowej selekcji negatywnej. Zalezalo mi na samochodzie pojemnym, niezawodnym i względnie tanim w eksploatacji. Jazz wywiazal sie perfekcyjnie dlatego osmielam nazywać go samochodem idealnym. Nie popadajac w skrajności, to chyba najbardziej udany model Hondy. Probowalem Civica UFO, ale tak jak napisałeś- jakość wnetrza jest troche rozczarowujaca. Moj Jazz po 160 tyś ani nie piśnie we wnętrzu.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Zgadza się ,że jakość wnętrza a raczej montażu nie powala na kolana, ale auto ma też sporo innych zalet i według mojej opinii jest w czołówce swojej klasy. Pod kątem prowadzenia,osiągów, spalania i bezawaryjności jest na prawdę dobrze. O Megane nie za bardzo Ci coś powiem bo nie miałem do czynienia z tym samochodem.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Civic UFO 1.8 benzyna bardzo fajny. Byłem kiedyś na jeździe testowej i bardzo dobrze mi się nim jeździło. Do 110 nawet przyspiesza

Auto
    jazz honda jazz

Domyślnie

Zgadzam sie, samochód fajnie jeździ. Troche glosny jak na nowożytne standardy, dlatego nie wyklucza Megane. Nie prwadzi sie tak dobrze, mniej sportowo ale wciąż ok i zapewnia trochę więcej komfortu resorowania. Moje jedyne zastrzeżenia to nie najlepsza reputacja, ale może sie mylę.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Dla mnie prowadził się przyjemnie. Jego zaletą jest też popularność. Łatwo znaleźć na rynku wtórnym zadbany egzemplarz.

Domyślnie

Jeśli chodzi o Civic UFO (jak ten model określacie), to auta zadbane auta z lat 2007-2008 potrafią kosztować jeszcze około 37-40 tys. Silnik 1.8 ivtec 140KM jest doskonały do miasta. Niewielki moment u dołu=niewielkie obciążenie sprzęgła. W trasie zaś dokręcenie już do 4500obr/min daje wystarczający efekt. Powyżej 120km/h robi się głośno. Generalnie lepiej chyba brać wersje na R16, bo 17 mimo świetnej prezencji potrafią dać popalić nie tylko podróżującym ale i oponie (oczywiście przy spotkaniu z dziurą). Co ciekawe R17 dla Civica są obecnie śmiesznie tanie w salonach Hondy. Tylko około 300zł za sztukę.

Spalanie: w trasie od 5,7 do 7 w mieście od 9 do maksymalnie 10,5-11l/100km.

Auto
    jazz honda jazz

Domyślnie

Dziekuje za wasze uwagi. A czy moze ktos z forumowiczow pokusi sie o porownanie Fiat Bravo w stosunku do Meganki i Civica. Marka fiat na angielskim rynku ma ta niezaprzeczalną zalete, że traci bardzo na wartosci. Zastanawialem sie nad Bravo jako tanszą alternatywą. Bylem kiedyś nawet na jezdzie próbnej uzywanym egzemplarzem i z tego co pamietam samochod robił bardzo pozytywne i zarazem solidne wrażenie. Z tego co pamietam to był 1,4 bez turbo z 6 biegowa skrzynią.

Auto
    Renault Megane II Grandtour

Domyślnie

Meganka na pewno jest bardziej komfortowa i ma więcej miejsca na tylnych siedzeniach.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów