Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Renault 18

Administrator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Renault 18

Auto
    Focus

Domyślnie

Ech... pamiętam jak 20 parę lat temu, jako mały dzieciak czytałem książki Z. Podbielskiego, m. in. "Samochody francuskie" i śliniłem się na widok właśnie takich wozów jak R18, P205, CBX, itp.

Pzdr

Auto
    Renault Laguna Nevada 2.0 '98

Domyślnie

Wspaniały artykuł na zakończenie ciężkiego dnia. Może jestem mało obiektywny, bo od zarania dziejów szaleję za francuskimi autami z minionych dekad, ale ten model przyprawia mnie o szybsze bicie serca. No może niekoniecznie cherlawy Diesel ani kiczowaty, dwukolorowy model dla Amerykanów, ale już Turbo w nadwoziu kombi to majstersztyk. Można uznać, że z tym ostatnim Francuzi przecierali szlaki dla innych, m.in. modeli RS od Audi, również zaklętych w praktycznej budzie.

Turbo Break prawdopodobnie będzie mi się dzisiaj śniło.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Ja wprawdzie nie szaleję za francuskimi samochodami z minionych dekad, choć styczność z nimi za dzieciaka miałem (ojciec posiadał Renault 14, później 25, a następnie Lagunę - w sumie był więc dość wierny tej marce w latach 80'-90'), ani ogólnie oldtimerami / youngtimerami, nie interesowałem się też wówczas ponad miarę samochodami, niemniej artykuł przeczytałem z ogromnym zaciekawieniem. Był bardzo ciekawy, dziękuję

Domyślnie

Dlatego podczas pierwszej modyfikacji w 1958 roku zrezygnowano z automatycznych skrzyń biegów w Wołdze M-21 - od tego czasu we wszystkich autach montowane były manualne przekładnie.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

cóż za unikalny kształ kierownicy całkiem przyjemne było widzę wnętrze

a najlepsze są w nim suwaczki na konsoli środkowej, teraz już tylko same przekrętła, nie ma już czym posunąć aby było np. cieplej lub zimniej.

Jednak '21 Nevada' chyba znacznie mocniej odcisnęła swoję piętno w historii i też wyglądałą z zewnątrz oryginalniej.

Domyślnie

To bylo jedno z pierwszych zachodnich aut jakie widzialem z bliska. Sasiedzi mieli takiego.

Domyślnie

Jestem posiadaczem Renault 18 I Kombi, było to moje pierwsze auto ale go nie sprzedaję.
    Do czasu ...
    Mój ulubiony samochód!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów