Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 11 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 110

Wątek: Wybór nowego kompaktu ~70000

Auto
    Toyota Avensis I

Domyślnie Wybór nowego kompaktu ~70000

Witam wszystkich,
    Przymierzam się do zakupu nowego, benzynowego, 5-drzwiowego kompaktu. Suma do wydania ok. 70 000 +/-. Przez ostatnie tygodnie sporo się naogladałem, sporo pojeździłem. Chciałem się z Wami podzielić moimi przemyśleniami i poprosić o rady w podjęciu decyzji.
    Moje typy:

KIA ceed -ver L początkowo mój faworyt. Design zewnętrzny i wewnętrzny bardzo mi się podoba. Stosunek wyposażenie/ cena na fajnym poziomie. Natomiast są pewne mankamenty w jeździe. Ogólnie uważam ,że prowadzi się dość przeciętnie, nie daje jakiejś większej frajdy. Niewygodne fotele (nawet w XL). Odbyłem 2 jazdy próbne, zasiadłem w kilku w autach w salonie, ale mimo dużej możliwości regulacji nie potrafiłem znależć wygodnej pozycji. Za każdym razem dyskomfort w odcinkuku lędzwiowym. Nie wiem czy to tylko kwestia przyzwyczajenia czy poprostu mi nie pasują. Druga rzecz to słupki między przednią a bocznymi szybami, które są ustawiono mocno poziomo, przez co zasłaniają widoczność na boki. Jestem wysoki i mam dość mocno odsunięty fotel do tyłu, więc szczególnie mi to przeszkadza. Poza tym ciężko wyciągnąć jakieś większe rabaty u dealerów ( przynajmniej mi się nie udało), praktycznie nie ma już aut z zeszłego sezonu.

Ford Focus, wersja Edition, ecoboost 1.0 125KM. Bardzo fajna oferta. Już startowo dobrze wyposażone auto. Dodatkowo w salonach Forda lubią się targować . Otrzymana oferta: klimatyzacja dwustrefowa, metalic, pakiet Seat (dodatkowa regulacja foteli), konsola Premium, autoalarm, za ~64 500. Auto bardzo fajnie się prowadzi. Bardzo zwinne, mimo 1.0 125 nieźle "się zbiera". Przyjemny dźwięk, taki trochę sportowy , tego 3-cylidrowego silniczka. Dobra pozycja za kierownicą, czuje się kontrolę nad autem. Oczywiście są minusy: wygląd zewnętrzny bardzo przeciętny, żeby nie napisać nieatrakcyjny. Słabo wygląda też wnętrze. Jeszcze kierownica i zagary wyglądaja fajnie to reszta deski to jakiś koszmar. Strasznie plastikowy kokpit, aż ciężko na niego patrzeć. Jedynym ratunkiem to zakup audio Sony co znacznie poprawia sytuację, ale podbija cenę o 4000, co mnie jako nie audiofila nie zbyt cieszy. Kolejna rzecz to ten silnik. Na papierze i w czasie jazdy wszystko fajnie. Poza tym dodatkowo małe spalanie. Ale jaka jest jego trwałość i awaryjność- trudno określić.

Volkswagen Golf VII 1.4 122KM, ver. Highline ( wydaje mi się,że tu ewentualnie warto dołożyć to tej wyższej wersji,po dodaniu dodatków wyszło tylko nieznacznie drożej niż Comfortline). Za dodatkowe: metalic, alarm, czujniki parkowania, podstawowe ksenony ok 74000 (najtaniej ile udało mi się utargować). Nigdy nie bylem fanem Golfa ( czy Volkswagena), nawet nie myślałem,że będę się zastanawiał nad kupnem nowego. Ale ta siódemka naprawdę mi się podoba, choć pewnie nie tak jak redaktorom polkiej prasy (perfectum mobile itd). Ma ładny przód ( bardziej zadziorny, agresywny niż 6) . A z boku wygląda jak... Golf, czyli nic specjalnego. Wnętrze Highline proste, ale przyjemne i eleganckie. Materiały ok. Fotele sportowe, wygodne. Pozycja za kierownicą komfortowa. Autem jeżdziło mi się bardzo przyjemnie. Dobrze wchodzi w zakręty i naprawdę jest nieźle wyciszony. Tu podobnie jak z Fordem problemem może być silnik, historia poprzedniego TSI pokazuje,że to struktura nie bez wad.

Skoda Octavia III, rabat ok 7-8 %. Największy w klasie. Naprawdę ładny samochód. Przestronny w środku, dużo miejsca i niezły bagażnik. Trochę gorsze matariały niż w Golfie ( moim zdaniem). Natomiast zaskoczyło mnie to,że samochód w podobnej konfiguracji wychodzi praktycznie drożej niż Niemiec (choć Octavia byłaby 140-konna).

Seat Leon- znam tylko ze zdjęć i recenzji zagranicznych. Bardzo ładny, ciekawa linia nadwozia. Wewnątrz straszna prostota deski roździelczej :/ Jakość - trudno określić. Samochód bardzo ciekawy, niestety chyba nie prędko będzie nam dane zakupić go w kraju. Tym bardziej,że nie znana jest jego cena, nie wiadomo czy warto czekac.

Toyota Auris II - nie jeździłem. Zewnętznie ładny samochód. Mam Toyotę, więc marka jak najbardziej mi odpowiada. Ale wnętrze tego pojazdu to jakaś kpina. W starej Avensis wygląda lepiej. Dlatego został odstrzelony, może niesłusznie?

Proszę o jakieś uwagi. Może coś byście doradzili, albo przedstawili swoje opinie. Nad jakimi samochodami warto się jeszcze zastanowić. Powiem szczerze,że nie myślałem o francuskich autach. Może warto na którys zwrócić uwagę.

Auto
    Focus

Domyślnie

Z tego co piszesz, najfajniej wypadł Golf, tylko... no właśnie - ten silnik. Jak kupowałem ostatnio samochód (koniec 2009r.), to zrezygnowałem z Golfa 6 właśnie ze względu na już wtedy pojawiające się informacje o nienajlepszych doświadczeniach z silnikami TSI. Teraz VW zmodernizował te silniki i nie wiadomo w sumie, czy się cieszyć czy nie - czy wreszcie można takim samochodem spokojnie pojechać na urlop, czy to znowu bomba z opóźnionym zapłonem.
    Co do Toyoty - dla mnie niestety największą porażką jest właśnie wnętrze. Miałem kupić wtedy Corollę, ale te plastiki, przeraziły mnie. Zdecydowałem się na Avensisa w podstawowej wersji, w którym było trochę lepiej (jakoś tak byłem nastawiony na Toyotę, bo już jedną miałem) i niestety pierwszy zachwyt po zakupie szybko minął. Trzeszcząca konsola środkowa, rysująca się plastikowa nakładka na progu drzwiowym, kiepski materiał na fotelach, itp. Wydaje mi się, że jednak samochody europejskie są pod tym względem lepsze, swoją drogą jestem b. ciekawy jak wypadnie nowy Auris...

Pzdr

Auto
    Golfik

Domyślnie

Witam wszystkich na forum,

Od paru tygodni mam Golfa VII, więc jakbyśmy miał pytania o wnioski po 2000 przejechanych kilometrów to służę - na razie jestem bardzo zadowolony. Co do silnika, to VW twierdzi, że problemy zostały rozwiązane. Pytanie, czy im wierzyć...

Jeśli chodzi o Focusa, to mnie osobiście odrzuciło wnętrze, a dokładnie wzornictwo. Ktoś na forum porównał je do disco-wieży hi-Fi z początku lat 90. i niestety zgadzam się z taką opinią. IMHO silnik jest jeszcze większą zagadką jak 1.4 TSI.

Z Francuzami miałem minimalną styczność, ot mój ojciec kiedyś jeździł 307. Jako pasażerowi podobało mi się, jako kierowcy mniej...

Wybór należy do Ciebie
    Pozdrawiam.

Auto
    Focus

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Mrzafka Zobacz posta
    Witam wszystkich na forum,
    Jeśli chodzi o Focusa, to mnie osobiście odrzuciło wnętrze, a dokładnie wzornictwo. Ktoś na forum porównał je do disco-wieży hi-Fi z początku lat 90. i niestety zgadzam się z taką opinią.Pozdrawiam.
    Dokładnie z tym samym mi się kojarzy. Z miniwieżami AIWA pełnymi obłych kształtów i świecidełek

Jeśli chodzi o "Francuzy", to przeczytałem kiedyś taką opinię na forum Peugeota, że te samochody cierpią często z powodu nie do końca przemyślanych rozwiązań konstrukcyjnych. Np. źle zaizolowana wiązka przewodów - na początku nic się nie dzieje, ale po paru latach, gdy wilgoć zrobi swoje, zaczynają się problemy. Zresztą mam wrażenie, że jak mijam na drodze samochód z przepaloną żarówką, to najczęściej jest to właśnie Francuz. Od pracownika zajmującego się flotą w jednej z firm słyszałem, że samochody francuskie, to takie trochę "jednorazówki" - na początku jest wszystko ok, ale po kilku latach i powiedzmy 100 tys. km problemy mogą się zacząć piętrzyć. I nie piszę tego, żeby kogoś sprowokować - bardzo podobają mi się te samochody i po prostu sam jestem ciekawy jak to jest naprawdę. Zresztą w innym wątku pisałem o C5 w "Zakupie kontrolowanym", który po 230tys. i 7 latach był w świetnym stanie. W statystykach ADAC po 2006 roku Francuzy też wypadają przyzwoicie, także może nie ma się czego obawiać.

Pzdr

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Źle zaizolowana wiązka przewodów to akurat problem znany i przejściowy który dotyczy Peugeotów 307 i to tych sprzed FL.
    Nie wiem jak się innym ludziom sprawuje reszta kompaktów ale nie wydaje mi się, żeby 4 x żarówka, osłona katalizatora i klocki + tarcze hamulcowe to były ponadprzeciętne wymiany na blisko 100 000 km, jeśli coś większego to raczej wymiany gwarancyjne związane z silnikiem, przy 60 000 km był to rozrząd(w sumie nie wiem z jakiego powodu, przyjechał na przegląd a wyjechał z nowym rozrządem mimo braku zgłaszania potrzeby, pewnie jakaś akcja serwisowa) a przy 40 000 poduszka pod silnikiem która jednak okazała się ok, tyle, że to jest diesel.
    Inna sprawa, że widzę iż autora tematu interesują głównie dość świeże modele a francuzi takich w tej klasie poza DS4 i C4(IMO brzydkim) nie posiadają.
    Z tej listy mi osobiście najbardziej odpowiada Golf i to jego bym wybrał.
    Pozdrawiam.

Domyślnie

Nie zauważyłem info o przebiegu jaki pokonujesz w stosunku miasto/trasa. Jeśli sporo podróżujesz poza miastem odpuść silniki bez turbiny. Obecne konstrukcje 1.6 czy 1.8 w granicach 130-140KM i z momentami rzędu 160-170Nm to jest dno, nie nadające się do wyprzedzania, zwłaszcza przy załadowanym samochodzie. Szczególnie japońskie konstrukcje mają problemy z elastycznością. Miałem okazję pojeździć nowym dziełem Mazdy - szóstką, wprawdzie mówimy o klasie średniej, ale przy 2.0 pojemności 165 KM mocy i 210Nm momentu obrotowego i bardzo niewielkiej masie ten samochód wyje i rozczarowuje.

Focus z 1.6 150KM po rabatach chyba byłby ciekawszym rozwiązaniem niż 1.0.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Tomek, a gdzie autor napisał, że zamierza łamać przepisy ruchu drogowego i zostać królem lewego pasa, ścigając się z innymi Golfami po krajówkach z całą rodziną, załadowany po dach?

Ja bym proponował Golfa w nadziei, że 1.4 TSI są już dopracowane.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Co jest z tym Aurisem ze wszyscy tak po nim jada.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez maciek-m Zobacz posta
    Tomek, a gdzie autor napisał, że zamierza łamać przepisy ruchu drogowego i zostać królem lewego pasa, ścigając się z innymi Golfami po krajówkach z całą rodziną, załadowany po dach?

Ja bym proponował Golfa w nadziei, że 1.4 TSI są już dopracowane.
    Opadłem sił jak przeczytałem Twój post, ale odpowiem na niego.

Poza gronem drogowych idiotów, którzy śmiało śmigają po naszych w większości jedno jezdniowych drogach, jest też wielu, którzy mają słabe lub bardzo słabe samochody i zabierają się za wyprzedzanie. Mimo, że na co dzień jeżdżę samochodami o mocach odpowiednio 140,155 i 160KM to na autostradach nie przekraczam 120-130km/h, a na drogach krajowych 100km/h.

Posiadanie odpowiedniej elastyczności i mocy ma na celu dać Ci komfort i pewność siebie przy wyprzedzaniu (szczególnie tira), przy rozsądnej akustyce nie zarzynającej Ciebie i pasażerów. Osobiście, niedobrze mi gdy często widzę albo kierowców, którzy tworzą radosny sznur 5 albo i 10 samochodów za tirem lub autobusem "bo nie zdążę" albo tych, którzy jak już się zabiorą, to wyprzedzają latami.

Odpowiednia moc i moment pozwalają Ci na urwanie 3-5 sekund przy wyprzedzaniu dużego pojazdu, a to bardzo dużo czasu...

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

No ok, ale jeżeli auto ma być za 70 tys zł, to pomyśl jakiego Golfa VII byś za tyle dostał...
    Może przypadła by Ci do gustu Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive, bo można taką spokojnie wyhaczyć z 2012 roku.
    Nie wiem czy przypadkiem za 70 tys zł nie dostałbyś C4 1.6 VTi 120 w wersji Exclusive - na pełnym wypasie z masażem itd.
    Jak pokazuje ten test, 308 też się jeszcze dobrze trzyma, choć już za chwilkę wyjdzie następca. Myślę, że 1.6 VTi 120 Active albo nawet Style z 2013 może być ciekawą opcją.
    I jeszcze pozostaje Renault do rozważenia. Z jednej strony Megane 1.4 TCe 130 Bose Edition, ale z drugiej strony za taką kasę można mieć też Lagunę 2.0 140 Tech Run.
    Ewentualnie jeśli chcesz się trochę wyróżnić, to pomyśl nad Lancią Deltą 1.4 T-Jet 120 Silver z wyprzedaży 2012.
    A jeżeli zależy Ci na dobrym silniku, to jest jeszcze Fiat Bravo 1.4 MAT 140 Easy z pakietem Lounge.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów