Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 110

Wątek: Wybór nowego kompaktu ~70000

Auto
    zamówione, produkuje się

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Tomek Switalski Zobacz posta
    Szczególnie japońskie konstrukcje mają problemy z elastycznością.
    Z całym szacunkiem, ale chyba nie wiesz czym jest elastyczność.

Domyślnie

Zabawne. Jeszcze bardziej się uśmieje jak będziesz próbował udowodnić, że nowy skyactiv 2.0 jest elastyczny.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

ja mam gdzieś elastyczność, jeszcze na tyle kumaty jestem, że redukcja nie stanowi dla mnie problemu.

Auto
    Toyota Avensis I

Domyślnie

Witam ponownie. Kilku z Was polecało by zobaczyć ofertę Citroena. Dziś miałem okazję wybrać się do ich salonu. C4 wygląda ok, ale niczym mnie nie powala. Ale DS4 wygląda naprawdę konkretnie. Wewnątrz też prezentuje się pieknie. Bardzo ciekawy samochód, ta linia nadwozia...ehh. Lecz ciekaw jestem jak to jeżdzi. Niestety model do jazdy próbnej będą mieli dopiero za tydzień. Widziałem wątek o DS 4 na forum, bez większych informacji o cechach jezdnych i w sumie szybko upadł (czy początkowy zachwyt szybko wygasł?).

Auto
    różne

Domyślnie

Witam.

Miałem taki sam dylemat tylko cena bliżej 60 tyś i na placu boju zostały 2 samochody.
    Renault Megane 1,4 TCE 140 KM oraz Ford Focus 1,6 Ecoboost 150 KM.
    W porównywalnej cenie Megane ma lepsze wyposażenie a focus lepszy silnik a ponieważ mi na wyposażeniu nie zależy tylko na silniku to mimo gorszego designu wewnątrz zwycięzcą okazał sie focus.
    A po tygodniu wygląd focusa zupełnie mi przestał przeszkadzać bo nawet na niego nie zwracam uwagi za to z jazdy i spalania jestem super zadowolony
    W chwili obecnej jeszcze pewnie bym się zastanawiał nad nową octavią 1,4 140 KM ale wówczas jak wybierałem to nie było jej jeszcze.
    Jeśli chodzi o C4 (w DS4 pewnie jest to samo) to zwróć uwagę na skrzynie biegów bo mi zdecydowanie nie siadła.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joel Zobacz posta
    Widziałem wątek o DS 4 na forum, bez większych informacji o cechach jezdnych i w sumie szybko upadł (czy początkowy zachwyt szybko wygasł?).
    A nasz test czytałeś?
    http://www.autogaleria.pl/auto_test/...-chic,586.html

Z końcem miesiąca opublikujemy dodatkowo test wersji 1.6 THP 200.

Auto
    zamówione, produkuje się

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Tomek Switalski Zobacz posta
    Zabawne. Jeszcze bardziej się uśmieje jak będziesz próbował udowodnić, że nowy skyactiv 2.0 jest elastyczny.
    Nie będę - po prostu inaczej definiujemy elastyczność. Dla mnie to nie jest pomiar w jakim czasie auto przyspieszy na 4. biegu od 60 do 100km/h. To po prostu osiągi, za które odpowiada głównie krzywa momentu obrotowego.
    Dla mnie elastyczność to fakt, ze dzięki odpowiednio dobranym przełożeniom silnik jadąc 30km/h na 4. biegu nie będzie się 'krztusił' i szarpał - a jeśli zajdzie taka potrzeba, to bez zmiany na wyższy pojadę też 150km/h.
    Oczywiście wpływa to na komfort akustyczny - tylko co to ma do rzezy w temacie elastyczności?

Ale oczywiście to moje zdanie, z którym wcale nie musisz się zgadzać

A wracając do tematu - wybrałbym DS4, Ceed'a lub Golfa. Kompletnie różne, ale mają sporo cech, które mi w nich pasują.
    A jeśli priorytetem jest cena, to zdecydowanie Megane.

Auto
    S line

Domyślnie

Czy masz jakieś piorytety odnośnie wyboru? Jak wiadomo, jak coś ma być do wszystkiego, to jest do niczego.

Mogę co nieco powiedzieć o Golfie, którym jeździłem po krętych drogach, zachęcających do agresywnej jazdy. Golf się mnie słuchał; wszystkie drobne korekty na kierownicy, są przekazywanne na koła. Dobra jakość materiałów i sporo koni (w wersji 1.6) do wykorzystania (przy jeździe w pojedynkę). Mały spadek wartości, łatwa odsprzedaż.

Opel Astra: jak dla mnie, tu jest skok milowy w stosunku do poprzedniej generacji. Ponownie silnik 1.6, dający frajdę z jazdy. Również układ jezdny dobrze współpracuje z kierowcą.

Ponieważ estetyka jest dla mnie ważna, Megane (kombi) odpada, ze względu na "inne" materiały wnętrza od dwóch powyższych pojazdów.

Choć Golf jest kuszący, to jakbym nie musiał patrzeć na finanse, to brałbym Alfę.

Auto
    Focus

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez youngtimer Zobacz posta
    Ponieważ estetyka jest dla mnie ważna, Megane (kombi) odpada, ze względu na "inne" materiały wnętrza od dwóch powyższych pojazdów.
    Chodzi Ci o to, że Megane ma gorsze materiały niż Golf i Astra?

Pzdr

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Jak widać niektórzy zamiast jechać autem i patrzeć na to co się dzieje na drodze wola macac i oglądac plastiki.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów