Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 110

Wątek: Wybór nowego kompaktu ~70000

Awatar Peter74
    Auto
    VW GOLF

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Mrzafka Zobacz posta
    dzwoni diler i mówi, że z taśmy zszedł Golf dokładnie taki, jaki miał być, tyle że... trzydrzwiowy
    Nie wiem jak takie pomyłki są w dzisiejszych czasach możliwe, ale tak właśnie było.
    Niezły bajer dealera. Najprawdopodobniej jakiś klient zrezygnował z zamówienia. Albo salon dał ciała przy składaniu zamówienia. A jak powszechnie wiadomo ASO w Polsce się nie mylą. Pomyłki robią wszyscy poza nimi a najczęściej klienci :-)

Auto
    Toyota Avensis I

Domyślnie

Witam po przerwie. Dzięki za różne typy. Przez ten czas przemyślałem, obejrzałęm liczne samochody. Na tą chwilę zostaja dwa:

VW GOLF VII Highline 1.4 122 KM ( z pierwszego posta) + metalic, alarm, czujniki parkowania, podstawowe ksenony ok 74000

oraz......

Alfa Romeo Giulietta - podoba mi się strtasznie, nawet przód, który mnie początkowo nie przekonywał. Mam możliwość wzięcia samochodu z zeszłego roku:
    1.4 MA 170 KM Distinctive + pakiet sport 1 (felgi 17”, aluminiowe nakładki na pedały, lusterka zewnętrzne w kolorze satynowym, sportowe wykończenia zegarów, ciemne wykończenia wnętrza wraz z panelem deski rozdzielczej w ciemnym szczotkowanym aluminium, sportowe zawieszenie )+ pakiet premium (reflektory bi ksenonowe, Blue&Me z bluetoothem do telefonu, gniazdem USB w schowku, czujniki parkowania z tyłu, sterowanie radiem i telefonem w kierownicy ) + lakier pastelowy biały ( nie metalic, nie wiem jak będzie z utrzymanie i późniejszym wyglądem lakieru), czarna tapicerki skórzano-materiałowa, koło dojazdowe za ~78500

Alfa jest piękna w środku i na zewnątrz. Fajnie się nią jeździ. Wychodzi trochę drożej. Czytałem na forum Alfy, że jednak mają z nią różne kłopoty (zazwyczaj drobne, ale są). Też widzę różne niedopracowania, niedoróbki wewnątrz.
    Golf niczym szczególnym nie powala. Ale trudno się do czegoś przyczepić. Wydaje się byc bardziej dopracowany, solidniejszy.
    Wiem,że to dwa różne samochody, ale oba mi się podobają. Co wy sądzicie?
    Stereotypowo: rozum mówi bierz Golfa, serce Alfę....

Auto
    Focus

Domyślnie

1,4 i 170KM? Lepiej dobrze się zorientuj, na różnych forach polskich i zagranicznych, jak ten silnik sprawuje się przy dłuższej eksploatacji. Bo domyślam, się, że to jakaś wyżyłowana turbosieczkarnia

Pzdr

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Na pewno mniej wyżyłowana niż Fordowski ECO BOOST który nazwę ma jak napis z jakiejś chińskiej wieży z bazaru. Akurat z silnikami 1.4 MultiAir 170 KM nie ma żadnych problemów tak jak to było w przypadku najlepszego na świecie VW i jego TSI. Ludzie z Giuliettami mieli problemu na początku tzw choroby wieku dziecięcego, i ogólnie patrząc teraz z nich zostało boże 1/3 które akurat serwis bardzo sprawnie i szybko naprawia.

Może jednak warto zaryzykowac i pójść za głosem serca i wzroku a nie rozumu, golfów jest na ulicach jak mrówek a w Alfie na pewno się wyróżnisz i dodatkowo będziesz miał bardzo dobre osiągi i świetne zawieszenie.

Auto
    Alfa 1.4 ma

Domyślnie

Ja tylko moge polecic...naprawde dobre auto. Tez sie balem...ale nie taki...Nie mam w prawdzie duzo zrobione bo dopiero 32000 km ale wszystko gra, leje paliwo i jade..., z usterek to drganie lusterka I delikatnie łącznik czasem sie odezwie, ale to juz jest przygotowane do wymiany na gwarancji...ale jakos nie po drodze do serwisu... Gdy porownam do poprzedniego proceeda jesli chodzi o pierwsze 30 tys km to alfa wypada duzo, duzo lepiej pod wzgledem chorób wieku dziecięcego, mimo ze na nią nie chucham jak na poprzednie auto.. Spalanie, jesli jeździ sie normalnie to wyniki sa bardzo dobre, trasa 6-7L miasto w-wa 8,8-9,5L. Gdy sie szaleje i sie ciśnie to trasa 7,5 -8,5 miasto 10-11. Oczywiscie miasto bez stania w jakis dramatycznych korkach dzien w dzien przez wiekszosc czasu. Średnia z tych 32tys to cos około 8,8L 40% trasa 60% miasto, ale ja lubie czasem bez potrzeby troche szybciej...(mysle jakby odliczyć te niepotrzebne szaleństwa to coś około 8L by wyszło..) Średnia prędkość z tego dystansu cos około 39-40km/h. Nic nie skrzypi w srodku po tym przebiegu..
    Wiadomo golf napewno lepiej wykończony, spalanie bedzie troche mniejsze, no bo i silnik bedzie mniej zachęcał do ciśnięcia i pod tym wzgledem 1.4 tsi maja dobre wyniki. Co do awaryjnosci konstrukcji czy jakis chorób wieku dziecięcego to nie wiem czy tu alfa akurat jest wiekszym znakiem zapytania..

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Prawdę mówiąc poszedłbym za głosem serca i wziąłbym Alfę. Różnica w mocy obu samochodów jest dość spora. Nie napiszę, że osiągi Golfa są słabe, ale na pewno Alfą będzie się jeździło przyjemniej. No i tak jak wspomniał hondacbr11 nie zginiesz w morzu Golfów. Co do odsprzedaży w przyszłości to też faworyta nie widzę. Pewnie niektórzy powiedzą, że Golf lepiej będzie trzymał wartość, ale wcale nie musi tak być. Bo za chwilę pojawi się sporo ulepów po wypadkach psujących cenę. Doskonale widzę to po moim VW. Jest ich na rynku wtórnym tyle, że klient może praktycznie w nieskończoność przesmradzać. I utrata wartości jest przeogromna. W przypadku Alfy nie ma takiego zagrożenia.

Auto
    Golfik

Domyślnie

Oba samochody fajne, tylko na inne sposoby. Szkoda że nie można wziąć obu, byłoby coś na każdą okazję

Auto
    Ford Focus 3 1.6 ecoboost

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Na pewno mniej wyżyłowana niż Fordowski ECO BOOST który nazwę ma jak napis z jakiejś chińskiej wieży z bazaru. Akurat z silnikami 1.4 MultiAir 170 KM nie ma żadnych problemów tak jak to było w przypadku najlepszego na świecie VW i jego TSI. Ludzie z Giuliettami mieli problemu na początku tzw choroby wieku dziecięcego, i ogólnie patrząc teraz z nich zostało boże 1/3 które akurat serwis bardzo sprawnie i szybko naprawia.

Może jednak warto zaryzykowac i pójść za głosem serca i wzroku a nie rozumu, golfów jest na ulicach jak mrówek a w Alfie na pewno się wyróżnisz i dodatkowo będziesz miał bardzo dobre osiągi i świetne zawieszenie.
    Tak masz racje co do eco boosta jedyna jego wada to nazwa i napis jak z bazaru... super argument aby go nie brać. Co z tego że mam już zrobione nim 70tys i ani razu nie byłem w serwisie, co z tego że nic się z tymi silnikami nie dzieje ważna jest nazwa to jest bardzo istotna sprawa a multiair to sama nazwa mówi że motor jest najlepszy.

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

No proszę, jak się chce to i do nazwy silnika można się przyczepić

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Jak się chce to i do wszystkiego się można doczepić. Ale prawdę mówiąc mam tylko uraz do tego nowego 1.0 reszta jest jak najbardziej ok, ludzi którzy mają jako takie pojęcie o motoryzacji wiedzą że ford robi bardzo dobre silniki benzynowe, z dieslami sobie nie radził

A to że nazwa tak mi się skojarzyła i nie tylko mi bo i mojemu znajomemu tak samo, to nie taki przypadek. I nie wiem czemu od razu wyciągasz ile ty nie przejechałeś i bez awarii itd bo ja akurat nie przyczepiałem się do tego że to sa awaryjne jednostki. Bo ani o Fordowskich EB ano o TCE ani o dawniejszych t-jet i nowych Multiair i reszcie nie liczac VW nie było słuchać w tak negatywnym skierowaniu jak na volkswagenowskie TSI.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów