Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 110

Wątek: Wybór nowego kompaktu ~70000

Auto
    Toyota Avensis I

Domyślnie

Udało mi się ostatnio przejechać oboma samochodami, poczytałem trochę testów i opinii. Już robię przedostatnie podsumowania.

Giulietta - piękna z zewnątrz. Wnętrze przyzwoite, ale niepowalające. Niby fajne, w stylu retro-sportowym, ale w niektórych miejscach niedopracowane, ze słabych tworzyw.
    Jeśli chodzi o warunki jezdne są naprawdę fajne. Dobrze zachowuje się w zakrętach, a jazda w trybie Dynamic to prawdziwa frajda. Pojawia się banan na twarzy, ale momentami ciężko mi było Julkę ujarzmić . Trochę twarde zawieszenie ( wersja Sport), usztywnione, przez to czuć bardziej nierówności. Większe średnie spalanie ( ale to 170 KM) - więc można wybaczyć. Poczytałem forum Giulietty. Niestety natrafiłem na ciężki post - usterki po 10 tys. 73 strony o tym co się zepsuło. Głownie skarżą się na stukania, pukania, skrzypienia w drzwiach, zawieszeniu, fotelach, tylnej kanapie ( występujące/nasilające się na mrozie), awarie skrzyni biegów ( problemy w wbijaniu biegów), piski sprzęgła, szybkie niszczenie lakieru klamek itd. Głównie drobne rzeczy,rzadziej grubsze, podobno większości naprawiane w ASO, ale strasznie denerwujące w nowym samochodzie.Po to się kupuje auto w salonie, by nie musieć z nim ciągle jechać do warsztatu.

Golf (tak by porównywać bardziej obiektywnie, muszę wziąć pod uwagę Golfa 140 KM -cenowo wychodzą prawie tak samo)- z zewnątrz Golf, ale najładniejszy z dotychczasowych. W środku bardzo ładny, klasyczny, bez fajerwerków. Wg mnie wnętrze dopracowane, z dobrymi materiałami, nic nie skrzypi, ładniejsze niż w Alfie. Golf ma miększe zawieszenie, jest bardziej komfortowy. Jeździ się naprawdę przyjemnie, ale brak trochę tego sportowego ducha Alfy. Trochę mniej pali. Nie wiadomo jak z trwałością samochodu, to w końcu nowość. A niedawno oglądałem w TVN Turbo materiał o walce klienta z dealerem VW w sprawie samoczynnie skręcającej w prawo nowej Jetty ;/

Na to chwilę lekka przewaga Golfa. Boję się trochę tych opinii użytkowników Alfy o nie w pełni dopracowanym aucie ;/

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

To choroby wieku dziecięcego alfa jest już 3 lata na rynku więc większość ma wyeliminowanych a w dodatku masz 3 lata gwarancji.

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Też mi się wydaje, że teraz powinno być takich pierdółek mniej.

Nadal trzymam kciuki za Giuliettę w jakimś fajowym kolorku joel , jak oceniasz dźwięk silnika Julki i Golfa? Ma to dla Ciebie znaczenie?

Auto
    Toyota Avensis I

Domyślnie

@ hondacbr11 oba mają 2 lata gwarancji

@ Bochen Jeśli chodzi o dźwięk silnika to rzeczywiście Julki ma fajne brzmienie, takie sportowe w D, przyjemne , ale nie jakiś ryk. A Golfa jakoś słabo słychać ;P

Auto
    Alfa 1.4 ma

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joel Zobacz posta
    @ hondacbr11 oba mają 2 lata gwarancji

@ Bochen Jeśli chodzi o dźwięk silnika to rzeczywiście Julki ma fajne brzmienie, takie sportowe w D, przyjemne , ale nie jakiś ryk. A Golfa jakoś słabo słychać ;P
    Jeszcze mozesz troche ponegocjowac z dealerem bo rocznik 2013 napewno juz jest z 5letnia gwarancja bez limitu kilometrów, a jesli byś chciał dokupić do 2012 to chyba 3800pln wiec i tak nieduzo, ale moze by jeszcze udało sie wyciągnąć to przy zakupie albo chodziaz za 50% ceny (chyba ze sie da dokupić jeszcze przedłużenie przed końcem gwarancji, musisz dopytac i jakie sa tego wtedy koszty). I nie pisze tego ze wzgledu, ze alfa ale jesli jest taka możliwość w rozsądnej kasie to bym to brał niezależnie od marki.. Jak ja kupowałem to niestety była stara oferta i przedłużenie gwarancji na podobny okres kosztowało 17tys pln wiec sie wtedy nie zdecydowalem....

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

Krotko odnosnie silnika 1.4 TSI - ja uzywam go na codzien w Golfie Plus 2010 sprzegnietego z DSG - przejechalem 40 tys i odpukac nic sie nie dzieje. Dynamika w porzadku - ale to nie silnik dla mistrzow prostej... Kolega przejezdzil Leonem z ta sama jednostka 70 tys i tez 0 problemow...- teraz przesiadl sie do Golfa VII 140 konnego. Generalnie mysle ze troche to legendy ale troche jest w nich prawdy - wszystko teraz projektuje sie w duzo krotszej perpektywie uzytkowania - elektronike samochody czy inne dobra...
    Powodzenia w wyborze

Auto
    Alfa Romeo Giulietta 170 km benzyna distinctive+premium

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joel Zobacz posta
    Poczytałem forum Giulietty. Niestety natrafiłem na ciężki post - usterki po 10 tys. 73 strony o tym co się zepsuło. ;/
    Nie to, żebym się czepiał, ale dla równowagi możesz wejść na jakąś stronę użytkowników golfa, tam też znajdziesz sporo postów o różnych mniejszych i większych usterkach.
    Takiej radości z jazdy jak alfa nie dawał mi żaden inny samochód. Piszę to jako użytkownik Giulietty od pół roku i na razie zero problemów, żeby zwrócić Ci uwagę, że zadowoleni klienci alfy też się zdarzają. A tryb d na krętych drogach to naprawdę poezja.
    Natomiast z faktem, ze niezależnie od samochodu coś się musi popsuć i to w obecnych czasach zdarzy się szybciej niż kiedyś, należy się pogodzić i cieszyć z tego co jest w danej chwili - co też czynię.

Auto
    Toyota Avensis I

Domyślnie

Witam! Muszę odświeżyć temat, w którym tak fachowo mi doradzaliście. Mianowicie zdecydowałem się na Golfa, ale niestety już po zamówieniu, gdy zbliża się czas odbioru dealer poinformował mnie,że na samochód muszę poczekać dodatkowe 2 miesiące (w sumie 5,5). Dealer zwala na VW, ale do końca nie wiem czyja to wina,że na zwykły kompakt czeka się jak na zbawienie :/... Trochę mnie to zniechęciło i zacząłem rozglądać się za innymi autkami. Zainteresowały mnie dwa nowe pojazdy, wcześniej u nas niedostępne:
    Seat LEON FR 140KM – ładniejszy z zewnątrz, bardziej sportowy, troszkę gorszy wewnątrz, w jeździe mniej komfortowy do Golfa, belka skrętna a nie wielowahacz z tyłu, nie wiem też czy można lepsze rabaty niż w VW uzyskać.
    Nowa Toyota Corolla Premium – większy, przestronniejszy, sedan, ładny z zewnątrz, trochę nudny w środku, nie jeździłem- podobno bardzo komfortowy
    Co o tym myślicie? Czy coś potraficie doradzić?
    A może poczekać na Mazdę 3 – choć pewnie odbiór za jeszcze pół roku, masakra...

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

może przez to mają tę opóźnienia.

jeżeli miałbyś mazdę wyprodukowaną po nowym roku..byłaby młodsza o rok może to wcale nie takie złe.

Auto
    Toyota Avensis I

Domyślnie

Słyszałem o tym. To już drugi raz im się zdarzyło. Natomiast dealer nic o tym nie wspominał i nawet mnie sami o opóźnieniu nie poinformowali. Sam do nich zadzwoniłem z pytaniem co z moim autem...:/

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów