Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 110

Wątek: Wybór nowego kompaktu ~70000

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

oj Tomek- trasy pokonuję zwykle 240 konną doładowaną benzyną i lubię przycisnąć, ale jeżdżąc w trasie jako pasażer z niektórymi znajomymi widzę, że naprawdę nie wszyscy biorą sobie za cel łykanie wszystkiego co przed nimi i skakanie jak żabka po kolumnach aut. Autor nie napisał, że będzie jeździł dynamicznie, jego obecne auto też nie sugeruje żyłki rajdowca.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Chelini Zobacz posta
    Co jest z tym Aurisem ze wszyscy tak po nim jada.
    Wcale nie wszyscy - chyba tylko Tomasz "Turbo" Świtalski. Jak pokazuje nasz dzisiejszy test, nowy Auris to całkiem przyjemne auto, które zdecydowanie zmieniło charakter. Ma kilka wad, ale które auto nie ma. Czy wolnossący motor to wada? Większa żywotność od jednostek z turbosprężarką na pewno będzie dużą zaletą.

Dlatego wracając do postu autora tematu - joel'a - Auris i cee'd to dobre propozycje. Najgorzej wypada Seat, który w PL raczej kończy swoją działalność... Po doświadczeniu z 1.2 TSI (jako jednostką nieudaną, niedopracowaną) na pewno nie pchałbym się w 3-cylindrowego 1.0 EB - odzywa się brak zaufania do nowych technologii i sam do siebie śmieję się z downsizingu. Natomiast w kwestii wyboru Golf vs Octavia - proponuję Volkswagena.

Do kompletu ciekawych aut, dorzuciłbym jeszcze Civika - za 72 900 zł jest 1.8 i-VTEC w wersji Comfort.

Domyślnie

Dlatego zapytałem o stosunek km trasa/miasto. Skakanie między samochodami w kolumnie jest zupełnym nonsensem, bo na światłach w kolejnym mieście ta różnica jest niwelowana. Przyzwoity silnik nie zmusza do dynamicznej jazdy. Obecne turbodoładowane jednostki w przedziale 1.4-1.8 potrafią spalić 5,0-6,0l/100km w trasie a zarazem pozwolić na szybkie wyprzedzanie raz na jakiś czas. Mamy zatem dwa plusy jednocześnie.

Do Dj Brabus:

1. Od kiedy konflikt na linii dystrybutor-właściciel będzie równoznaczny z zakończeniem działalności w PL

2. Owszem jak kupuje się wyżyłowane 1.0 albo 1.2 z turbiną to śmiesznym jest nastawianie się na długowieczność (nawet diesel 1.3CDTI/multijet, był projektowany do 150 tys km). Przy większych pojemnościach tak znacznych różnic nie ma. 1.8 czy 2.0 TSI przejeżdzają po 250-300 tys km bez zająknięcia i to nawet jako samochody służbowe.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Seata próżno szukać w Polsce.
    Jeśli ten golf ma kosztować 74 tys. to faktycznie trudno odmówić atrakcyjności tej oferty. Natomiast silnik tyle złego narobił, że mi byłoby ciężko go kupić.
    Jesli w Kii nie znalazłeś odpowiedniej pozycji to chyba nie ma się co upierać, aczkolwiek wg mnie to najlepsza propozycja.
    Czy byłeś może w Chevrolecie?
    Auto bardziej budżetowe ale cenowo nie do pobicia. Silnik 1,4 turbo chyba mniej problematyczny niż ten w VW, ale pewnie trochę więcej spali. wersja LTZ cennikowo 71400 po doposażeniu w lakier 73. Można jeszcze doposażyć w nawigację i elektryczny dach.

W wyprzedaży rocznika o ile sa jeszcze te auta mamy niezły rabacik:
    http://otomoto.pl/chevrolet-cruze-5-...C27817448.html
    z tymże nówki mają chyba lepsze tapicerki

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Jeśli ten golf ma kosztować 74 tys. to faktycznie trudno odmówić atrakcyjności tej oferty. Natomiast silnik tyle złego narobił, że mi byłoby ciężko go kupić.
    Z drugiej strony chyba czas powoli oddzielić stare TSI (ea 111) od nowych (ea 211). Silniki te łączy jedynie taka sama odległość między cylindrami (82mm, jak kogoś interesuje). Cała reszta jest inna. Zmiany dotyczą napędu rozrządu (pasek zamiast łańcucha), materiału bloku silnika (aluminium zamiast żeliwa szarego), ilości zaworów (16 zamiast 8 ). Do tego dochodzą regulowane wałki rozrządu (jeden lub oba w zależności od wersji), turbina zintegrowana z kolektorem oraz nowy system chłodzenia. Oczywiście, awaryjność tej jednostki to wielka niewiadoma, lecz należy mieć nadzieję, że tym symbolicznym paskiem rozrządu VW wraca do czasów dopracowanych silników jak 1.8T.

Co do wyboru auta, to również skłaniałbym się do Golfa. W takich pieniądzach wersja Highline 1.4tsi to bardzo dobra oferta. Dodatkowo zainteresowałbym się także Hyundaiem i30, którego zabrakło na liście.

Auto
    Toyota Avensis I

Domyślnie

Dzięki za oddzew. Rzeczywiście jak na razie najbardziej skłaniam się ku Golfowi. Ale chętnie rozejrzę się za innymi samochodami.
    Jeśli chodzi o "francuzy" to też mam nienajlepsze wspomnienia z rodzinną Renault 19 Chamade, która więcej „chorowała” niż jeździła. Ale było to jeszcze w zeszłym wieku, więc o ich awaryjności teraz cięzko mi się wypowiadać.Tymbardziej, że test od test1uci jest całkiem zaskakujący. Dobrze wypadł w nim 308. Chętnie zobaczę go na żywo i zerknę też na C4. Lancia i Giulietta wychodzą raczej za drogo.
    Maciek-m rozszyfrowałeś mnie - nie mam rajdowej duszy. Jeżdżę raczej spokojnie, dużo po mieście, rzadziej dłuższe trasy... Choć też, jak Tomek uważam,że auto musi mieć kopa, szczególnie na trasie. Ale mam nadzieję,że te ~120KM na kompaktowy samochód i moją jazdę wystarczy. Tym bardziej,że zarówno w Fordzie jak i VW silnik o większej mocy podbija cenę o kilka tysięcy
    @ Dj Brabus Nie myślałem wcześniej o Civicu. Szczególnie,że bardziej podobała mi się poprzednia wersja. Przeczytałem ten test http://www.autogaleria.pl/auto_test/...sport,686.html i wygląda całkiem interesująco. Chętnie się mu przyjrzę.
    @ Ryjas. Ceed to fajny samochód. Zawsze jak go widzę na ulicy to sobie to w myślach powtarzam. Ale autem przede wszystkim się jeżdzi, więc skoro go nie czuje to raczej nie dla mnie. A Chevrolet mi się poprostu nie podoba.
    @Mrzafka
    A z jakim silnikiem zakupiłeś i jak się sprawdza? Jaka wersja?

Awatar trosiek
    Auto
    Citroen Xsara

Domyślnie

Jeśli masz możliwość kupna Golfa w odmianie Highline, to szczerze Ci go polecam. Auto zaskoczyło mnie swoim dopracowaniem. Auris - jeździłem jakąś tańszą wersją*i plastki w środku strasznie twarde. Cruze - ma naprawdę słabe plastiki w środku. Focus - świetnie się prowadzi, ale wnętrze nie należy do najfajniejszych (poza tym te malutkie wyświetlacze). Civic - warty rozważenia - bardzo fajnie się*prowadzi, ma bardzo ciche zawieszenie i jest wygodny.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez trosiek Zobacz posta
    Cruze - ma naprawdę słabe plastiki w środku.
    Chyba nie mówimy o tym samym samochodzie. Po lifcie jest naprawde ok. Deskę rozdzielcza ma pokrytą częsciowo tapicerką. To dużo dodaje. Kiedyś jak wsiadałem do Cruza to śmierdziało. Ale ostatnio to poprawiono.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Tomek Switalski Zobacz posta
    Od kiedy konflikt na linii dystrybutor-właściciel będzie równoznaczny z zakończeniem działalności w PL
    A o zakazie sprzedaży samochodów w Polsce, wydanym przez Hiszpanów, słyszałeś? Wszyscy cierpią z powodu konfliktu między IMC a Volkswagen Group Polska, a kiedy skończy się ten horror, nie wiadomo...

Auto
    Golfik

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Z drugiej strony chyba czas powoli oddzielić stare TSI (ea 111) od nowych (ea 211). Silniki te łączy jedynie taka sama odległość między cylindrami (82mm, jak kogoś interesuje). Cała reszta jest inna. Zmiany dotyczą napędu rozrządu (pasek zamiast łańcucha), materiału bloku silnika (aluminium zamiast żeliwa szarego), ilości zaworów (16 zamiast 8 ). Do tego dochodzą regulowane wałki rozrządu (jeden lub oba w zależności od wersji), turbina zintegrowana z kolektorem oraz nowy system chłodzenia. Oczywiście, awaryjność tej jednostki to wielka niewiadoma, lecz należy mieć nadzieję, że tym symbolicznym paskiem rozrządu VW wraca do czasów dopracowanych silników jak 1.8T.
    A czy obie wersje 1.4 (122 i 140 koni) w Golfie VII są typu 211? Z tego co się orientuję, to w nowej Octavii jest tylko ta silniejsza wersja, więc może ta słabsza to jakieś resztki (i mam je pod maską )

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów