Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 17 1234567891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 161

Wątek: Skoda Octavia 1.4 TSI Ambition

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Skoda Octavia 1.4 TSI Ambition

Skoda Octavia 1.4 TSI Ambition - Nowa, większa, lepsza

"Doczekaliśmy się właśnie trzeciej generacji Skody Octavii. Jeden z najpopularniejszych samochodów ostatniej dekady został mocno odświeżony i po raz kolejny będzie chciał pokazać konkurencji, kto tu rządzi. Zdaje się, że nie ma zamiaru poprzestać na segmencie C." - Dominik Kopyciński

PS. Zapraszam do komentowania

Awatar simon2107
    Auto
    KIA Ceed 1.4 Opt

Domyślnie

Krótki, zwięzły, rzeczowy test, bez owijania w bawełne i gloryfikowania produktu VAG. Super. Bedąc w zaprzyjaźnionym salonie ze scoutem rodziców miałem okazję przymierzyć się do najnowszego produktu skody-trafiłem identyczna wersję, tylko w czarnym kolorze. Co do samej skody, to trochę wstyd, żeby nowe auto miało problemy ze skrzynią biegów (przypomina mi to historię ze wstecznym w moim ceedzie)-chyba, że ma to zachęcić do kupna dwusprzęgłowej. Te srebrne plastiki to nawet nie udają, że imitują aluminium-są plastikowe w wyglądzie i dotyku, poza tym dosyć miekkie-zakładam, ze szybko sie porysuja. Brak portu USB w aucie takiej klasy i w takiej cenie to po prostu wiocha. Wyżyłowany silnik 1.4 (podobnie jak i konkurentów) zweryfikuje rynek i czas. I tradycyjnie cena-po dodaniu kilku elementów wyposażenia cena szybuje o 10 tysięcy w górę. Co jest fajnego w nowej octavi-fotele i pozycja za kierownicą, dużo miejsca w środku i przestronny bagażnik.

Auto
    Focus mk2

Domyślnie

ależ octavia III może mieć usb, tylko w testowanym egzemplarzu było gniazdko "media-in" do iphona (czy są przejściówki na usb?)

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Pytanie do autora odnosnie spalania: wiadomo ile to auto pali przy 140 - 170 km/h?
    Te 7,1 w trasie to w jakich warunkach?
    Jak w mocy swieca reflektory? Poprzedniczka miala soczewki - tu swieci dobrze czy kiepsko aby kupic ksenony?

Troche mi brakuje odniesien do poprzedniego modelu ktory jest w PL niezaprzeczalnym hitem...

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

W passacie mam ten sam problem ze skrzynia biegow. 3 lubi sie czasem przyhaczyc co jest denerwujace a dzieje sie to najczesciej gdy chce mocno przycisnac i szybko zmienic bieg. Dosc denerwujaca przypdałosc. Co ciekawe jest to chyba nagminne w manualach vaga bo czytałem testy audi s4 b8 ktore miały tez ten problem.
    Natomiat nie rozumiem zupełnie narzakania na brak portu usb. Zamiast tego jest przeciez port sd ktory spełnia ta sam funkcje a karta sd jest znacznie poreczniejsza w uzyciu od pendrive.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mayak Zobacz posta
    ależ octavia III może mieć usb, tylko w testowanym egzemplarzu było gniazdko "media-in" do iphona (czy są przejściówki na usb?)
    Tak, masz rację - gniazdo MDI ze złączami USB i Aux In jest standardem w każdej Octavii. Można go jednak zamienić za dopłatą 150 zł (w Ambition i Elegance) na interface Mitsumi ze złączem do Apple/iPhone'a.

Auto
    Focus mk2

Domyślnie

a kiedy będą oficjalne dni otwarte Octavii III?

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Zauważyłem, ze Octavia zaliczyła dużą wtopę z bagażnikiem. Po złożeniu oparcia nie mamy równej podłogi. Skandal!
    Oprócz tego auto bardzo poprawne do bólu nudne (chyba bardziej się nie da) no i przynajmniej po obejrzeniu zdjęć sprawiające wrażenie biednego. Niby wszystko ma, ale auto nie wygląda na bogato wyposażone, prestiżowe, zwał jak zwał. Z zewnątrz bez reflektorów z diodami, wygląda jak Rapid a nawet trochę prościej. Z tyłu ciężko je rozróżnić. W środku nuda, niby poprawnie ale nudno na maksa.
    Nie robi mi to auto jak poprzedniczka. Konkurencja oferuje auto bardziej atrakcyjne. Jeśli zależałoby mi na przestrzeni wybrałbym minivana lub kompakta kombi. Liftback jako nadwozie jest fajne, ale chyba jednak w tym przypadku wolę normalnego hatchbacka z dużym bagażnikiem. Np. Cruze, C4. Mają co prawda mniejsze kufry, ale w zupełności wystarczające. Głównie ze względu na cenę i estetykę nowa Octavia nie jest tak oczywistym wyborem dla przeciętnej, 4 osobowej rodziny jakby się mogło wydawać.

Awatar okol
    Auto
    mjenki i konfotofy

Domyślnie

Test po lebkach troche Przytoczono oczywistrosci zapomniano o komforcie, nie wytknieto "ciec" we wnetrzu nawet w stosunku do OII czy koreanskiej konkurencji...
    Spodziewalem sie czegos lepszego.

A odnosnie samochodu musze powiedziec, ze super wyglada w bialym kolorze.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mayak Zobacz posta
    a kiedy będą oficjalne dni otwarte Octavii III?
    Auto już dawno jest w salonach, więc raczej dni otwartych już nie będzie... Co najwyżej kombi w czerwcu.

Co do Octavii - ciekaw jestem, jaka będzie różnica ceny w stosunku do nowego Golfa Variant. Osobiście... chyba wolałbym właśnie Volkswagena.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów