Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 15 z 17 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 161

Wątek: Skoda Octavia 1.4 TSI Ambition

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Nie jestem na bieżąco.

----- Poprzedni post napisany o 17:11 -----

Oglądałeś ostatni odcinek "Automaniaka"? Poświecili je porównując stare modele z nowymi generacjami i zrobili to m.in. z Octavią. W teście łosia red. Maznas wypadł z drogi nową, śliczniutko Octavią. Chciał pokazać w ten sposób, że stara jest lepsza, ale nie do końca miał rację moim zdaniem.
    Nie miałem okazji niestety, ale zaciekawiłeś mnie tym. Przy najbliżśzej okazji sam zorganizuje test łosia bo naprawdę nie chce mi się wierzyć, że jest aż tak źle. OIII może trochę gorzej się prowadzić podczas dynamicznej jazdy bo tak jak wspomniałem jest bardziej komfortowa/miękka od OII w moim odczuciu.

Domyślnie

Rzeczywiście ostatni odcinek "Automaniaka" bezlitośnie odsłania wyższość zawieszenia wielowahaczowego w Octavii 2 względem tej nowej.I nie ma prawa być inaczej.No cóż zawieszenie niezależne względem prostej belki skrętnej jeszcze długo pozostanie wzorcem.W dobie dzisiejszego kryzysu w Europie producenci aut wracają do tańszych rozwiąząń ale nie koniecznie lepszych i wynika to tylko i wyłącznie z czystych praw ekonomi niestety.
    Za 3 dni odcinek Automaniaka będzie można samemu obejrzeć w necie.Oprócz Skody bardzo mnie zainteresował test Peugeota 208 względem starego modelu 207.
    Polecam
    http://tvnplayer.pl/programy-online/...k-odcinki,139/
    Za puentę posłużę się cyt. z Wikipedii
    "Belka skrętna – rodzaj zawieszenia kół nienapędzanej osi tylnej. Stosowana w małych, tanich samochodach z uwagi na prostotę konstrukcji i niską cenę."

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

Był też "Automaniak" z Hondą Civic, Focusem i Giuliettą gdzie dużą wagę poświęcono sprawności tylnego zawieszenia; prowadzenie na łukach, w tym z improwizowanymi nierównosciami poprzecznymi. Wygrał Civic, jako jedyny posiadający z tyłu belke. Morał mówił że konstrukcja zawieszenia to jedno, a jego konfiguracja drugie.

Auto
    fajne

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KrankedGT Zobacz posta
    Był też poświęcony z Hondą Civic, Focusem i Giuliettą gdzie dużą wagę poświęcono sprawności tylnego zawieszenia; prowadzenie na łukach, w tym z improwizowanymi nierównosciami poprzecznymi. Wygrał Civic, jako jedyny posiadający z tyłu belke. Morał mówił że konstrukcja zawieszenia to jedno, a jego konfiguracja drugie.
    Morał to ten od "a wiecie dlaczego?"?

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

Ale jego zdanie bronił sam test, wyglądający rzetelnie.

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez cichy202 Zobacz posta
    Morał to ten od "a wiecie dlaczego?"?
    Ha ha ha ha ha :lol:
    Nie, ten koleżka ma na nazwisko Maznas, a nie Morał. W sumie blisko

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Na łopatki mnie Cichy powalił.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Hehehe. Teraz pana Maznasa można nazywać, detektyw Morał

Auto
    Focus mk2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez chudy16 Zobacz posta
    Ciekawe jakby wypadła nowa Octavia z zawieszeniem wielowahaczowym w stosunku do starej.
    Ja już słyszałem, że np. Octavię II zepsuli bo dali zawieszenie wielowahaczowe, zamiast nieśmiertelnej belki skrętnej w z Octavii I, więc każdy ma inny pogląd.

Ja jednak chyba wolałbym już wielowahacz. Chociaż Honda Civic, czy Opel Astra dowodzą, że belka też może być OK. Tylko znów różnice w testach - te Octavie były obciążone 200kg ładunku, natomiast jak porównywali Civica, Focusa i Giuliettę, to robili to bez obciążenia (przynajmniej nic o tym nie wspominali).
    proszę bardzo, stara kontra nowa: http://www.autoweb.cz/skoda-octavia-...dvou-generaci/ (wskazane użycie translatora)
    na tyle co zrozumiałem konkluzję, to narzekają na belkę w O3 przy 2.0tdi

Auto
    440i

Domyślnie

To jest cost cutting robiony po cichu, jaki % sprzedaży stanowią wersje powyżej 150km? Tak samo stary auris miał wielowachacz... w wersjach powyżej 175km

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów