Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Volvo XC60 T6 AWD Summum Polestar

Domyślnie Volvo XC60 T6 AWD Summum Polestar

Volvo XC60 T6 AWD Summum Polestar - Szaleniec ze Szwecji

"Pewnego zimowego wieczora, przy kuflu grzanego piwa, dobitnie przekazywałem koledze mój stosunek do SUV-ów. 'Nie lubię ich' - wykrzykiwałem. W tym momencie rozległ się dźwięk SMS-a: 'Jutro, 9:30 odbierzesz Volvo XC60. Liczę na ciekawy tekst, Naczelny'. Tak zaczęła się przygoda ze szwedzkim SUV-em" - Paweł Kaczor

Auto
    BMW 330

Domyślnie

Fragment o bezdomnych buszujących w kanałach mógł Pan sobie podarować - ani to na miejscu, ani dowcipne. Druga rzecz, że akurat mam taki samochód - a w zasadzie żona ma - i całe szczęście, że nie ma w nim "sportowego ducha" w postaci twardego zawieszenia. Obecna tendencja do usztywniania zawieszenia nawet w miejskich samochodach jest oględnie mówiąc bezsensu. W efekcie dostajemy auto, które ze sportem łączy tylko brak komfortu. I właśnie dlatego bardzo się cieszę, że Volvo nie poszło tą drogą i stworzyła zarazem samochód szybki i komfortowy. Dlatego uważam, że to raczej plus niż minus XC60-tki.

Auto
    Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line, Kia Rio IV 1.4, Honda Accord VII 2.0

Domyślnie

Test w porządku, ale jak @mic jestem zdania ,że bez tekstów o bezdomnych i paru innych kwiatkach których już nie będę wymieniał, mogło się obyć. Samochód bardzo mi się podoba, zwłaszcza układ napędowy. Stylistyka zarówno wewnątrz i na zewnątrz również jest w moim guście, elegancko i dyskretnie. Materiały jak i spasowanie także jest na najwyższym poziomie, klasa premium bez dwóch zdań. Jestem zdania ,że postawienie na komfort a nie robienie z SUV'a taczek wyszło na dobre. To auto do szybkiego połykania kilometrów na autostradach jak i "cywilizowanych" drogach krajowych. Do dynamicznego pokonywania zakrętów, latania bokami i prawdziwej sportowej jazdy są zupełnie inne samochody. Co do wszystkich systemów bezpieczeństwa, żaden producent nie projektuje samochodów z myślą o naszym krajowym drogowym piekiełku. Nic więc dziwnego , że w naszych warunkach są mało przydatne ,a wręcz irytujące. Bardzo dobrze jednak ,że można je w pełni zdezaktywować.

Domyślnie

Panowie, trochę więcej dystansu i luzu. Jeśli komuś ten fragment wyraźnie przeszkadza to przyjmijmy, że podczas hamowania oślepiałem reflektorami Żółwie Ninja jedzące pizze w kanałach.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

W teście podane 0-100 dla zwykłej T6. Polestar ma równe 7s. Skrzynia ogranicza, ale już niedługo nowa 8-biegówka.

Domyślnie

Dzięki maćku za uzupełnienie.

Auto
    jakieś

Domyślnie

wreszcie ktoś to tu powiedział - będą emocje ;-)
    volva to piękne "dzieła sztuki" (albo, inaczej, obiekty do b...wania) ale raczej kiepskie pojazdy (zwłaszcza w zakrętach ;-)

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Może nie uogólniajmy- XC60 to łajba z wysoko umieszczonym środkiem ciężkości i raczej nie służy do zabawy po ciasnych zakrętach, jest zdecydowanie nastawiona na komfort. S/V60 to już inna bajka i prowadzą się świetnie:

Cytat Zamieszczone przez Aleksander Pławski
    Testowane S60 prowadzi się bardzo „po męsku”.
    Jest to jedno z najlepiej prowadzących się przednionapędowych aut, którymi miałem okazję jeździć. Wspomniana już wcześniej, świetnie leżąca w dłoniach kierownica doskonale przekazuje kierowcy informacje o tym, co dzieje się na styku opon z asfaltem. Układ kierowniczy pracuje z wyraźnym oporem a do tego jest dosyć bezpośredni, precyzyjny. Zachęca to do pokonywania zakrętów z niedozwoloną prędkością. Nawet na mokrej nawierzchni, mimo dużej mocy, trakcja w Volvo utrzymuje się na dobrym poziomie i kiedy spróbujemy szybszego startu spod świateł, auto nie będzie wierzgać kołami na wszystkie strony świata. Szacunek dla konstruktorów.
    @ http://testysamochodowe.pl/volvo-s60...E2%80%93-test/

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

Dawno mi się tak fajnie nie czytało testu na AG. Gratuluję.

A tego samochodu bym nie kupił, bo jak już Polestar bierze się za sygnowanie swoją nazwą zmian modelu to powinni z łaski swojej dodać body-kit, zmodyfikować zawieszenie itp. Przecież tak naprawdę to zwykłe seryjne T6 po chipie. Oczekiwałbym hardcorowej wersji tak jak to zwykła czynić konkurencja.
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Można zamówić obniżone zawieszenie z pakietu R Design, ale nie sądzę, by to wiele pomogło, i tak będzie kiepsko. W sumie tylko Audi ma taką wersję (SQ5). Takie mocno urpotowione SUVy są dla mnie bezsensowne, ale RSQ3 rozkochało mnie w sobie.

Polaris kilka dni temu wstawił na swoim facebookowym profilu TAKI OTO teaser- prawdopodobnie V40 Polestar. Ciekawe, czy podzieli los wspaniałych C30 i S60 Polestar. Może jednak nie? Tylko czy to by się sprzedało? S60 Polestar pewnie by się nie sprzedał, IS-F się kiepsko sprzedawał i ma nie być kolejnej generacji, ale to nie dziwi. Bo jeśli można kupić BMW M3 to po rozglądać się dalej?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów