Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 26 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 256

Wątek: 120 KM w średniej klasie? Żenujące osiągi...

Auto
    BMW 330

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    Rozumiem różne standardy, ale niektóre twierdzenia i określenia tutaj są grubo przesadzone.
    Dotyczy to, jak widzę, również głośności. Ostatnio jechałem na autostradzie 300km Civicem o mocy 90KM wyposażonym w 5-biegową skrzynię, przy 130km/h miał 4 tysiące obrotów, a mimo to nie określiłbym tego jeszcze jako "bardzo głośne". Raczej "na dłuższą metę nieco męczące". Bardzo głośno to się istotnie robiło od 150km/h, ale mówimy o zupełnie innym samochodzie niż ten, który Ty przytaczasz.
    Ocena jest mocno subiektywna. Auto mojej żony - XC60 - jest dużo cichsze, choć powyżej 180kmh też już nie jest przyjemnie.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Powyżej 180km/h to już w większości samochodów jest średnio przyjemnie

Awatar patinito
    Auto
    Fiat 500, Megane III

Domyślnie

Wolnossące 1.6 w takim aucie to rzeczywiści za mało, chyba że ktoś by je traktował wyłącznie jako auto do miasta to wtedy może być ok. W trasie z kompletem pasażerów wyprzedzanie ciężarówek będzie bardzo stresującym przeżyciem.
    Na otomoto można za to bardzo łatwo znaleźć oferty na nowe mondeo 2.0 poniżej 70 tys. i 1.6EB za niecałe 73 tys. i to są naprawdę bardzo dobre oferty.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Przypominam, ze w mieście jeździmy do 50km/h, na niezabudowanym 90-100km/h, na ekspresówkach 100-120 a na autostradzie do 140km/h. Biorąc to pod uwagę, Mondeo 1,6 jest wystarczające.
    Jeśli komuś do wyprzedzania to mało to radze po prostu nie wyprzedzać lub się najpierw nauczyć korzystać ze skrzyni biegów.
    Piszę to jako posiadacz 1,4 75 KM w aucie ważącym 1100 kg bez pasażerów. Często jeżdżę w trasie i twierdzę że tyle temu autu wystarczy.
    Wg mnie to ciekawa oferta. Duze auto za sensowne pieniądze.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mic Zobacz posta
    setka to jeszcze nic, ale elastyczność to dramat. Słabo przyspiesza powyżej 100km/h, na autostradzie jest lepiej, ale dzięki 5-cio biegowej skrzyni powyżej 140-150 kmh jest już bardzo głośne.
    Ale przecież wciąż rozmawiamy o bazowym silniku - setkę osiąga i można nim jakoś jeździć.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Pisałem o absurdzie bo nie po to kupuje się auto klasy średniej, żeby manewr wyprzedzania planować niczym kredyt hipoteczny. Silnik ten nie będzie w praktyce oszczędny - chyba, że chodzi o samo "kulanie się". W mieście też swoje wypije. Największą zaletą będzie prostota konstrukcji i tyle w temacie. Nie wyobrażam sobie jechać nowym Mondeo w 4 osoby z załadowanym bagażnikiem i tym silnikiem. To nie diesel - poniżej 4.5kRPM nie pociągnie a powyżej też słabo będzie przy tej masie. Przy 1.6/105 czuć nawet różnicę jak klimę się puści na maxa.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Co tydzień robię trasę samochodem klasy średniej z identycznymi osiągami w 4-5 osób i z załadowanym bagażnikiem, przerasta to Twoje wyobrażenia ale żyję i wbrew pozorom mogę się normalnie poruszać po drogach, no chyba, że ktoś wyprzedza nie jak ma wolne i z dobrą widocznością lecz z nadzieją, że się zmieść albo na wzniesieniu no ale wtedy jest idiotą.
    Od tego dobrobytu Wam się w tyłkach poprzewracało, jeszcze w latach 90 tych nawet samochody segmentu E miały wersję z jeszcze bardziej "żenującymi" osiągami jak np. W210 2.2 D i to za dużo większe pieniądze mimo, że wcale większe od tego Mondeo nie były.

Auto
    BMW 330

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Pisałem o absurdzie bo nie po to kupuje się auto klasy średniej, żeby manewr wyprzedzania planować niczym kredyt hipoteczny. Silnik ten nie będzie w praktyce oszczędny - chyba, że chodzi o samo "kulanie się". W mieście też swoje wypije. Największą zaletą będzie prostota konstrukcji i tyle w temacie. Nie wyobrażam sobie jechać nowym Mondeo w 4 osoby z załadowanym bagażnikiem i tym silnikiem. To nie diesel - poniżej 4.5kRPM nie pociągnie a powyżej też słabo będzie przy tej masie. Przy 1.6/105 czuć nawet różnicę jak klimę się puści na maxa.
    no właśnie - zgadzam się w całej rozciągłości. Mam wrażenie, że ten silnik jest w ofercie tylko po to, żeby mieć w cenniku duże auto za mniej niż 70k PLN. Większość klientów i tak wybierze 2.0 tdci, a reszta benzynę z turbo.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

Jan Kondziołka - a wiec mowisz, ze najlepiej by bylo jezdzic konno? bo przeciez na koniu tez mozna dojechac...

1.6i 120KM jest w Mondeo idealna motoryzajca dla 65 letniego dziadka, ktory nie miesci sie do czegos mniejszego, ma kase (byl gornikiem, marynarzem, wlascicielem zakladu miesnego za komuny, nie wiem...) i robi rocznie 5tys km glownie po miescie, gdzie nie ma porzeby korzystac z elastycznego silnika. W innym przypadku nie kupujesz nic slabszego niz 2.0TDCi 140KM lub 1.6EB 160KM. the end.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Mam niecałe 23 lata, robię ~25 000km rocznie i w zupełności wystarczyłyby mi osiągi tego Mondeo.
    Przejaskrawiacie tak jakby się tym bezpiecznie jeździć nie dało, a da się i to całkiem komfortowo, szczególnie, że autostrad mamy niewiele.
    Jak chcę się wyżyć to jeżdżę na rowerze, samochód ma przejechać wygodnie z punktu A do B a takie Mondeo w tej cenie się do tego idealnie nadaje, założyć LPG, wpakować znajomych i śmigać

Uprawnienia umieszczania postów