Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 26 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 256

Wątek: 120 KM w średniej klasie? Żenujące osiągi...

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mic Zobacz posta
    I zwalniasz za nim we wioskach, zatrzymujesz się na światłach, a potem przyspieszasz do tej stówki w czasie półtora minuty? Ja nie mam tyle cierpliwości.
    Za wioskami TIR nie zdąży przyspieszyć tak szybko jak ja. Wtedy go wyprzedzam.
    I tak, we wioskach zwalniam min. do 50km/h nawet jeśli TIR zasuwa.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Pewnie, wszystko zależy od priorytetów. Jeśli ktoś się chce toczyć to 1.6 wystarczy w zupełności, jazda autostradowa w PL to będzie masakra, bo prawy pas zajęty jest przez wszelkiej maści ciężarówki, które jadą max 100km/h, natomiast wyprzedzanie powyżej 100 - 120km/h mondkiem z tym silnikiem z kompletem pasażerów będzie trwało wieki. Na tempomacie zeżre też więcej niż diesel 2.0. Przytaczając temat wyjazdów "kaszlem" na wakacje przez pół PL - takie były czasy, nic nie było to każdy orał jak mógł. Tak ford wymyślił i pewnie znajdzie się kilka osób, które potrzebują auta klasy średniej ze względu na przestrzeń. Do jazdy po mieście będzie okej, na trasie już gorzej.

Ktoś pisał, że się poprzewracało od dobrobytu - po prostu korzystamy z osiągnięć techniki. Kiedyś było Commodore albo nic i ludzie żyli, nie było aut - poruszano się konno i ludzie żyli. Idąc tym tropem - mieszkajmy w jaskiniach, jedzmy to, co wokół się porusza i też damy radę.

Auto
    BMW 330

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Za wioskami TIR nie zdąży przyspieszyć tak szybko jak ja. Wtedy go wyprzedzam.
    I tak, we wioskach zwalniam min. do 50km/h nawet jeśli TIR zasuwa.
    źle mnie zrozumiałeś. We wioskach też zwalniam, no może nie zawsze do 50, ale zwalniam. Miałem na myśli, że jadąc za takim tirem zwalniasz i przyspieszasz w jego tempie.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

No na pewno nie wjeżdżam mu w tyłek
    Jak TIR zwalnia i jedzie dla mnie za wolno to go wtedy wyprzedzam bez problemu. Nie jest to już prędkość pow. stówki a ok. 80, a wtedy moje auto daje radę. Wystarczy redukcja do czwórki, ew. trójki jeśli muszę to zrobić naprawdę szybko.
    Trzeba po prostu dopasować się do warunków, do mocy auta, znać przełożenia skrzyni i naprawdę można jeździć dynamicznie.
    W przypadku przytaczanego tutaj Citroena jest problem, bo występuje tylko z automatem. Wolałbym mieć przy takiej mocy manuala.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Z ciekawości - w jaki inny, niż przyspieszenie do 140kmh, sposób chcesz wyprzedzić Tira jadącego stówką?
    Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    to jest to jednojezdniowa, czyli ograniczenie jest do 90km/h
    Seth mnie wyręczył. Specjalnie zaznaczyłem w tamtej wypowiedzi wzmiankę o prędkościach przepisowych z niewielką tolerancją. Jeśli masz potrzebę pruć 140 np. po krajowej jedynce/siódemce, to życzę szczęścia w dotarciu do celu.

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

My tu sobie gadu, gadu o mocach silników, przyśpieszeniach, zużyciu paliwa i tak dalej i takie podobne. A tak naprawdę sens wkładania takiego silnika pod maskę ogromnego Mondeo pokaże życie i klienci. Polski przebój rynkowy, czyli Octa nie była sprzedawana w ilościach hurtowych w wersji RS, a raczej w słabszych wersjach silnikowych. Ja osobiście lubię mieć zapas mocy, co nie znaczy, że trzeba tę moc wykorzystywać do granic możliwości. Tak naprawdę na drodze najważniejsze jest dopasowanie stylu jazdy do możliwości samochodu i warunków ruchu. Jeździłem na narty trasy ponad 1200km zapakowanym po dach Sceniciem w cztery dorosłe osoby z boxem na dachu dysponując mocą 110KM, jeździłem mocniejszymi autami i jakoś wielkiej różnicy w czasie dojazdu nie zauważyłem.
    A najprzyjemniej wspominam podróż z kolegami Fiatem 126p w czwórkę z bagażami na dachu. Maksymalnie osiągał 80km/h i to z górki i z wiatrem. Ale jak wjechaliśmy na kamping w Pradze to powitały nas brawa . W żadnym innym samochodzie mnie to nie spotkało.

Auto
    BMW 330

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Credt Zobacz posta
    Seth mnie wyręczył. Specjalnie zaznaczyłem w tamtej wypowiedzi wzmiankę o prędkościach przepisowych z niewielką tolerancją. Jeśli masz potrzebę pruć 140 np. po krajowej jedynce/siódemce, to życzę szczęścia w dotarciu do celu.
    No niestety mam taką potrzebę i zdarza mi się to praktycznie codziennie. Akurat nie na jedynce/siódemce, ale właśnie z taką mniej więcej prędkością wyprzedzam tiry, oczywiście w miejscach gdzie się to da zrobić w miarę bezpiecznie.

Zbanowany
    Auto
    czterokołowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Credt Zobacz posta
    Co nie musi oznaczać, że mówimy o zakompleksionych wieśniakach i burakach, panie Atlis...
    Pełne kompleksów to prędzej są osoby, które z braku laku dorabiają groteskową ideologię w rodzaju "idzie jak burza" do dychawicznych silniczków... No ale rozumiem, że niektórzy właśnie w ten sposób muszą leczyć osobiste frustracje.

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Moja opinia nie ma znamion buractwa. Ta Atlisa (odnośnie której cytowałem) jak i twoje w większości jak najbardziej.[COLOR="Silver"]
    Ależ oczywiście, że Twoja opinia ma takie znamiona... Skoro nie jesteś w stanie tego zauważyć to najwyższy czas abyś w końcu zaczął poświęcać uwagę własnym publikacjom na forum AG np. poprzez ich czytanie...

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

No niestety mam taką potrzebę i zdarza mi się to praktycznie codziennie. Akurat nie na jedynce/siódemce, ale właśnie z taką mniej więcej prędkością wyprzedzam tiry, oczywiście w miejscach gdzie się to da zrobić w miarę bezpiecznie.
    Nie za bardzo rozumiem sens takiej operacji. Jeśli pędzący stówą TIR na drodze jednopasmowej to dla Ciebie za mało i musisz go wyprzedzić z prędkością 140, to - jak sądzę - to 140 utrzymujesz cały czas, tak? Bo wyprzedzenie TIRa jadącego 100 km/h tylko po to, żeby być przed nim i jechać taką samą prędkością co on, mija się z celem. Jeśli trzymasz 140 po wyprzedzeniu na drodze z limitem 90, to mam nadzieję, że natkniesz się kiedyś na policjanta, który ma zły dzień.

Cytat Zamieszczone przez gwoli ścisłości Zobacz posta
    Pełne kompleksów to prędzej są osoby, które z braku laku dorabiają groteskową ideologię w rodzaju "idzie jak burza" do dychawicznych silniczków... No ale rozumiem, że niektórzy właśnie w ten sposób muszą leczyć osobiste frustracje.
    Wy nie ma cie za grosz dystansu. Swego czasu Cinquecento "szedł jak burza" i nikt się o nic nie awanturował. Ile wg Twojej definicji wynosi prędkość "jak burza"? Przyspieszenie do setki w 10 sekund to mało. A czy np. 6 sekund to jest już "jak burza", czy też jeszcze nie?
    Poza tym nazywanie kogoś zakompleksionym wieśniakiem na podstawie tego, że kupił duży samochód w podstawowej wersji silnikowej, jest moim zdaniem objawem... nie napiszę czego, bo się kartki posypią. Ogarnijcie się trochę...

Auto
    -

Domyślnie

Niektórym cyferki już całkowicie chyba zasłoniły światopogląd... Zaślepieni przyspieszeniem "do setki", niutonometrami, idealnym prowadzeniem samochodu no i oczywiście wyprzedzaniem TIRów To ma być forum motoryzacyjne ? Dla mnie 120KM w takim samochodzie też by było za mało, ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że dla kogoś może to być wystarczające. Chociażby, jak ktoś tu przytoczył, "dziadkowi". Ot wygodne, duże (bo chce zabrać babcie i wnuki) i spokojne wozidło z punktu A do punktu B. Możliwości 2.0 TDCI / 1.6 EB pewnie rzadko wykorzysta, a pieniędzy trochę zostanie w kieszeni. Taki kaprys i nie rozumiem, co to niektórych obchodzi

Uprawnienia umieszczania postów