Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 26 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 256

Wątek: 120 KM w średniej klasie? Żenujące osiągi...

Zbanowany
    Auto
    czterokołowe

Domyślnie

Miałem kiedyś auto klasy kompakt, które posiadało silnik 1.4 16V o mocy 95 k. mech. Auto miało dynamikę muła, a z 4 osobami i bagażem - żółwia. Wyjazd na wakacje to była udręka - ile można się wlec za tirami, a wyprzedzanie taką "rakietą" potrafiło podnieść poziom adrenaliny... No i jeszcze ten komfort akustyczny, a w zasadzie jego brak przy wyprzedzaniu z niższego biegu - wyjący silnik, a zużycie paliwa w takiej sytuacji też do niskich nie należy... Dlatego śmieszy mnie to zachwalanie mułowatych jednostek napędowych i podkreślanie jakie to one są dynamiczne i oszczędne... Mocny silnik w aucie rodzinnym nie służy do łamania przepisów tylko znacznie zwiększa bezpieczeństwo jazdy i czyni ją bardziej komfortową.
    A fani dychawicznych motorków w autach od kompaktów wzwyż --> kapelusz na głowę i w drogę

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Nie każdy ma takie wymagania od samochodu. Skoro produkują Fiestę z 60-konnym silnikiem albo Golfa z silnikiem o mocy 80 KM, to znaczy, że się sprzedają.
    Wolałbyś, żeby cennik np. takiego Golfa zaczynał się od wersji 1.4 TSI 140 KM za 75 tysięcy? Marudziłbyś, że cena z kosmosu i nie ma tańszej alternatywy.
    Moja Corolla ma raptem 88 KM (a przynajmniej od nowości miała) z silniczka 1.3. I na serio mi wystarcza. Nigdy nie czuję niedoboru mocy (może prócz wspinaczki pod górkę). W sierpniu zabieram ją na wakacje, podczas których zrobię nią trasę 2x700 km. I jakoś nie mam obaw, że taka moc nie wystarczy do sprawnego wyprzedzania zawalidróg. Do 130-140 km/h jest dynamiczna, a więcej i tak pewnie nie pojadę, bo nie będę miał gdzie.

Auto
    Ford Focus 3 1.6 ecoboost

Domyślnie

Każdy swoje chwali ten co ma 75 koni powie ze jest ok bo nie wie jaka jest roznica miec ich o 100 wiecej

Ten co ma 200 powie że 120 w tym samym aucie to padaka ( kiedys mialem omege 2.0 115 ps i jezdzila)
    Inna kwestia to koszty paliwa jeden na to zwraca uwagę inny nie bo nie musi- kumpel ma dwa auta i jezdzi w trasy astrą 1.7 dti co mu pali 5l i sie nie sciga a mercedes stoi w garazu bo gosc liczy kase jaka pojdzie na paliwo i go rozumiem.

Czy jazda 140 na h jest taka straszna jak twierdzi credt? Czesto jade nawet 160 na 90 ale jade autem ktore nie ma 2 lat i tylko na trasie ktora robie codziennie, gdybym mial auto starsze bym sie nie odwazyl i to dla mnie robi roznice. W autach wyzszej klasy nawet 10 letnich to tez nie jest jakas tragedia tylko trzeba wiedziec kiedy mozna a kiedy nie.

Jedni lubią fun w czasie jazdy inni lubia sie kulac a na trasie 70 km przez wioski jedhalem raz za cl 500 ktory zniknol mi za zakretem, spotkalem go 70 km dalej na rondzie obornickim wiec jego zapieprzanie nie wiele mu dalo a sam do tej pory jezdzilem tak samo. Szukam teraz kolejnego auta i ma byc duza benzyna w automacie i 6 garów i nie chodzi o to aby szalec ale ci co twierdza ze mondeo 120 ps bedzie ok niech sie przejada duza benzyna....

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez gwoli ścisłości Zobacz posta
    Mocny silnik w aucie rodzinnym nie służy do łamania przepisów tylko znacznie zwiększa bezpieczeństwo jazdy i czyni ją bardziej komfortową.
    Możesz napisać jaki to ma konkretnie wpływ jadąc z tą samą, przepisową prędkoscią? No i od kiedy silnik jest mocny a kiedy jeszcze słaby?

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tniutnia Zobacz posta
    Czy jazda 140 na h jest taka straszna jak twierdzi credt? Czesto jade nawet 160 na 90 ale jade autem ktore nie ma 2 lat i tylko na trasie ktora robie codziennie, gdybym mial auto starsze bym sie nie odwazyl
    Nie wiem, czy jest "straszna", ale z pewnością niezgodna z przepisami. Inna sprawa, że mi nie chodziło o wiek samochodu, tylko o stan dróg. Wpadnie Ci koło w jakąś dziurę blisko żwirowego pobocza, bo z naprzeciwka dwa TIRy się wyprzedzały... Przy 160 km/h zabawa szybko się skończy. Nieważne, czy jedziesz samochodem 15-letnim czy nówką. Za dużo jest krzyżyków na poboczach.
    Ale już trochę odchodzimy od tematu.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tniutnia Zobacz posta
    Każdy swoje chwali ten co ma 75 koni powie ze jest ok bo nie wie jaka jest roznica miec ich o 100 wiecej
    Skąd takie sądy?

Auto

Domyślnie

Ryjas masz dwa auta do wyboru za free i paliwo na 10 lat mindeo 120 ps i mondeo 240 ps co wybierasz ???

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Że się tak wtrącę...
    Dlaczego mamy zakładać, że dostajemy dwa samochody za darmo i paliwo na 10 lat? W ten sam sposób to mogę dać Ci wybór: Fiat Panda za 20 tysięcy czy McLaren F1 za darmo?
    Jak już porównujemy, to w prawdziwym świecie, z panującymi realiami...

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Możemy tak w kółko: tniutnia masz dwa auta do wyboru za free i paliwo na 10 lat Mercedes E200 czy E500?
    Problem tylko w tym, że nie mam możliwości wyboru auta za free i paliwa na 10 lat :/

Auto

Domyślnie

Bo uwazam ze obrona auta ze slabszym motorem jest podyktowana finansami i jezeli byly by nieograniczone to kazdy kto sie interesuje autami i jest na forum wezmie auto mocniejsze i tyle, a takie pisananie 75 ps mi wystarcza jest tylko dlatego ze je sie posiada i tyle i bez urazy prosze.

Uprawnienia umieszczania postów