Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 82

Wątek: Peugeot 208 5d 1.6 e-HDi 115 KM Allure

Awatar okol
    Auto
    mjenki i konfotofy

Domyślnie

Na carscoopie kiedys o tym pisali.
    Choc wydaje mi sie to nie do konca logiczne... Obecnie cytryny sa bardziej komfortowe i innowacyjne. No ale moze rzeczywiscie ma to jakis sens przy wyodrebnieniu marki DS.

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Jeżeli idzie o pozycję w Peugeocie, a w zasadzie widoczność zegarów to zapewne wiele zależy od wzrostu kierowcy. Ja jestem niski i nie miałem problemu, wystarczy kierowcę trzymać ciut niżej niż zazwyczaj, co mi w ogóle nie przeszkadza. Dokładnie tak, jak opisał to autor testu. To nowe rozwiązanie uważam więc za udane, bo i mała kierownica jest bardzo przyjemna w dotyku, i zegary czytelne. Ale rozumiem, że nie wszystkim będzie to odpowiadało. Cóż, nie jest to kompromisowe rozwiązanie.

Nie wsiadałem kolejno do 208 i Polo z tabelką, w której wypunktowane miałem kolejno elementy wnętrza, żebym mógł je wypełnić napotkanymi materiałami, ale jeśli idzie o ogólne poczucie... jest podobnie. Zupełnie inna jest koncepcja tych kokpitów - w VW rzeczowy, w Peugeocie fantazyjny, ale wrażenie sprawiają równie dobre.

Niestety, nie miałem okazji nim dotąd pojeździć, ale przykro czytać, że kierownica chodzi zbyt lekko (czego nie znoszę), a praca skrzyni jest najwyżej przeciętna. To jest właśnie to, co przyciąga sporą część ludzi do owych "rzeczowych, acz nudnych Niemców" - skupiają się na podstawach, czyli : porządna skrzynia i porządny silnik (nie mówię w tej chwili o awaryjności). Połączyć to z szerokimi możliwościami konfiguracji i wielu nawet nie spojrzy na francuskie... A szkoda, bo przyjemnie na nie patrzeć - Niemcy powinni spróbować

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Prawde mowiac mdli mnie juz od okreslenia premium. Takie slowo - wytrych. Nikt nie kupi Peugeota, czy Citroena w cenie BMW, Audi, czy Meredesa. Ba, malo kto kupuje te samochody w obecnych cenach. Powinni zaoferowac fajnie zaprojektowane samochody, o sprawdzonej technice za normalne pieniadze. I konkurowac z Oplem, Fordem, VW, Renaultem czy Skoda. Jakos VW potrafi sprzedawac samochody, nie wciskajac nikomu, ze sa premium. I to pomimo wpadek technologicznych, ktore niewatpliwie koncernowi VAG sie przytrafily. Szkoda mi francuskich marek, ale od sztucznego pozycjonowania marek klientow nie przybedzie.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Mało kto? np. w lutym(bo nowszych danych nie znalazłem, Peugeot był 3 najlepiej sprzedającą się marką w Europie(po VW i Renault) a Citroen 6 czyli i tak lepiej niż wymieniona przez Ciebie Skoda, znacznie lepiej.
    http://bestsellingcarsblog.com/2013/...he-first-time/

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Tylko, ze na ich potrzeby to za malo, bo ciagle nie zarabiaja pieniedzy. Podobnie jak Ford (w Europie) czy Opel. W watku o Lagunie przytaczano liczby o ile w ciagu ostatnich lat spadala sprzedaz francuskich samochodow, liczby nie byly zbyt optymistyczne, szczegolnie w klasie sredniej. To co tu mowic o premium skoro sprzedaz ciagnie w Peugeotie model 208 - 1/3 sprzedazy marki.

Domyślnie

To do kompletu dorzucam ranking czołówki z PL (I-III 2013):

1. Skoda Fabia - 3303 szt. (lider marki)
    2. Toyota Yaris - 2222 szt. (lider marki)
    3. Ford Fiesta - 1698 szt.
    4. Opel Corsa - 1258 szt.
    5. Renault Clio - 1240 szt. (lider marki)
    6. VW Polo - 1220 szt.
    7. Peugeot 208 - 1217 szt. (lider marki)

Reszta modeli nie osiągnęła 1000 szt.

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Jan Kondziołka Zobacz posta
    Mało kto? np. w lutym(bo nowszych danych nie znalazłem, Peugeot był 3 najlepiej sprzedającą się marką w Europie(po VW i Renault) a Citroen 6 czyli i tak lepiej niż wymieniona przez Ciebie Skoda, znacznie lepiej.
    http://bestsellingcarsblog.com/2013/...he-first-time/
    Dwa największe rynki w Europie wspierające własną produkcję: Niemcy i Francuzi, to kto ma być w pierwszej trójce? Seat, Dacia?

----- Poprzedni post napisany o 20:28 -----

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    To do kompletu dorzucam ranking czołówki z PL (I-III 2013):

1. Skoda Fabia - 3303 szt. (lider marki)
    2. Toyota Yaris - 2222 szt. (lider marki)
    3. Ford Fiesta - 1698 szt.
    4. Opel Corsa - 1258 szt.
    5. Renault Clio - 1240 szt. (lider marki)
    6. VW Polo - 1220 szt.
    7. Peugeot 208 - 1217 szt. (lider marki)

Reszta modeli nie osiągnęła 1000 szt.
    Sprawdź jeszcze raz bo głupio

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez gwoli ścisłości Zobacz posta

Ten "wypasiony" 208 ma na drzwiach dokładnie tyle samo tapicerki co najtańsza wersja Polo (trendline)...
    O matko. Twój ulubiony samochód to chyba Vectra B- tam 3/4 boczku drzwi masz obite tapicerką.

Siedziałem i niczym mnie nie zachwyciła.
    Siedziałeś- chyba na kolanach u taty, albo samochody Ci się pomyliły. Czasem się zastanawiam skąd czerpiesz inspiracje do tego fantazjowania.

Świetne jest to 208- nie sądziłem, że to napiszę, ale to dla mnie najlepszy mieszczuch na rynku. Szkoda tylko, że Francuz. Wolałbym znaczek Hondy.

Auto
    Focus

Domyślnie

A co do jakości wykonania, to w testowanym wcześniej przez AG Peugeocie 208 1.6 VTi Allure wyglądała ona tak jak na zdjęciu (polecam skierować wzrok tuż poniżej przycisków znajdujących się na lewo od manetki obsługującej światła):
    http://www.autogaleria.pl/fotografie...56852&test=711

Dziwne, że w tamtym teście redaktor nawet się nie zająknął na ten temat...
    No właśnie - ten odstający plastik, też zwróciłem na to uwagę
    Mi z jednej strony podobają się niektóre akcenty we wnętrzu 208, jak ta maleńka kierownica, albo obszycie części deski rozdzielczej "skórą", ale całość jest jakaś taka trochę przekombinowana. To samo dotyczy nowego Clio i Fiesty, o których ktoś tu wspominał. Z kolei Polo... No cóż, to zupełnie inny świat, dla zupełnie innych ludzi :
    208: http://www.autogaleria.pl/fotografie...60560&test=756
    Polo: http://www.autogaleria.pl/fotografie...24604&test=364

Mnie generalnie również razi ta "plastikowość" niektórych współczesnych samochodów. Wolałbym zamiast tych wszystkich dziwacznych kształtów po prostu porządne materiały, a przede wszystkim porządną jakość montażu. To mi się podoba w moim obecnym wozidle (Focus II), że chociaż deska rozdz. nie jest oryginalna i plastiki też może nie są jakieś powalające, to jest niesamowicie sztywna i nie jęknie nawet na największych dziurach. A niestety te wszystkie finezyjne kształty, ozdobniki, nakładki, itp., nie wróżą dobrze na przyszłość, jeśli chodzi o spasowanie, szczególnie gdy jeździ się po naszych dziurach...

Pzdr

Zbanowany
    Auto
    czterokołowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez maciek-m Zobacz posta
    O matko. Twój ulubiony samochód to chyba Vectra B- tam 3/4 boczku drzwi masz obite tapicerką.
    Czyli wychodzi na to, że nawet stara Vectra B bije pod tym względem nowy produkt francuskiej myśli motoryzacyjnej

Cytat Zamieszczone przez maciek-m Zobacz posta
    Siedziałeś- chyba na kolanach u taty, albo samochody Ci się pomyliły. Czasem się zastanawiam skąd czerpiesz inspiracje do tego fantazjowania.
    Przykro mi, ale nie mam w zwyczaju wpychać się na miejsce, które tak namiętnie okupujesz Ty...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów